Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Migawki plików OneDrive’a powrócą!

Pojawią się w kolejnej „dużej” aktualizacji Windows 10!

Migawki plików OneDrive’a powrócą!

Jedna z najciekawszych funkcji Windows 8.1 zniknęła wraz z premierą jego następcy. Microsoft wziął sobie jednak krytykę do serca, bo migawki plików wrócą, wraz z aktualizacją „Redstone” dla Windows 10.

Migawki plików to inteligentny mechanizm synchronizacji z OneDrivem, dzięki któremu z poziomu systemu widzieliśmy wszystkie nasze pliki i foldery, wraz z metatagami i miniaturami, mimo iż nie były one faktycznie w pamięci naszego urządzenia. Właściwe dane były pobierane tylko w razie potrzeby, a całość działała tak sprawnie, że mogliśmy mieć zsynchronizowane dziesiątki gigabajtów danych a zarazem mieć dużo wolnego miejsca na dysku. Teoretycznie, znając tego typu automatyczne mechanizmy, to nie powinno działać. Wedle Praw Murphy’ego, potrzebne w danej chwili dane nigdy nie powinny być zsynchronizowane, a te zbędne zagracać nasz dysk. Tymczasem, o dziwo, to działało. I działało bardzo dobrze. I, niestety, zniknęło w Windows 10.

Na szczęście Microsoft zmienia plany i przywróci ów mechanizm w Windows 10. Pojawi się on wraz z aktualizacją o nazwie tymczasowej „Redstone”, która ma być dostępna w przyszłym roku. Kiedy dokładnie? I jak dokładnie zostanie zaimplementowana? Tego, niestety, nie wiemy.

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 94.254.199.* 2015.12.20 18:52
Ten Windows 10 to jest jedna wielka płatna wersja beta!
Gość IP: 217.99.159.* 2015.12.20 21:18
Jak boli Beta , to "Używaj" 8-mki lub XP
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.20 23:08
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 83.5.76.* 2015.12.20 23:27
@89.68.7.* 2015.12.20 23:08 : a taka kmiocie, że płacisz prywatnością, a na dodatek twój komputer staje sie maszyną, nad której pracą nie do końca panujesz. kapujesz? nie ma nic za darmo i tak samo ms nie jest dobrym wujkiem.
Gość IP: 87.115.197.* 2015.12.20 23:50
Sie pytam:

Dlaczego TYLE funkcji najpierw znika z tego systemu by potem powracac? Cos tu z kims chyba jest NIE TAK! :/

By udowodnic ten FAKT - podam Mac OS X - tam NIGDY taka sytuacja nie zapanowala - dlaczego? :)
Gość IP: 77.252.194.* 2015.12.21 00:26
Synchronizacja w one drive to porażka. Nie można normalnie pracować bo co chwila wyskakuje komunikat że na serwerze jest niby nowsza wersja pliku co jest totalną bzdurą(no chyba że microsoft ingeruje w pilik, które wrzucają użytkownicy).
Gość IP: 76.16.117.* 2015.12.21 13:16
MS daje, MS zabiera, a klient nie powinien sie skarzyc.
Tylko wrozka jest w stanie przepowiedziec nastepne posuniecie Redmond.
Gość IP: 89.229.67.* 2015.12.21 14:46
Ja używam siódemki i nie narzekam.
acomp
acomp 2015.12.21 20:54
UP.Gość IP: 89.229.67.* Ja używam "dziesiątki" i nie narzekam
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 20.12.2015
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Thurrott
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4881
CENEO Kup Najtaniej
NIKE buty REVOLUTION Sportowe Czarny NIKE buty REVOLUTION Sportowe Czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości
Dostępny w 45 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Caretero Spider 9-36 Kg Caretero Spider 9-36 Kg
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP SB360 HP SB360
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Oral-B dla dzieci Stages Mickey Oral-B dla dzieci Stages Mickey
Dostępny w 33 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu