Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Windows 8

rozwiń
Strona główna Windows 8 News Problemy z aktualizacją Windows 8.1

Nowy system, stare problemy.

Problemy z aktualizacją Windows 8.1

Aktualizacja najnowszego systemu Microsoftu nie przebiega tak sprawnie, jak planowali jej twórcy. Użytkownicy urządzeń Microsoft Surface z Windowsem RT są najbardziej poszkodowaną grupą.

 

Fora Microsoftu zapełniają się wpisami poirytowanych (lekko mówiąc) użytkowników, których maszyny odmówiły posłuszeństwa po zainstalowaniu na nich aktualizacji systemu Windows 8.

 

Windows 8.1 spowodował, że wiele urządzeń dotykowych z Windows RT przestała się uruchamiać po aktualizacji. Użytkownicy donoszą też, że zakutalizowany Internet Explorer przestał współpracować z Outlookiem i niektórymi usługami Google'a. Pojawiły się również problemy z przywracaniem systemu do wersji sprzed aktualizacji.

 

 

 

Nie tylko użytkownicy Windowsa RT mają problemy z aktualizacją systemu. Użytkownicy komputerów z zainstalowanym Windowsem 8 również dają upust swojej frustracji na forach internetowych - począwszy od problemów z pobieraniem samej aktualizacji ze Sklepu Windows, przez zawieszanie się komputerów podczas aktualizowania, po trudności z przywracaniem systemu do wersji sprzed aktualizacji.

Microsoft jak na razie zablokował możliwość aktualizacji Windowsa RT i aktualnie stara się jak najszybciej poprawić aktualizację, tak aby nie sprawiała żadnych kłopotów. Do czasu, aż to się stanie radzimy abyście poczekali z aktualizacją waszego systemu.

 

 

 

Gość IP: 93.154.198.* 2013.10.21 14:58
Trzeba było brać androida, a nie wyskakujące niebieskie ekrany :)Sami sobie są winni.
Gość IP: 77.45.5.* 2013.10.21 15:05
"Skarżący się użytkownicy" to od dawna żyła złota. Pamiętam tych skarżących się na to, że im komp przestał odpalać. Więc wyjmowało się dyskietkę ze stacji, a kasowało, jak za zboże. Teraz jest jeszcze lepiej, bo społeczeństwo nam się uwstecznia, a przy tym obrasta maszynami, których nie umie obsłużyć. Nie kwestionuję problemu, bo sam przeżyłem ich od strony Microsoftu i od czasu 3.11 sporo, lecz najczęściej ludzi samo sobie winni.
W piątek puściłem aktualizację w 3 laptopach, w tym jeden o archaicznej konfiguracji. Bez jakiejkolwiek ingerencji wszystkie wstały z zachowaniem ustawień i plików.
Gość IP: 88.135.167.* 2013.10.21 15:13
U mnie na Windows 8.1 nie uruchamia się chrome (jakiś komunikat o brakującym pliku DLL, szukałem rozwiązań - żadne nie zadziałało) oraz jego instalator. Potwierdzam też, że IE ma problemy z wyświetlaniem chociażby Google
Gość IP: 213.238.114.* 2013.10.21 15:34
System: ful wypas. OS: w pełni zakutalizowany. Google: działa. Outlook: nie wspierany. Wszystko: hula!!!
Gość IP: 83.144.77.* 2013.10.21 15:34
Po instalacji Windows 8.1 przestała działać synchronizacja SkyDrive w trybie Desktop. :/ Lipa, MS, lipa...

Co do Androida, to aktualizację dostajesz jak producentowi sprzętu, w przypadku Windowsa aktualizację dostaje KAŻDY, kto chce.
Sakurazuka
Sakurazuka 2013.10.21 15:38
"System: ful wypas. OS: w pełni zakutalizowany."

Czym się różni wg szanownego ful znawcy System od OS?
Gość IP: 94.254.208.* 2013.10.21 15:42
Piszę to jako duży zwolennik Windows 8.0. Udało mi się zainstalować nową wersję 8.1 ale trwało to dobrych 6 godzin. Poza tym po aktualizacji komputer zaczął pracować kilka razy wolniej. Przeinstalowałem Kasperskiego i sterowniki od karty graficznej. Prędkość wróciła do normy. Sterowniki od drukarki również trzeba było jeszcze raz zainstalować. Po trzech restartach wywołanych przeze mnie system się jakby wgryzł w komputer i nabrał mocy. Teraz po wszystkim pracuje szybciej niż 8.0. Zmiany na plus. Czy bym zainstalował jeszcze raz, tak.
torli
torli 2013.10.21 15:44
Z usługą SkyDrive pojechali w stylu Prism/NSA. Jak twoje konto jest kontem lokalnym to ze SkyDrive'a nie skorzystasz a jeśli masz konto lokalne z poprzedniego systemu (windows 8.0) i chcesz zrobić podłączone online do konta live to zapomnij: kod błędu 0x80070005, czyli najbardziej z ogólnych Microsoftowych kodów ever. Znaczy on nic innego jak tylko: Nie wiemy co się stało, może kiedyś załatamy.
Niuniek
Niuniek 2013.10.21 15:47
Po aktualizacji, wczoraj, zaobserwowałem problem z synchronizacją poczty i kalendarza głównego konta systemowego (outlook.com) - błąd 86000C09
Nie wiem czy ma to związek z samą aktualizacją, czy też awaria serwerów (dziś wszystko wróciło do normy) ale irytujące.

Co do samego W8.1 - zmiany są minimalne, mogliby się bardziej przyłożyć jeśli chcą by ludzie polubili nowe okienka.
Gość IP: 80.51.184.* 2013.10.21 15:51
A wydawać by się mogło, że po tylu latach doświadczeń Microsoft wypluje z siebie coś przyjaznego użytkownikowi... coś takiego co zadziała po restarcie a i wcześniej bez zgrzytów się zainstaluje :> a tu masz!
Gość IP: 83.23.204.* 2013.10.21 16:01
"Użytkownicy urządzeń Microsoft Surface z Windowsem RT są najbardziej poszkodowaną grupą."

Oj tam, 10 osób to nie jest znowu taka wielka grupa
Gość IP: 89.78.250.* 2013.10.21 16:31
O ile MS Vista miała ksywkę "Wiśta wio!" to WIndows 8 powinien mieć ksywę "Wiśta PRRRRR!!!!!"
Gość IP: 77.252.225.* 2013.10.21 16:32
Ja nie aktualizowałem, bo wracam do 7. Na tym nie idzie pracować wcale, mam rakietę nie komputer (do tej pory jedna instalacja siódemki na kilka lat starczyła), a po instalacji ósemki dramat wydajnościowy! WiFi się wywala kiedy chce, przycięcia, zwiechy permanentne, interfejs ósemki zacina kursor myszy, mógłbym tak wymieniać. Dużo fajnych rzeczy jest w 8. Okna kopiowania, okna explorera, prostota, ale nie idzie na tym pracować a brak menu start to totalny debilizm! Chwała za Classic Shell.
Gość IP: 213.238.69.* 2013.10.21 16:34
"Użytkownicy urządzeń Microsoft Surface z Windowsem RT są najbardziej poszkodowaną grupą."

"Oj tam, 10 osób to nie jest znowu taka wielka grupa"

:))))
Gość IP: 91.239.248.* 2013.10.21 17:01
u mnie jedynie po aktualizacji wywalił program antywirusowy. śladu po niem nie ma ;) Microsoft widocznie stwierdził że ich Defender jest the best ;)
Gość IP: 89.74.18.* 2013.10.21 18:11
Aktualizacja za pierwszym razem nie powiodła się, okazało się że miałem stare sterowniki do grafiki po ich aktualizacji wszystko poszło szybko w godzinkę miałem 8.1. Jest jeszcze problem z biosem (wyświetla się napis)i czekam na aktualizację od producenta. niestety mój firewall ZoneAlarm nie działa :( Poza tym wszystko ładnie śmiga jest szybszy od 8.
Gość IP: 46.7.190.* 2013.10.21 18:53
A to mój "windows"
https://www.youtube.com/watch?v=0ErHpca-Kfw
Gość IP: 178.182.74.* 2013.10.21 19:03
Zaktualizowałem 2 komputery przy czym w Lenovo potrzebny był dodatkowo update sterów do sieci.
Wszystko działa ok.
Znacznie poprawili możliwości konfiguracji kafli, aplikację mail oraz wielozadaniowość.
Windows Store w nowej odsłonie również dużo bardziej użyteczny.
Jotgie
Jotgie 2013.10.21 19:29
Niestety, ale mam poważny problem. Żąda usunięcia Sentinel Ramote Driver (driver od Tokena USB, zabezpieczającego program), którego nie da się usunąć w prostu sposób - tzn. nie usuwa aktualizacja, a ręczne usunięcie nadal wyświetla ten problem. Na YT znalazłem filmik, jak to zrobić, jednak to dość skomplikowana operacja.
Gość IP: 195.22.98.* 2013.10.21 19:59