Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Jak będzie się nazywać następna wersja Androida?

Wygląda na to, że sami o tym zdecydujemy.

Jak będzie się nazywać następna wersja Androida?

Marshmallow zainstalowany jest raptem na 0,5 proc. urządzeń z Androidem, ale Google’owi nie przeszkadza to w myśleniu o jego następcy. W tym o jego nazwie.

 

 

Nowe wersje Androida nazywane są według pewnego klucza: każda kolejna wersja ma nazwę zaczynającą się na kolejną literę alfabetu, a owa nazwa ma reprezentować jakiś deser. J to Jelly Bean (żelek), K to KitKat, L to Lollipop (lizak), i tak dalej. Aktualnie mamy Androida Marshmallow (pianka). Co dalej?

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google’a, zapytany o to, czy kolejna nazwa Androida mogłaby odzwierciedlać inne desery, niż tylko te amerykańskie, odparł, że bierze pod uwagę przeprowadzenie wielkiej ankiety, na skalę światową, która miałaby podsunąć jego firmie pomysł na kolejną nazwę.

Android N…apoleonka?

Dodaj komentarz 17 komentarzy
Gość IP: 176.105.129.* 2015.12.20 17:33
Ja obstawiam BUGietka.
Gość IP: 31.61.137.* 2015.12.20 17:53
Andzia :P
Gość IP: 79.191.227.* 2015.12.20 21:24
Ci którzy pisali tutaj nade mną, wykazali się niesłychaną inteligencją. Jest napisane jak krowie na rowie, czyli następny android będzie zwał się na literę "n", a tutaj ktos wymyśla na "b" czy "a" - brawo !
Gość IP: 80.47.94.* 2015.12.20 21:58
Android Nutella.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.20 23:05
kupa

najlepsza nazwa dla tego nędznego systemu który z każdą aktualizacja jest coraz gorszy
Gość IP: 89.72.155.* 2015.12.20 23:26
Troll level MASTER: APPLE PIE
Gość IP: 87.115.197.* 2015.12.20 23:59
Google jest bardziej skupione na nazwach systemu niz jego jakoscia/OPTYMALIZACJA!

Jak to sie dzieje iz Apple NADAL wypuszcza system ktory NADAL dziala ok na PRZEDPOTOPOWYM iPhone 4S (tak starym jak SGS 2 - tak DWA!) i nawet sprawdzilem jaki on ma najnowszy system - Jelly Bean! I to 4.1 NIE 4.3! :/
Gość IP: 37.47.2.* 2015.12.21 08:06
Android Binks! for Star Wars 1-3 :P
Gość IP: 89.69.17.* 2015.12.21 10:06
Gość IP: 87.115.197.*

Sam korzystam od lat równolegle z urządzeń Apple i tych z systemem od Google'a i sądzę, że trochę przesadzasz w kontekście gloryfikacji Apple. Owszem na iPad2 czy iPhone 4s dostajesz aktualizacje nawet do 9.2 ale to nie znaczy, że system działa na tych starych urządzeniach płynnie (nie mówiąc o nowych aplikacjach, które pisane są na nowsze wersje sprzętu).

Ostatnia "płynna" wersja na te dziadki to był bodajże iOS 6.3. Każda kolejna zamulała już te urządzenia, bo mają za mało RAMu.

Ale żeby wrócić do rzeczywistości to z Androidów tylko moje Nexusy działają jako tako. Oba moje Galaxy od Samsunga, gdyby nie Cyanogenmod to w ogóle byłyby dziurawe software'owo.

Warto kupować tylko urządzenia natywnie wspierane przez producenta softu. W przypadku Apple nie ma problemu ale Android to tylko Nexusy lub Motorole.

Nie ma znaczenia, że wymieniam telefon co rok lub dwa. Stare jeszcze służą świetnie jako rezerwowe, czy też na prezent dzieciakom w rodzinie i warto byłoby mimo wszystko aby były zaktualizowane. Dlatego Samsungowi w przyszłości pokazujemy sterczącego faka :)

Co do nazw wersji 7.0 to mam nadzieję, że to będzie Nougat. Ale z historii wynika, że Googiel lubi(krypto)reklamy i pewnie będzie Nutella. Chociaż robocik usmarowany Nutellą może wyglądać jakby się pos..ł :)
Gość IP: 37.152.228.* 2015.12.21 10:10
@UP

Sprecyzuj slowo zamulanie iOS 9.2 na iPhone 4s?

P.S. Czy oczekujesz by ten system dzialal rownie plynnie na iPhone 6S jak i 4S?!

iOS 9.2 dziala PLYNNIE.... jak na iPhone 4S

Gdyby Samsung zrobil ten Marshmallow na SGS2 to dopiero bylyby animacje poklatkowe
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.21 10:58
Gość IP: 89.69.17.* 2015.12.21 10:06

przesadzasz - to nie zamulenie a spowolnienie - 8 działała całkiem nieźle na 4S
android zwyczajnie muli - na SGS 4.x działa fatalnie

ale co ciekawe na SGS6 nawet 6 przymula

tylko zauwaz ile rdzeni i ile ramu a jest tylko gorzej
Gość IP: 89.69.17.* 2015.12.21 11:06
Ja nie oczekuję, że będzie działał tak płynnie jak na nowych urządzeniach, przecież właśnie to napisałem. Ale napisałem, że całkiem płynnie działał na starszych, mniej obciążających podzespoły wersjach systemu. Sam system powinien być transparentny dla użytkownika i być tylko środowiskiem do uruchamiania aplikacji. Jeśli pojawiają się problemy z pamięciożernymi aplikacjami, czy choćby nawet z responsywnością klawiatury ekranowej to oczywiście winimy system. Choć nie do końca zawsze jest to zgodne z prawdą. Na 4s czy iPad2 np. Chrome potrafi wypaść nagle do dashboarda. Nie mówię o grach. Wszystko to z powodu braku RAMu w tych urządzeniach. Sam system również zajmuje więcej zasobów niż jego stare wersje, stąd problem. Z 512MB RAM nawet Jobs nie naleje.

Co z tego, że możesz mieć najbardziej aktualny (trochę wykastrowany) system skoro nie będzie on spełniał podstawowych funkcji. Nie zrozum mnie źle, ja tu nie krytykuję tego, że Apple wydaje aktualizacje dla tych starych urządzeń, ale mimo wszystko uważam, że ergonomia pracy na nich z najnowszym systemem pozostawia na tyle dużo do życzenia, że skłania do zakupu nowego sprzętu. Może i takie jest właśnie zamierzenie.

Gość IP: 89.69.17.* 2015.12.21 11:06
A co do Samsunga to oni leją ciepłym moczem na wszystko co już wypuścili i klienta, który dał się "zfrajerzyć" kupując te telefony. Sprzętowo w przypadku flagowców zwykle bez zarzutu, ale software... szkoda gadać. Tak się kończą próby zmieniania Linuxa w Windowsa. Jak z Unity w Ubuntu. Przerost formy nad funkcją i treścią. Zatem nawet jak już coś łaskawie zaktualizują to tylko dla użytkownika oznacza przejście z deszczu pod rynnę. A już celowe bądź nie zaszywanie w aktualizacjach kernela procedur uszkadzania eMMc podczas procedury mmc-cap-erase powinno być ścigane z mocy prawa. Ostatnie, w dwuletnim cyklu, aktualizacje urządzeń od Samsunga mają zwykle na celu uśmiercenie tych urządzeń. Gdyby nie społeczności takie jak np. XDA to wielu wciąż żyłoby w błogiej nieświadomości... chociaż większość i tak wciąż jest nieświadomych celowego postarzania sprzętu.
Gość IP: 94.42.175.* 2015.12.21 11:36
Do wyznawców jedynie słusznego Appla.
Wniosek z Waszych wypowiedzi jest jeden - zlikwidować cała konkurencję i na rynku ma być tylko Apple.
Ok, tylko wtedy stać by was było wyłącznie na obrazek z jego sprzętem, bo już dziś jest horrendalnie drogi.
henryk15
henryk15 2015.12.21 13:06
następna wersja powinna mieć nazwę "porzucone dziecko" na cześć "fantastycznej" metody aktualizacji sprzętu z androidem. w praktyce poza garstką świeżych topowców, aktualizacji nie ma.
Gość IP: 89.229.67.* 2015.12.21 14:34
Android Nougat. Też wyrób cukierniczy.
Gość IP: 89.174.212.* 2015.12.22 08:37
Kogo to obchodzi skoro pewnie 2% urządzeń dostanie 6.0 a co dopiero kolejnego
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 20.12.2015
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google android
ŹRÓDŁO: Engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5653
CENEO Kup Najtaniej
Samsung Galaxy Note 8.0 N5100 Brązowy (GT-N5100NKADBT) Samsung Galaxy Note 8.0 N5100 Brązowy (GT-N5100NKADBT)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica ZIM448E Amica ZIM448E
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Electrolux EUC 22430W Electrolux EUC 22430W
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Aputure PRO CoWorker 1S Sony/Minolta Aputure PRO CoWorker 1S Sony/Minolta
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu