Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Linux Days 2016 już 17 marca w Warszawie

Wybieracie się?

Linux Days 2016 już 17 marca w Warszawie

17 marca br. odbędzie się w Warszawie doroczna konferencja SUSE poświęcona rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie, będąca kontynuacją organizowanych od sześciu lat spotkań Linux Days.

 

Polska edycja jest integralną częścią spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie (http://suse.com/expertdays ). Są to jednodniowe, bezpłatne konferencje wypełnione demonstracjami oraz dyskusjami na tematy techniczne. Osoby zajmujące się na co dzień informatyką mogą na nich zdobyć wiedzę i informacje niezbędne do nadążenia za nieustannie ewoluującymi potrzebami serwerowni i centrów przetwarzania danych.

 

W tym roku motywem przewodnim konferencji jest SOFTWARE DEFINED DATA CENTER -  jak wykorzystać otwarte oprogramowanie do obsługi sterowanej programowo serwerowni i centrum danych. Wśród tematów omawianych przez SUSE w programie konferencji znalazły się m.in.:

  • Software-Defined Data Center: co to jest i jak jego różne elementy ze sobą współpracują?
  • Docker: w jaki sposób używać kontenerów do wdrażania obciążeń i dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż stosowanie maszyn wirtualnych?
  • OpenStack Cloud: jak można zautomatyzować udostępnianie usług i zarządzanie przydzielaniem zasobów obliczeniowych, sieciowych i pamięci masowej w chmurach prywatnych?
  • Software-Defined Storage: jak można zautomatyzować przydzielanie pamięci masowej oraz zarządzanie nią i dostosować je do wymagań różnych obciążeń?

 

Akademia techniczna SUSE „Od zera do bohatera”

Na Linux Days w Warszawie w ramach dodatkowej ścieżki Akademia techniczna SUSE „Od zera do bohatera” można będzie poznać wskazówki odnośnie zabezpieczania i pielęgnowania systemów Linux oraz jak sprawnie wdrożyć nowe technologie open source w swojej organizacji. Celem Akademii jest przedstawienie wybranych zagadnień implementacji systemów open source – krok po kroku. Do wyboru będzie sesja SUSE Linux troubleshooting & security (najważniejsze wskazówki odnośnie zabezpieczania i pielęgnowania systemów Linux, w tym konfiguracja zabezpieczeń z AppArmor), sesje Szybki start z SUSE OpenStack Cloud oraz Szybki start z SUSE Enterprise Storage (od architektury i możliwości, po skalowanie planowanego rozwiązania, definiowanie zapotrzebowania, wykorzystanie możliwości sprzętowych).

Drugi Ogólnopolski Test Wiedzy... nie tylko o systemach Linux

Podczas konferencji Linux Days zostanie przeprowadzony Drugi Ogólnopolski Test Wiedzy... nie tylko o systemach Linux. Uczestnicy będą mogli sprawdzić on-line swoją wiedzę o systemach linuksowych oraz innych coraz bardziej popularnych technologiach open source, jak Ceph czy OpenStack. Na zdobywców największej liczby poprawnych odpowiedzi udzielonych w najkrótszym czasie będą czekać wartościowe nagrody. Konkurs organizowany jest wspólnie z firmą LiveTrainings dostarczającą zintegrowaną platformę do przeprowadzania szkoleń w trybie social learning.

Partnerzy konferencji

W ramach Linux Days odbędą się pokazy technologii partnerów SUSE. Sponsorem wizerunkowym całego cyklu spotkań SUSE Expert Days jest firma Intel. Platynowym sponsorem konferencji w Polsce jest Lenovo. Merytoryczne wsparcie zapewniają autoryzowane ośrodki szkoleniowe SUSE – ACS Dagma, Compendium CE i OSEC.

Konferencja Linux Days jest bezpłatna, skierowana do osób zawodowo zajmujących się tematyką IT i zainteresowanych systemami open source. Szczegółowe informacje o konferencji w Polsce są dostępne na stronie www.suseexpertdays.pl oraz stronie całego cyklu spotkań www.suse.com/expertdays .

 

 

Dodaj komentarz 4 komentarze
Gość IP: 88.156.88.* 2016.02.01 21:35
szkoda że nie organizowane w jakimś mieście , bo pewnie więcej ludzi by przyszło.
Gość IP: 78.8.184.* 2016.02.01 21:42
Wiocha Słoików ma swój urok...
Gość IP: 77.79.212.* 2016.02.01 23:22
To nie Wiocha tylko zapchana rura klozetowa, tak samo ciasno i podobnie śmierdzi...
Gość IP: 78.8.184.* 2016.02.01 23:46
Re: Gość IP: 77.79.212.*
Dokładnie! Rura odpływowa...
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 01.02.2016
Tagi producenckie: suse
Tagi modelu: suse expert days
ŹRÓDŁO: informacja prasowa
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2817
CENEO Kup Najtaniej
Philips AEA2500 Philips AEA2500
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HIS Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (H577FM1GD) HIS Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (H577FM1GD)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dyson DC 35 Multi Floor Dyson DC 35 Multi Floor
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP X120 1G SFP LC SX miniGBIC (H3C 0231A0LQ) (JD118B) HP X120 1G SFP LC SX miniGBIC (H3C 0231A0LQ) (JD118B)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer E5-572G (NX.MQ0EP.014) Acer E5-572G (NX.MQ0EP.014)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu