Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Najnowsza aktualizacja do Windows 10 sieje zniszczenia

Mój zaktualizowany system, taki bezpieczny i piękny.

Najnowsza aktualizacja do Windows 10 sieje zniszczenia

Najnowsza kompleksowa aktualizacja do Windows 10, oznaczona jako KB3124200, miała rozwiązać kilka problemów z Wi-Fi. Zamiast tego spowodowała wiele nowych.

Najnowsza, kompleksowa, opublikowana w zeszłym tygodniu aktualizacja do Windows 10, oznaczona jako KB3124200, miała w założeniu poprawić wiele drobnych niedociągnięć tego systemu, takich jak na przykład nagłe tracenie połączeń poprzez Wi-Fi. Okazało się jednak, że więcej problemów tworzy, a nie likwiduje.

Najważniejszym z nich jest całkowite wyczyszczenie osobistych ustawień użytkownika w programie Microsoft Word, m.in. takich jak stworzone własne szablony, AutoTekst, makra, adresy, wyrazy dodane do autokorekty czy ustawienia autoformatowania. Problem okazał się tak poważny, że Microsoft wydał... specjalną, dodatkową poprawkę, rozwiązującą problem. Czyli mamy poprawkę do poprawki, łatkę do łatki, ciekawe.

Jednak problemy wywołane przez aktualizację Microsoftu na tym się bynajmniej nie kończą. Ich lista jest znacznie dłuższa i cały czas się powiększa w miarę zgłaszania przez użytkowników Windows 10 nowych zaobserwowanych problemów. Oto tylko niektóre z nich, zgłoszone przez użytkowników:

  • nie otwiera się przeglądarka Edge
  • przeglądarka Edge nie daje się zamknąć
  • nie działa menadżer plików
  • Outlook nie daje się uruchomić
  • nie można uruchomić systemowego kalkulatora
  • kalendarz nie daje się uruchomić
  • jeden z użytkowników odkrył, że zniknęło z systemu 10 programów, których używał na co dzień
  • komputer się nie uruchamia
  • komputer uruchamia się bardzo wolno

Cóż, prawdziwa aktualizacja grozy, zgodzicie się? Nowa aktualizacja Microsoftu, która zapewne rozwiąże problemy spowodowane przez aktualizację bieżącą, powinna pojawić się w styczniu 2016 roku.

 

Gość IP: 89.68.42.* 2015.12.24 11:42
Zrobiłem wszystkie te czynności co niby nie działają.
Wszystkie działają. Wifi nie rozłącza. Pewnie to jakies egzotyczne przypadki,
Gość IP: 150.254.36.* 2015.12.24 11:53
Ciekawe jakie modele komputerów mają takie problemy, bo pewnie chodzi o serie od któregoś producenta. U mnie na żadnym sprzęcie niczego podobnego nie odnotowałem. Worda nie sprawdzałem bo mam tylko online i mobile.
Gość IP: 213.241.49.* 2015.12.24 12:42
Wszystko działa prawidłowo . Kto tu ściemnia?
Gość IP: 83.4.152.* 2015.12.24 12:54
Po zainstalowaniu poprawki system uruchamia się przeciętnie sześć razy wolniej niż wcześniej! Włączanie laptopa stało się dwuetapowe - po pierwszym wciśnięciu włącznika przez sekundę słychać że, coś się dzieje i następuje cisza, po drugim jego wciśnięciu dopiero rozpoczyna się skuteczna procedura uruchamiania. Microsoft twierdzi, iż przyczyna błędów leży po stronie producenta a Producent odsyła do Microsoftu. System wraz z sterownikami są w pełni zaktualizowane. Laptop Asusa G551JM a więc nie jakiś egzotyczny.
Gość IP: 178.43.6.* 2015.12.24 13:06
ALE, GDY NAPRAWIĄ, CO POPSULI, TO WSZYSCY BĘDZIECIE IM DZIĘKOWAĆ!

wprawdzie... to będzie oznaczało powrót do stanu "sprzed" poprawki, ale nie czepiajmy się detali... to duża firma i maja dużo personelu, i są fajni, i maja ładen loooogooo.. i... A BYŁO KIEDYŚ INACZEJ?!

"defected by designe"


:)
Gość IP: 77.252.169.* 2015.12.24 13:18
Wszystko działa po aktualizacji u mnie
Gość IP: 193.218.133.* 2015.12.24 13:48
wszystko działa bez problemowo, jeszcze nigdy mojemu komputerowi nie zaszkodziła żadna aktualizacja a jestem stale na bieżąco od wielu lat
Gość IP: 89.77.10.* 2015.12.24 13:49
Windows 10 msdn rozwiąże wszystkie wasze problemy. Tylko krytyczne aktualizacje. Sprawdźcie!
Gość IP: 82.160.88.* 2015.12.24 13:53
wesołyhc świat Bozego narodzenia win 10 i 8 to gnioty
Gość IP: 83.9.17.* 2015.12.24 14:11
2x 10 pro 64, 1x 10 pro 32, 2x home 32, 2x home 64 i nigdzie żadnych problemów - co robię nie tak???
Jotgie
Jotgie 2015.12.24 14:57
Mi nie robi żadnych aktualizacji. I nie wiem dlaczego? Bo "mieli, mieli" i pokazuje się napis spróbuj później. Tak już 2 miesiące.
Jotgie
Jotgie 2015.12.24 15:17
A tak w ogóle to chyba coś świstało - ale nie do końca. Ta poprawka robi problemy wyłącznie z Officem 2016 a nie bezpośrednio z 10-tką.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.24 20:58
Gość IP: 83.4.152.* 2015.12.24 12:54

ale co ma do tego system?kupiłes złom asusa i płaczesz

na system narzekaj jak sie załaduje - uruchamianie to problem wyłacznie producenta złomu
jakub_1986
jakub_1986 2015.12.24 21:07
Często się tak zdarza że MS wypuszcza poprawkę która więcej psuje niż naprawia.
Gość IP: 109.243.33.* 2015.12.25 01:10
Jak zwykle problemy i znikające programy mają piraciarze i gimbaza na starych gratach pc

U mnie 3 laptopy i 2 tablety z win10 zero problemów po każdej nowej aktualizacji

Pozdrawia Nazir
Gość IP: 95.91.231.* 2015.12.25 09:45
mam tą poprawkę i wszystko mi działa.
Gość IP: 79.185.127.* 2015.12.25 10:09
A ja miałem wszystkie wyżej wymienione na trzech komputerach i dodatkowo od czasu do czasu - "menu start i cortana nie działa itp". Już mam po problemie - wróciłem do siódemki!!!
Gość IP: 188.122.5.* 2015.12.25 10:23
u mnie wszystko działa.
foxas
foxas 2015.12.25 10:31
u mnie też wszystko działa prawidłowo.
binary
binary 2015.12.25 13:46
@Gość IP: 89.77.10.* 2015.12.24 13:49

Z pewnoscia tutaj znajdziesz pelno osob z subskypcja MSDN :S
Po drugie nie ma wersji "Windows 10 MSDN".
Tobie pewnie chodzi o Windows 10 LTSB (Long Term Servicing Branch)

AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 24.12.2015
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: windowsreport.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 54045
CENEO Kup Najtaniej
Tenda TEH1224 Tenda TEH1224
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gembird Displayport-≫Hdmi  1,8M (CC-DP-HDMI-6) Gembird Displayport-≫Hdmi 1,8M (CC-DP-HDMI-6)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell BLACK 5110 15,6'' (JULSKU-28_A) Dell BLACK 5110 15,6'' (JULSKU-28_A)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu