Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Chińczycy będą mieli własną wersję Windows 10

Ta ogólnodostępna jest w tym kraju nielegalna, tak jak wszystkie wersje Windows po XP.

Chińczycy będą mieli własną wersję Windows 10

Microsoft, by móc zaistnieć na chińskim rynku był zmuszony do opracowania specjalnej wersji Windows 10, zatwierdzoną przez rząd tego kraju. A ta dopiero teraz jest gotowa.

Microsoft, wspólnie z firmą China Electric Division, opracował skrojony na potrzeby tego kraju system operacyjny Windows 10 Zhuangongban. Był zmuszony to zrobić z uwagi na to, że ostatnim zatwierdzonym przez rząd Chin systemem operacyjnym był Windows XP, a z uwagi na to, że system ten nie jest już serwisowany, Chińczycy zaczęli po malutku przesiadać się na chińskie dystrybucje Linuxa.

Nie wiadomo czym chiński Windows 10 różni się od tego wykorzystywanego przez resztę świata. Uważa się, że położony w nim zostanie nacisk, między innymi, na chińskie lokalne usługi (takie jak Baidu) zamiast na te microsoftowe. Najprawdopodobniej system ten również „chroni obywateli” przed „niepożądanymi treściami z Zachodu”. Choć to oczywiście są już tylko nasze spekulacje.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 89.67.35.* 2016.03.28 19:47
No na pewno "telemetria" nie będzie tak zaawansowana.
Gość IP: 178.37.60.* 2016.03.28 19:50
Może usuną z niego ten cały tabletosyf, naprawią interface użytkownika i będzie można go wreszcie używać do półprofesjonalnych zastosowań.
Gość IP: 95.160.154.* 2016.03.28 20:35
Skoro nie było tam windowsów nowszych niż XP, to powinni sobie całkiem windowsa darować i rozwijać Red Flag.
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.28 21:55
Panie Autor! Obawiam się, że nakopią panu do pupci za takie falujące logo w newsie o W10! To mają być kafle! Kwadratowe! Kanciaste! Oj będzie pupcia sina! We wszystkich siedmiu kolorach!
(mruga okiem)
bzz
bzz 2016.03.28 22:42
Musieli przekierować ten milion(!) adresów na które windows10 przesyła informacje do serwerów umieszczonych w chinach
Myślicie że żartuje? po wyłączeniu trackingu administrator przeprowadził własne dochodzenie, system nadal wysyła informacje, ale na mało znane adresy firmy krzak. Tak się składa że forma krzak która rajestruje domeny należy do microsoftu, i tak się stało że przypadkiem 100 000usd skapnęło z krzaczka, licząc 1o centów za domenę jest to równy milion adresów które są zaszyte w systemie.
Spyware robi to na małą skalę 10 adresów i nieustannie zmieniane poddomeny, ale microsoft ma k... rozmach!
bzz
bzz 2016.03.28 22:51
Dodatek https://youtu.be/RVzc5wK2-pc?t=2m28s
Gość IP: 198.208.159.* 2016.03.29 19:20
Telemetria będzie jeszcze bardziej zaawansowana, tylko serwer odbiorczy będzie miał lokalny, chiński adres. No a poza tym, tylne drzwi, blokada niepożądanych treści.
Gość IP: 94.113.172.* 2016.03.29 21:01
"Telemetria będzie jeszcze bardziej zaawansowana, tylko serwer odbiorczy będzie miał lokalny, chiński adres. No a poza tym, tylne drzwi, blokada niepożądanych treści."

Bardziej zaawansowana? To jest cos czego default-owy Windows 10 nie moze?
Gość IP: 89.76.5.* 2016.03.29 21:50
Przede wszystkim zmiana algorytmów szyfrujących na te "prawidłowe", akceptowane przez chiny, a nie te brudne szyfry amerykańskich kapitalistów!
Gość IP: 94.246.149.* 2016.03.30 12:49
(Dante) no to czekamy na Lindows ;D
acomp
acomp 2016.03.30 13:31
Przy takim dużym rynku warto pokusić się na indywidualne gusta i przykazy władz
Gość IP: 87.207.77.* 2016.03.31 17:19
"po malutku"?

Proponuję pomalutku to popoprawiać.
Gość IP: 81.219.216.* 2016.03.31 21:23
Przecie nie wina autora, że wierzy we wszystko, co mu poprawiacz w edytorze poprawi - jednak "nie wiadomo, czy nie kompetencja nie sprawi mu nie spodzianki"...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 28.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: BetaNews
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8659

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
KALORIK CCM1001NYC KALORIK CCM1001NYC
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mcafee Total Protection 2016 Unlimited Devices, 1 Code In A Box Mcafee Total Protection 2016 Unlimited Devices, 1 Code In A Box
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bonprix Trampki biały 965630_18053 Bonprix Trampki biały 965630_18053
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MANTA Shark CL1112 MANTA Shark CL1112
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PENTAGRAM Eon Cineo GOLD 4GB P 5119 PENTAGRAM Eon Cineo GOLD 4GB P 5119
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu