Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Co nowego w Windows 8.1? (FILM!)

Wszystkiego dowiesz się, oglądając poniższy filmik.

Co nowego w Windows 8.1? (FILM!)

Do Sieci wyciekł system operacyjny Windows 8.1 w wersji RTM, chociaż Microsoft nie zdecydował się na wydanie tej odsłony nawet dla użytkowników TechNetu i MSDN.

To oznacza, że wszyscy, bez wyjątku, pierwszą dużą aktualizację systemu operacyjnego Windows 8 będą mogli pobrać dopiero 18 października. No chyba, że bardzo się niecierpliwią i wolą pobrać nieoficjalne wersje, które wyciekły do Sieci. Jeden z użytkowników YouTube'a zdecydowanie czekać nie lubi - nie tylko pobrał i zainstalował sobie ów nową wersję, ale postanowił się nią z nami podzielić. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć wszystkie zmiany, jakie Microsoft wprowadził od wersji Preview. Można się więc oczywiście dowiedzieć jakie w ogóle nowe funkcje proponuje nam Microsoft w  pierwszej aktualizacji Ósemki.

Na filmiku zaobserwować możecie m.in. nowe tapety, nowe motywy, skróty i wiele innych opcji personalizacji.

 

Gość IP: 93.105.84.* 2013.09.02 09:05
Ja oddałem na głos, że jestem już zadowolony z ósemki. Co do tych zmian, start mógłby wyglądać tak, jak na windowsie 7, bo tego wszyscy oczekiwali.
Gość IP: 31.61.107.* 2013.09.02 09:17
Połowa pomysłów ściągnięta z Unity i Androida, ale wciąż im nie dorównuje.
Ale najważniejsze - nie ma informacji o kompatybilności ze starszymi aplikacjami. Dopóki się to nie poprawi, niech ze wsadzą te kafelki w
Gość IP: 83.20.36.* 2013.09.02 09:27
"Czy zadowalają cię zmiany"

"cię"?

Nie zachowuj się jak prostak, Panie Chmielewski.
Nie ma usprawiedliwienia, by porzucać dobre maniery i zasady poprawnej polszczyzny.
Gość IP: 89.78.48.* 2013.09.02 09:28
dziękuje postoję Kupię dodatkowe 3 licencje ale na Windows 7, 8 podzieli los Visty, tak się kończy wciskanie kafli na siłe
marcingp5
marcingp5 2013.09.02 09:35
Mam go już zainstalowanego i spolszczonego itp. Jak na razie jeden program Mirillis Action! nie współpracuje nagrywa zielony obraz. Wielkich zmian nie ma więc nie wiem czy warto.
Gość IP: 78.53.134.* 2013.09.02 09:39
Tylko bojkot tego systemu może zmusić Microsoft do dostosowania systemu do potrzeb użytkowników a nie do swojej koncepcji zarabiania pieniędzy. Ciekaw jestem jad długo Microsoft będzie się pchał w tą ślepą uliczkę. Czyżby postanowili zbankrutować?
Gość IP: 62.29.142.* 2013.09.02 09:52
Gość IP: 78.53.134.* i nie tylko
Do boju Polacy, do boju. Bojkotujcie ile wlezie. Powodzenia w misji dziejowej.
Gość IP: 89.65.248.* 2013.09.02 09:56
Celem nowego W8 wcale nie jest dodawanie czegoś nowego bo i tak jest dobry (w zasadzie brakuje tylko dobrego Help*u) ale zamknięcie gęby tym wiecznie mądrzejszym, którzy od samego początki wiedzieli lepiej, że system nie może być dobry bo dobre jest tylko co drugie wydanie. No i teraz już będą zadowoleni. A poszczekiwania kundli i mądrali, którzy zawsze i wszystko mają za złe to tylko odgrywanie się na innych za swój brak sukcesów i nieudane życie.

Mnie dziwi tylko, że niektóre firmy przechodzą na W7. Co będzie jeśli Microsoft ogłosi, że za 2 lata koniec supportu?
Gość IP: 31.131.172.* 2013.09.02 10:37
Jakie to brzydkie !
Gość IP: 83.238.100.* 2013.09.02 10:39
Windows 8 i jego zmodyfikowany klon 8.1 odejdą na emeryturę wraz z Ballmerem.
Gość IP: 83.20.36.* 2013.09.02 10:43
Gość IP: 89.65.248.* 2013.09.02 09:56

"Mnie dziwi tylko, że niektóre firmy przechodzą na W7. "

Nie ma w tym nic dziwnego.
Niektóre firmy, np. biura projektowe, mają zakupione oprogramowanie, które chodzi doskonale na W7 a nie chodzi na W8.

Zmieniać sprzęt na szybszy mogą. Nawet zalecane. Z W7.
Ale by zmienić na W8, i przy tym jednocześnie dołożyć 30-50 tys. do każdego stanowiska na aktualne oprogramowanie z wyższym numerkiem (jeśli akurat nie opłacają drogich subskrypcji) to by musieli być desperatami bez piątej klepki.

Niech inni testują.

A co do uśmiercenia W7, to podstawowe wsparcie będzie do 2015r., ale wsparcie dodatkowe (łatki bezpieczeństwa itp.) do 14 stycznia 2020 roku.

Gość IP: 83.4.70.* 2013.09.02 10:45
Co się dziwić skoro system wymyślony przez wizjonerów którzy zbyt często stosowali leki do zatokowe ;)
Gość IP: 83.238.100.* 2013.09.02 10:53
Ciekawe jaka większa firma/ korporacja przesiądzie się na win8. Raczej tego nie widzę.
Gość IP: 31.61.107.* 2013.09.02 11:11
Niezależni producenci oprogramowania doskonale widzą ten problem i dlatego coraz chętniej wydają wersję dla Linuksa i MacOS. I bardzo mnie to cieszy.

Znam kilka przykładów gdzie producent już zmienił całą platformę na Linuksa - np. Cisco CUCM. Oracle już od paru lat ma swoją bazę na Linuksie. Gimbusom oczywiście nic to nie mówi, ale dla biznesu ma ogromne znaczenie.

robaczek
robaczek 2013.09.02 11:16
Szału nie ma, względem 8 zmian jest dużo, względem 8.1 Preview prawie nic.
Niuniek
Niuniek 2013.09.02 11:48
Bardziej martwi mnie niedoszlifowanie Microsoft Office 2013 i obecne tam funkcjonalne bugi - zwłaszcza niedopracowanie Outlooka pod kątem Windows 8 i dobrodziejstw przetwarzania chmurowego.

1) synchronizowanego kalendarza głównego konta systemowego outlook.com nie możemy ustawić jako kalendarza głównego, z którego terminy pojawiają się w "outlook na dziś" i panelu bocznym - a kto dziś korzysta z lokalnego kalendarza na jednym urządzeniu??! chyba nikt..
2) sam outlook na dziś to skansen nie odświeżony od kilku-kilkunastu lat

A kasę za pakiet biorą nie małą. Wstyd
Gość IP: 89.65.248.* 2013.09.02 11:54
Do: 83.20.36.* 2013.09.02 10:43
To prawda i bardzo rozsądne stwierdzenie. Z W7 do W8 to dziecinada.
Mnie jednak chodzi o firmy, które aktualnie przechodzą z XP do W7 lub W8. Programy 16 bitowe przestają działać natomiast 64 bity są w W8 znacznie lepiej obsługiwane. Moje oprogramowanie warte 22 tys euro ma w wersji 64 bity bazę SQL Express a w wersji 32 bity tylko Access. Nowy komputer to przy tym klaps nie warty rozmowy.
Według mnie najgłupszy pomysł M$$ to w ogóle wydawanie wersji 32-bitowej. To jest główna przyczyna chaosu a nie W8.
Gość IP: 83.22.69.* 2013.09.02 12:38
Gość IP: 89.65.248.* 2013.09.02 09:56
"Mnie dziwi tylko, że niektóre firmy przechodzą na W7. Co będzie jeśli Microsoft ogłosi, że za 2 lata koniec supportu?"

Pociskać pierdoły i krytykować potrafisz ale z myśleniem słabiutko. Po prostu kupią następną wersję Win9 lub 10 i tyle.
Gość IP: 89.68.145.* 2013.09.02 13:01