Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Popularność Androida 6.0 to na razie... klęska

Popularność? Jaka w ogóle popularność?

Popularność Androida 6.0 to na razie... klęska

Trudno tak naprawdę mówić o jakiejkolwiek popularności w sytuacji, w której Android 6.0 Marshmallow używany jest na mniej niż 1 procencie zdolnych do tego urządzeń.

 

Mniej niż 1 procent to brzmi słabo, ale jeśli określimy to jeszcze precyzyjniej – około 0,3 procenta – jeszcze gorzej. Niestety, właśnie taki obraz wynika ze statystyk opublikowanych przez firmę Google po miesiącu od oficjalnego debiutu nowego systemu. I nie ma w tym żadnej winy czy braku chęci użytkowników – to po prostu kwestia dostępności (a raczej jej braku) aktualizacji systemu dla większości używanych obecnie urządzeń. Z czasem będzie się to zmieniać, zgodnie z zapowiedziami, które publikowaliśmy w podziale na różnych producentów, ale i tak sytuacja nie wygląda zbyt optymistycznie.

Warto dodać, że poprzedniej wersji systemu, czyli Androida 5.0 i 5.1 Lollipop, używa obecnie zaledwie 25,6 procent aktywnych urządzeń. Jeszcze wcześniejszą wersję systemu – Androida 4.4 KitKat – znaleźć można natomiast na 37,8 procent urządzeń, a wersje Jellu Bean (4.1, 4.2 i 4.3) na 29 procentach urządzeń. Mało tego, znacząca część użytkowników (3,3 procent) nadal korzysta na swoich urządzeniach z takich "zabytków" jak Android Cream Sandwich (4.0.3 i 4.0.4), a nawet Gignerbread (od 2.3.3 do 2.3.7) – 3,8 procent.

Klęska. A jeśli porównamy skuteczność wprowadzania nowego systemu do osiągnięć firmy Apple albo nawet Microsoft – klęska totalna.

Dodaj komentarz 20 komentarzy
Jotgie
Jotgie 2015.11.07 11:53
Sami sobie winni. Miesiąc istnieje system a ja dopiero kilka dni temu dostałem aktualizację na mojego NEXUSa 6. Samsung dopiero rozpoczął (wczoraj kolega na NOTE-a 4 dostał aktualizację).
Gość IP: 80.111.103.* 2015.11.07 12:30
Na kiego grzyba te aktualizacje, roznicy dla zwyklego urzytkownika nie ma zadnej.
Gość IP: 83.23.237.* 2015.11.07 13:09
Android Cream Sandwich ? Skąd autor taką wersję wziął ? Nawet na wykres nie popatrzył skoro się nie zna :P
acomp
acomp 2015.11.07 13:57
Wprowadzaniem aktualizacji zajmują się producenci a Ci mają w głębokim poważaniu swoich klientów
Gość IP: 31.179.30.* 2015.11.07 18:36
A jak ma być większa popularność, skoro jest BRAK DOSTĘPNOŚCI!!!!!!!

To jakieś jaja, czy co?
Gość IP: 91.226.23.* 2015.11.07 21:04
System wydany miesiac temu - faktycznie katastrofa, ze nie ma go jeszcze na kazdym urzadzeniu...
Gość IP: 87.205.40.* 2015.11.08 01:10
Po aktualizacji Androida straciłem możliwość dodawania własnych dźwięków jako sygnałów smsów. NIGDY WIĘCEJ AKTUALIZACJI ANDROIDA.
Gość IP: 78.11.212.* 2015.11.08 09:43
"Jellu Bean", "Cream Sandwich"... Nieważne, co się pisze, ważne że kasa za wierszówkę leci.
Gość IP: 78.8.172.* 2015.11.08 11:17
Mam Galaxy Note 4 z polskiej dystrybucji Samsung,bez brandu i niestety,nie ma aktualizacji do Androida 6.0. Skąd ta informacja,że kolega dostał już aktualizację ???
Gość IP: 78.8.45.* 2015.11.08 14:50
By klęski nie było Google musi iść drogą aktualizacji, którą wybrał M$. To jest skuteczniejsze, ale mniej elastyczne jeśli chodzi o hardware. Dziwię się, że to napisałem, wszak za M$ nie przepadam.
Sumandrz
Sumandrz 2015.11.08 17:49
Za takie bzdurne artykuły to powinni z redakcji wyrzucać. A jak mam być popularność u użytkowników, jak nie ma możliwości aktualizować urządzenie (obojętnie, czy się chce, czy nie).
Następny "artykuł" może niech będzie "Sondy na Marsie nadal niepopularne. Mniej niż 1% państw je wysyła. Czyżby bojkot?"
Jaja sobie robicie?
Gość IP: 46.208.97.* 2015.11.08 22:16
@Gość IP: 91.226.23.* 2015.11.07 21:04

Jak na Andro-coś to faktycznie miesiac to szybko jak na JAKAKOLWIEK adaptacje ale jak patrzec na WZOR Apple - to dowiedz sie ile % uzytkownikow na update w ciagu....... 24h

...i to nawet takich ANTYKOW jak iPhone 4S czy iPad 2
romil
romil 2015.11.08 22:47
@Gość IP: 46.208.97.*
Następny miłośnik ogryzka. Po co tu w ogóle wchodzisz i piszesz?
Ja się nie męczę artykułami o ogryzkach czy Blackberry...
Gość IP: 62.87.192.* 2015.11.09 11:20
tyle że Gość IP: 46.208.97.* 2015.11.08 22:16 ma racje, nie będąc fanem jabłka, czy okienek na telefonie ... mam dosyć kupowania telefonu już ze starą wersją systemu, z lukami bezpieczeństwa, które są krytyczne i nigdy nie będą załatane, bo producent ma to w nosie.
Wieszczę początek końca androida, bo google nie ma żadnego pomysłu co z tym zrobić (udaje, że jest wspaniale) a coraz więcej ludzi ma po prostu dość.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.11.10 01:00
Jotgie 2015.11.07 11:53

a reszta nie ma nawet poprzednika
Gość IP: 89.68.7.* 2015.11.10 01:03
romil 2015.11.08 22:47

szczek szczek
mam xperię i zakończyła na and4 i ip4s mający ios9.1
tyle że and4 chodzi tragicznie na xperii
Gość IP: 194.181.100.* 2015.11.10 13:14
Bo przy Androidzie to patologia sposobu jego dystrybucji robi "swoje". Kupujesz sprzęt z Andkiem i aktualizacje zależą tylko i wyłącznie od widzi misie producenta sprzętu. Czyli albo kup coraz to nowy sprzęt albo masz g... No to na drzewo. Mam smartfona z andkiem 4.1.1. i nie zamierzam go wymienić tylko dlatego że jego producent olewa aktualizację. Jak Google przejdzie na model jak przy np. Windowsie to nowe wersje Andka będą popularniejsze.
jakub_1986
jakub_1986 2015.11.10 20:00
Chyba z Androidem 5.0 po identycznym czasie od swojej premiery było identycznie??
Gość IP: 178.252.28.* 2015.11.14 09:16
Cóż się dziwić... większość urządzeń nie jest aktualizowana wyżej niż do 4.4. Miałbym wywalić 1000zł na urządzenie żeby mieć androida z wyższą cyferką??? A co mi po tej cyferce skoro w praktyce dalej korzystałbym z tych samych programów, tych samych funkcji, dostępnych w tym samym sklepie. No chyba że miałbym większy problem z usunięciem badziewnych, nic nie wartych i wkurzających programików, dodawanych przez producentów do urządzenia, które tylko pochłaniają baterię pracując w tle... Przy okazji, postęp z androidem jest tak słaby, że obecnie powinien mieć cyferkę nie wyższą niż 3.1. To że google co kilka miesięcy wprowadza kolejną cyferkę jest zwykłym marketingowym posunięciem. Między 5 a 6 praktycznie nie ma żadnej różnicy.
Gość IP: 145.132.245.* 2016.01.27 17:03
forum xda dewelopers
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 07.11.2015
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: android, android 6.0
ŹRÓDŁO: android.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 13520
CENEO Kup Najtaniej
Anioły i Demony (Angels & Demons) (DVD) Anioły i Demony (Angels & Demons) (DVD)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SX SST57-BK (black) SX SST57-BK (black)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
4Max Silver Line 0608-03-0011E 4Max Silver Line 0608-03-0011E
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ek water blocks wirniki EK-BAY Spin Impellers (3830050000000) ek water blocks wirniki EK-BAY Spin Impellers (3830050000000)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GoClever Insignia 800M 8GB 3G Czarny GoClever Insignia 800M 8GB 3G Czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu