Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Microsoft kończy wsparcie dla Windows 8

Panie i panowie, czas na aktualizację!

Microsoft kończy wsparcie dla Windows 8

System operacyjny Windows 8 od dziś nie będzie już serwisowany przez Microsoft. Nie będą do niego wydawane nowe funkcje i ulepszenia, nie będą też usuwane usterki, w tym te związane z zabezpieczeniami.

Windows 8 nie będzie miał przedłużonego okresu wsparcia. Microsoft, wedle umowy licencyjnej, z dniem dzisiejszym nie będzie już publikował żadnych aktualizacji. A to oznacza, że użytkownicy tego systemu operacyjnego z biegiem czasu będą narażeni na coraz więcej awarii i problemów.

Na szczęście wszyscy użytkownicy Windows 8 mogą dokonać darmowej aktualizacji do systemu Windows 8.1, który nadal jest wspierany. Co więcej, również za darmo, po przejściu na 8.1 mogą następnie zainstalować Windows 10, a więc najnowszy system operacyjny Microsoftu.

Jakąkolwiek decyzję podejmiecie, czy to będzie aktualizacja do Windows 8.1, Windows 10, pozostanie na nieaktualizowanej już platformie lub też wymiana całego komputera na nowy, termin podjęcia decyzji upływa właśnie dzisiejszego dnia.

Windows 8 aktualnie kontroluje trzy procent rynku systemów operacyjnych.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 146.198.85.* 2016.01.12 15:18
PHA! Szybcy sa :)

Win 8 - 3%?
Win 10 - ile? 1%?

Chociaz mam drobna wiare w ten Win10 jako M$ MUSI go jakos optymalizowac by dzialal jakos na tych MUŁACH tabletach
Gość IP: 94.254.192.* 2016.01.12 15:32
Windows 10 na koniec listopada 2015 miał już około 30 %. Info ze Steam
Gość IP: 83.21.249.* 2016.01.12 15:56
@Gość IP: 94.254.192.* - 30% to wśród graczy zarejestrowanych na steamie. W rzeczywistości win10 ma około 10% rynku. https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M
Gość IP: 94.246.149.* 2016.01.12 16:42
(Jaro) zauważcie, że windows 10 jest już systemem z zeszłego roku a więc czekamy na windę 10.1 lub 11 Yeah ale ten czas leci.
Gość IP: 195.140.154.* 2016.01.12 21:11
@ Gość IP: 94.254.192.*

Windows 10 nie miał 30 %.
Steam informował jedynie, że 30, procent komputerów korzystających z platformy Steam ma zainstalowany Windows 10. A to kolosalna różnica.
Zanim coś napiszesz : pomyśl :-)
Gość IP: 89.174.212.* 2016.01.13 07:46
A ja sobie dalej siedzę na 7
Gość IP: 79.187.58.* 2016.01.13 10:16
Windows 10 miałem zainstalowany niecały dzień. Programy się buntowały, drukarki nie działały, ale statystyki zadziałały. Nie wierzę w te 30%.
Gość IP: 83.6.86.* 2016.01.13 10:22
U mnie w domu win10 z pośród 5 komputerów ma 100% świetny system, dla mnie na pierwszym miejscu potem 7, kolejny xp, win 8 i 8.1 dla mnie miejsce przed vistą.
Gość IP: 91.90.161.* 2016.01.13 10:36
"Jakąkolwiek decyzję podejmiecie, czy to będzie aktualizacja do Windows 8.1, Windows 10, pozostanie na nieaktualizowanej już platformie lub też wymiana całego komputera na nowy, termin podjęcia decyzji upływa właśnie dzisiejszego dnia."

A nie miało być możliwości upgrade win7,8,81 aż do 29 lipca 2016 ?
Gość IP: 83.26.47.* 2016.01.13 11:29
Według w3schools i statcounter W10 do końca roku kontroluje 16,2% , W8 15,5%, W7 44,8%, XP 2,1%. Ale już statystyki komputerów graczy jest inna bo faktycznie >30% W10 i tu zaskoczenie 23% W8+8.1 a np. W7 32% i XP 1%<
Gość IP: 195.22.126.* 2016.01.13 12:09
Wyniki zależą od tego, kto robi statystyki. ;)

http://www.ranking.pl/pl/rankings/operating-systems.html

lub
https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0

lub
https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyki_popularności_systemów_operacyjnych


Z nich wynika, że 7 jest liderem.
A 10 ma podobne udziały co XP. Lub mniejsze. :o



Młodzież z grami może zawyżać statystyki 10, ale jeśli chodzi o przemysł, to chyba właściwie jest odbierana reklama programu szpiegowskiego z wbudowanym systemem operacyjnym.
Czyli logika i zdrowy rozsądek przede wszystkim.
Gość IP: 89.64.32.* 2016.01.13 21:36
Jak ktoś już na prawdę potrzebuje Windowsa to odradzam aktualizację do 8 czy 10 jeden i drugi to kompletne nieporozumienie! Jak już musisz mieć Windowsa to tylko 7!


A tak na poważnie to do normalnej pracy i zabawy bez gier najlepiej sprawdza się Linux!
henryk15
henryk15 2016.01.14 12:32
ja się mocno dziwię że MS w ogóle wydał dziwoląga o nazwie win 8.1 . to powinno być wydane jako service pack do windows 8 i byłoby po sprawie.
np. w przeszłości ms wydał XP. potem SP1 SP2 i SP3. i deklarował że nie wspiera XP przed SP numerek.
to co MS zrobil z win8.1 to jakaś tragedia. tylko utrudnił aktualizację zamiast ją ułatwić. a to "ułatwia" jak może przejście na win10 aż piach zgrzyta w zębach.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 12.01.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7456
CENEO Kup Najtaniej
Q-Line QLA1001 Q-Line QLA1001
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pudełko Blu-Ray Pudełko Blu-Ray
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Medion Life P14075 Medion Life P14075
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kernau KFWM642103 Kernau KFWM642103
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HERPA Simson KR 511 (yellow) HERPA Simson KR 511 (yellow)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu