Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Ubuntu rzuca wyzwanie Windows 10

Linux od Canonical będzie również uniwersalny dla wszystkich sprzętów.

Ubuntu rzuca wyzwanie Windows 10

Firma Canonical jest partnerem Microsoftu, zapewniając systemy linuxowe Ubuntu dla chmury Azure. Zapowiada jednak, że stworzy godną alternatywę dla Windows 10. I już ponoć jest bliska realizacji swych celów.

 

 

System operacyjny Canonical Ubuntu ma wkrótce być dostępny dla wszystkich rodzajów urządzeń, wraz ze środowiskiem uruchomieniowym dla aplikacji. To oznacza, że tą jedną z najlepszych dystrybucji linuxowych będziemy mogli używać na PC, tablecie i telefonie, z tym samym interfejsem i aplikacjami.

Na przyszły rok zaplanowane są dwie aktualizacji Ubuntu: do wersji 16.04 i do wersji 16.10. Sercem „uniwersalności” systemu ma być środowisko uruchomieniowe Unity 8. Na razie nie wiemy czy pojawią się na rynku urządzenia z preinstalowanym systemem firmy Canonical.

Gość IP: 89.70.234.* 2015.12.24 14:27
Śmiech na sali. Ubuntu od kilku releasów robi wyłącznie kosmetyczne zmiany. Udało im się zrobić coś niezłego, a teraz tylko odcinają kupony.

Oczywiście Ubuntu i tak jest lepsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze, od jakiegokolwiek Windowsa. Ale nie czarujmy się, że firma Canonical nagle zrobiła coś genialnego, co zmieni jej pozycję na rynku w stosunku do Windowsa.

90% ludzi chce, żeby komputer "po prostu działał" i nie myśli o bezpieczeństwie czy prywatności. I tutaj nic się nie zmieni.
jakub_1986
jakub_1986 2015.12.24 16:22
Jak na razie jeszcze nikt tego nie dokonał. Zobaczymy czy uda się to twórcom Ubuntu.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.24 20:56
pajace i nic wiecej
duzo gadania a od ostatniej widocznej zmiany minęły lata
miał być na telefony i od lat jest trupem
Gość IP: 89.65.40.* 2015.12.24 22:32
Oby te nowe unity było lepsze od aktualnego bo przesiadłem się chwilowo służbowo&prywatnie z KDE5 na Unity i po dwóch tygodniach cierpienia (mimo początkowych zachwytów) wróciłem do KDE5 :)
Gość IP: 109.243.33.* 2015.12.25 01:03
Jak czytam o planach Ubuntu i jak zawojuje wszystko i świat to nie wiem czy mamy 1 kwietna Prima Aprilis czy ktoś się naćpała i utopia została przeniesiona do realu który nie istnieje :D

Oj Ci linuksiarze od 10 lat kręcą się wokół własnego ogona i dalej wszystko leży i kwiczy jak kwiczało a chłopaki nadal kłócą się o środowiska i tapetę na pulpicie :D
Żenada

Pozdrawia Nazir
Gość IP: 89.65.212.* 2015.12.25 09:08
Ubuntu oparte na Debianie to w tej chwili najlepszy system operacyjny dostępny za darmo na rynku. Bardzo stabilny, superszybki i bezpieczny. Jeśli komuś nie pasuje interfejs Unity, zawsze może zmienić na gnome, kde lub inne.
Żeby nie było, używałem Windowsa od wesji 98. Windows 7 był całkiem spoko, 8 porażka, 10 co chwile sypała się na moim laptopie (Dysk potrafił mielić grubymi minutami, bez mojej ingerencji w pliki- MS coś sobie przeglądał). Nie mam zamiaru wracać do Windowsów.
Gość IP: 89.64.38.* 2015.12.25 10:18
Używam Ubuntu od samego początku (mam nawet oryginalne CD bo kiedyś wysyłali:-) ) Ale ta marna nakładka na Compiz zwana Unity jest nie do używania! Gdyby nie to że szybko wyszła wersja z Gnome już dawno bym pożegnał Ubuntu
Gość IP: 164.126.62.* 2015.12.25 12:17
Jakieś 2 lata temu chciałem zainstalować na desktopie Ubuntu ale nie mogło nawet przejść instalacji.Potem dowiedziałem się o tym że pasuje tylko do niektórych sprzętów.Dodatkowo nowsze releasy w ogóle nie uruchomią się na starszych sprzętach.
Gość IP: 89.69.240.* 2015.12.25 12:43
Ubuntu z GNOME i Unity nie nadaje się do używania w ogóle, pulpit z KDE jest zasobożerny i chyba zawsze już tak będzie, zawiesza się nawet na najprostszych działaniach/funkcjach. Ludziki używające tego OS od dawna psioczą, żeby to "przepisali" od nowa, ale guzik daje. Więcej nie da rady oczekiwać na coś out-of-the-box. No cóż, czas się przesiąść na inne distro.
Gość IP: 82.177.57.* 2015.12.25 14:14
Niestety. Unity mi nie pasuje. Przesiadłem się na Minta.
Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.25 16:52
Skonczcie z tymi bredniami, zwykly uzytkownik nie zamieni windowsa na ubuntu, linuxa czy cos innego. te systemy sa Ok, dla fanow informatyki.
Gość IP: 89.65.212.* 2015.12.25 17:47
@ Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.25 16:52
Nikt tu nie pisze człowieku, że masz zmieniać swój system, to wolność wyboru, jak chcesz możesz siedzieć w tym twoim zawirusowanym królestwie, które cię obserwuje i szpieguje. Linux jest spoko, dla każdego.
Gość IP: 89.64.38.* 2015.12.25 22:59
Gość IP: 89.69.240.* 2015.12.25 12:43

Ale bzdury piszesz !
Używam Gnome od samego początku teraz już 3.18 i nie pamiętam żeby kiedykolwiek było niestabilne się wieszało cz cokolwiek w tym stylu. Jedyne środowisko które jest stabilne i szybkie bez żadnych zbędnych wodotrysków
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.26 00:27
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.26 00:30
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.12.26 00:33
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.26 01:28
Gość IP: 89.65.212.* 2015.12.25 17:47

jak twoi rodzice planowali twoje powstanie to ja sie bawilem linuxami, beos'ami i innymi sysrtemami o ktorych ty nawet nie slyszales bo sprawialo mi to wtedy frajde. teraz do pracy tylko Windows, inne systemy sa do zabawy dla lubiacych utrudniac sobie zycie ;) I nie opowiadaj bredni ze masz odpowiedniki programow pod linuxa, bo to co jest to zabawka dla hobbysty a nie soft do pracy ;)
Gość IP: 83.20.67.* 2015.12.26 09:38
widzę, że zebrało się grono "fachowców", jeden więcej wie od drugiego. Nie będę więc z nikim polemizował, tylko powiem co myślę o Ubuntu. Używam go od kilku lat, poprzednio miałem Mandrivę. Z początku, zapewne jak większość z Was używałem ich jako "drugiego" systemu. Teraz mam tylko Ubuntu i stwierdziłem, że gdy ktoś nie zna się na komputerach, kupuje swój pierwszy komputer to i tak musi się wszystkiego uczyć od podstaw. I dla takich osób, które nie potrzebują specjalistycznych programów do pracy, Ubuntu jest sto razy lepszym systemem od Windowsa.
Gość IP: 94.254.211.* 2015.12.26 11:44
Skoro tak wam wszystko nie pasuje to sobie sami napiszcie system operacyjny ot połączeń tylko nadać potrafią
Gość IP: 89.64.38.* 2015.12.26 12:28
Gość IP: 80.111.103.* 2015.12.26 01:28

Też się bawiłem a dzisiaj używam do pracy Linuksa i nie widzę opcji żeby zamienić go na wirusa od M$

Nigdy nie mam problemów z utratą danych czy jakimiś debilnymi wirusami w poczcie elektronicznej a otrzymuje dziwnie około 50 maili to samo tyczy się dokumentów
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 24.12.2015
Tagi producenckie: canonical
Tagi modelu: canonical ubuntu
ŹRÓDŁO: Canonical
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 22978
CENEO Kup Najtaniej
Vedia eReader K4 Vedia eReader K4
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung GS 89 F-SP 23 L Samsung GS 89 F-SP 23 L
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS M srebrny + 18-55 FLS IS STM Canon EOS M srebrny + 18-55 FLS IS STM
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kodak CZ42 Czarny Kodak CZ42 Czarny
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Europa Universalis Iii złota Edycja (Gra PC) Europa Universalis Iii złota Edycja (Gra PC)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu