Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Android N pożyczy kilka funkcji od Apple'a

Kilka bardzo wygodnych funkcji.

Android N pożyczy kilka funkcji od Apple'a

Hiroshi Lockheimer, SVP Google'a zajmujący się Androidem ogłosił własnie, że w Sieci pojawiła się bardzo wczesna wersja najnowszej wersji mobilnego systemu Android N, dzięki której producenci telefonów mogą zacząć już pracować nad własnym oprogramowaniem. "Enka" ma też kilka nowych funkcji, które wydają się dziwnie znajome.

 

Android N pozwoli na obsługę kilku aplikacji jednocześnie - mechanizm wygląda bardzo podobnie do multi windows support, znanego z iPadów Pro. Kolejne rozwiązanie Apple'a, które trafiło do Androida w wersji N to możliwość odpowiadania na otrzymane wiadomości bezpośrednio z wyskakującego okna powiadomienia.

 

Pozostałe funkcje, które ujawniono we wczesnej wersji dla deweloperów to lepsze zarządzanie baterią oraz zużyciem danych - biorąc jednak pod uwagę, że jest to naprawdę bardzo wczesna wersja systemu, testy wydajnościowe zużycia baterii na razie nie mają sensu - do premiery z pewnością wszystkie nowe funkcje zostaną kilka razy zoptymalizowane.

 

Android N nie ma jeszcze pełnej nazwy, jednak Lockheimer wspomniał, że nazwa najnowszej wersji mobilnego systemu Google'a będzie nawiązywać do... orzechów (N, jak nut). Tak, my też byśmy chcieli, żeby najnowszy Android nazywał się Android Nutella, ale to raczej nie przejdzie.

 

Wersja dla deweloperów z pewnością przyda się ponad 400 producentom sprzętu, który oparty jest na Androidzie.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 217.99.154.* 2016.03.10 09:44
Wszystkie te rozwiązania nie są "wynalazkami Appla" i były długo przed wprowadzeniem ich do iOS. Bzdury autorze wypisujesz.
Gość IP: 217.67.221.* 2016.03.10 09:47
1. Samsung juz kilka lat temu wprowadza multi window.
2. Po kilku latach apple tez wprowadza multi window
3. Google wprowadza do Androida multi window - kopiuje rozwiazanie od apple!!!

ehhh
Gość IP: 193.0.242.* 2016.03.10 13:11
Przecież odpalanie dwóch apek na raz było w ms surface na długo zanim apple to wprowadził...
Gość IP: 109.243.225.* 2016.03.10 14:19
Tomasz, a skąd Apple pożyczyło te funkcje? Od Samsunga, którego TouchWiz działa z... Androidem. Ot cała tajemnica Twojej słabej manipulacji :)
artkicz
artkicz 2016.03.10 14:21
"mechanizm wygląda bardzo podobnie do multi windows support, znanego z iPadów Pro"
tak tak, a ten w ipadzie wyglada bardzo podobnie do multi windows support wprowadzonego przez Samsunga :D

no ale przeciez tylko apple jest innowatorem a reszta bezczelnie kopiuje :)
Gość IP: 178.235.181.* 2016.03.10 14:34
To będzie NUGAT
Gość IP: 77.252.178.* 2016.03.10 15:51
No to proces z Apple mają "jak w banku"...
Gość IP: 91.234.127.* 2016.03.10 17:03
Te "nowości" androida są w niedocenianym Windows Phone 8.1, którego używam z przyjemnością w Lumii 640, a za kilka dni aktualizacja do Windows 10. Ludzie, dajcie sobie spokój z tym robaczywym antkiem i przejdźcie na bezpieczny, szybki i solidny system Windows Phone, a jeśli kogoś stać to na iOS. Ja porzuciłem androida i wreszcie nie borykam się z problemami.
Gość IP: 109.111.223.* 2016.03.10 17:07
Pozycza? Cos co sie pozycza trzeba zwrocic wiec nie ma tu mowy o pozyczce. Najwyrazniej autor nie widzi siwta poza produktem Jablka wiec wiedza kapke ograniczona.
Gość IP: 150.241.253.* 2016.03.10 17:59
@Gość IP: 91.234.127.* 2016.03.10 17:03
ale jakimi problemami? uzywam androida od zawsze i nigdy nie mialem problemow. jezeli ktos instaluje bezmyslnie opragramowanie to polozy kazdy system, czy to ios, windows czy android
Gość IP: 78.11.156.* 2016.03.10 18:55
Autor wykazał się totalnym analfabetyzmem w dziedzinie interfejsów... Typowe dla fanbojów.
Gość IP: 83.24.168.* 2016.03.10 19:49
Ale tutaj chodzi o wsparcie podziału ekranu dla całego systemu. Na urządzeniach Samsungach było to możliwe z użyciem ich autorskich aplikacji. Apple zrobił to po prostu lepiej.

Po pierwsze nie chodzi tutaj tylko o dzielenie ekrany, ale także inne funkcje mutitaskingu jak: Slide View i Picture in Picture.
Funkcje Picture in Picture była na Androidzie - nie. W nakładce Samsunga - też nie. Bo to te dwie funkcje to są rozwiązania Apple.

Tak samo mówi się, że 3D Touch/Force Touch nie jest wynalazkiem Apple. Bo jakiś tam Huawei miał tę funkcję przed nim (tak na marginesie, widział, ktoś recenzję tego modelu? Bo ja nie). A poza tym Apple Watch był pierwszym urządzeniem, do którego zaimplementowano to rozwiązanie. A co najważniejsze 3D Touch jest technologią opracowaną przez Apple Inc. w 2008 roku.
romil
romil 2016.03.11 00:35
Znowu mam wrażenie, ze żyję w jakiejś wirtualnej rzeczywistości.
Kilka okienek na ekranie to wymysł producentów telefonów? W Windows 3.1 tak miałem. Picture in Picture to chyba było dawno temu w telewizorach. Może krzywizna narożnika przycisku Home jest skądś nielegalnie zapożyczona?
Ciekawe czy Fiat płaci komuś za stosowanie 4 kół w swoich samochodach?
Pomijam, że wszyscy powinniśmy płacić arabom za cyferki, a przynajmniej zdaniem niektórych.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 10.03.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google android n
ŹRÓDŁO: techinsider
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8808
CENEO Kup Najtaniej
Esperansa 16cali ES-1760-B Esperansa 16cali ES-1760-B
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch SGV 43E73EU Bosch SGV 43E73EU
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gainward GeForce GTX960 Phantom (426018336-3415) Gainward GeForce GTX960 Phantom (426018336-3415)
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
iiyama T1731SAW iiyama T1731SAW
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu