Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Android Marshmallow praktycznie nie istnieje

2,3-procentowa penetracja po pięciu miesiącach od premiery.

Android Marshmallow praktycznie nie istnieje

Google opublikował najnowsze statystyki dotyczące ekosystemu urządzeń z Androidem. Najpopularniejszą jego wersją jest Lollipop. Najnowsza praktycznie nie jest wykorzystywana.

Android Lollipop utrzymuje trend wzrostowy, stając się najpopularniejszą edycją tego systemu na rynku. Sęk w tym, że to nie jest najnowsza. A ta, mimo iż jest na rynku od prawie pół roku, nie jest wykorzystywana przez 97,7 proc. androidowych urządzeń na rynku.

Wersja

Nazwa

API

Ubiegły miesiąc

Bieżący miesiąc

Zmiana

2,2

Froyo

8

0,1%

0,1%

-

2,3,3 - 2,3,7

Gingerbread

10

2,7%

2,6%

-0,1%

4,0,3 - 4,0,4

Ice Cream Sandwich

15

2,5%

2,3%

-0,2%

4,1,x

Jelly Bean

16

8,8%

8,1%

-0,7%

4,2,x

17

11,7%

11,0%

-0,7%

4,3

18

3,4%

3,2%

-0,2%

4,4

KitKat

19

35,5%

34,3%

-1,2%

5,0

Lollipop

21

17,0%

16,9%

-0,1%

5,1

22

17,1%

19,2%

+2,1%

6,0

Marshmallow

23

1,2%

2,3%

+1,1%

Największym problemem Androida z byciem na bieżąco wynika z mnogości jego odmian. Każdy producent przerabia ów system na własne potrzeby, co oznacza dodatkowe koszty i roboczogodziny przy przerabianiu kolejnej opublikowanej przez Google’a wersji. Dlatego też niejednokrotnie producenci urządzeń odpuszczają sobie w całości publikowanie nowych edycji, uważając, że nie jest to dla nich opłacalne.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 213.135.34.* 2016.03.09 13:48
Dopóki Android nie będzie aktualizowany BEZPOŚREDNIO, to tak będzie. Producentom zależy tylko na sprzedaży NOWYCH smartfonów i olewają swoje 2 - 3 letnie zostawiając je bez suportu!
Gość IP: 89.65.70.* 2016.03.09 14:28
Dlatego szukać należy smartfonów z czystym androidem!!! Np. Mo...to :)
Gość IP: 87.113.90.* 2016.03.09 14:50
PHA! to nawet Gingerbrad ma wiekszy udzial!!!!!

JESUS CHRISTE :/
Gość IP: 213.92.207.* 2016.03.09 14:51
Brakuje specyfikacji sprzętu który umożliwiły aktualizację bezpośrednio z google + możliwość odinstalowania nakładki od producenta czy też operatora
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.09 17:08
dlatego mój złom z androidem 4 poleciał na smietnik - miałem dośc wiecznego mulenia, braku aktualizacji, setek dziur czy braku jakichkolwiek zabezpieczeń

kazdy telefon z androsyfem pdpinam pod komputer i zgrywam co chcę
spróbujcie to zrobić na iphone - jak nie zaufacie w telefonie komputerowi to nawet fotki nie zgracie

i nic nie muli (tylko ta cena)
Gość IP: 176.97.29.* 2016.03.09 17:23
Jakoś mnie to nie dziwi. W P4 tylko obietnice słychać, a coś mi się wydaje, że operatorom jest nie na rękę by użytkownik miał większą kontrolę (i możliwość blokowania) nad aplikacjami. Inna sprawa to że skoro wyszła aktualizacja to znaczy, że są poprawki błędów i zwiększenie bezpieczeństwa. Więc blokowanie aktualizacji przez operatorów jest stwarzaniem zagrożenia dla naszych danych na telefonach a przez to nieraz i kontach bankowych.
Gość IP: 81.219.207.* 2016.03.09 17:31
Taki słaby wynik, bo SAMSUNG jeszcze nie uruchomił akcji aktualizacji w swoich flagowcach. Poczekajmy z miesiąc lub dwa.
Gość IP: 188.146.67.* 2016.03.09 19:35
Po pierwsze: Google chwaliło się, że jego Android 5.0 będzie mógł być aktualizowany modularnie. Żaden producent tego nie stosuje do dzisiaj.
Po drugie: Mój niebrandowany topowy Samsung nadal jest na Androidzie 5.0 (5.0.0).
Po trzecie: Na polach sklepowych nadal można kupić tabnety i smartfony z Androidem 4.0.4.

Te trzy argumenty mówią wszystko. Sam Google powinien zareagować w tej sprawie. Że oni się nie uczą na swoich statystykach... Tragedia...
jakub_1986
jakub_1986 2016.03.09 19:40
Zaistnieje jak producenci udostępnia aktualizacje dla swoich smartfonów.
Lu
Lu 2016.03.09 19:53
Mój następny telefon z Androidem kupię gdy system będzie modularny i bedzie sam się aktualizował, bez pośrednictwa producentów, że o operatorach nie wspomnę. Dlatego następnym moim telefonem będzie albo coś z WM, jeśli WM10 na obecnie posiadanej Lumii mi się spodoba i będzie wychodził nowy sprzęt z tym systemem, lub iPhone, w przeciwnym przypadku.
Gość IP: 77.177.198.* 2016.03.10 09:13
A po co aktualizować jak teraz wszystko działa jak trzeba?
Gość IP: 89.69.240.* 2016.03.10 20:26
"Piankowy" Andek będzie bardziej wykorzystywany, jak producenci smartfonów dogadają się z operatorami telefonii komórkowej Dlaczego? Większość urządzeń użytkownicy otrzymują właśnie poprzez przedłużenie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych; mało natomiast ludzików kupuje je w markecie czy w sieci. Każdy chce swoje zarobić, toteż nie ma zmiłuj - cierpią na tym klienci. Umowa zatem pomiędzy wszystkimi stronami konfliktu nastąpi nie wiadomo kiedy, więc cudów trudno się spodziewać. Tyle w tym temacie.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 09.03.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google android
ŹRÓDŁO: Google
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7070
CENEO Kup Najtaniej
ARISTON Hotpoint FD 61.1(CH)/HA S ARISTON Hotpoint FD 61.1(CH)/HA S
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Grundig MT 5531 Grundig MT 5531
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Netgear N300RMB-199GRS Netgear N300RMB-199GRS
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Romix HS37N Romix HS37N
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP ProLiant DL60 Gen9 E5-2603v3 P8Y75A HP ProLiant DL60 Gen9 E5-2603v3 P8Y75A
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu