Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Dzisiejsi nastolatkowie kontra... Windows 95

Oto co myślą po kontakcie ze starym, legendarnym już systemem Microsoftu.

Dzisiejsi nastolatkowie kontra... Windows 95

użytkowników Windows 10 i jego konkurentów, może budzić uśmiech politowania. Wielu z nas jednak pamięta, jak korzystało z tej platformy. A co z tymi, którzy nigdy wcześniej nie widzieli Windows 95 na oczy?

 

 

Wytwórnia Fine Bros umieściła na YouTube dość zabawny materiał, w którym prezentuje nastolatkom liczący już sobie ponad dwie dekady system operacyjny Windows 95. Ich reakcje, szczególnie dla tych nieco starszych z nas, są zarówno śmieszne, jak i pouczające. Nastolatkowie odkrywają ze zdumieniem świat, w którym nie ma Wi-Fi, a komputer po zamknięciu systemu należy dodatkowo ręcznie wyłączyć sprzętowym przyciskiem.

Widać też jednak jak rewolucyjnym pomysłem było Menu Start, które dzieciakom wydało się od razu znajome i od razu wiedziały, jak się za jego pomocą poruszać po systemie. Zobaczcie zresztą sami:

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.08 20:19
To nam teraz Chip serwuje youtubowe filmiki z typical american millennials.
Polska to taka trudna języka - zwłaszcza dla niemieckiego pracodawcy - porażka tak wielopoziomowa, że wkrótce acomp dopisze swoje zdanie. Jedno.
Gość IP: 87.115.156.* 2016.03.08 20:32
eh - pamietam jak z kumplem odchudzalismy Win95 (z czcionek czy plikow help itp) by zajmowal..... 100MB!!! Ehhh bo mialo sie dysk 3.5" 2GB

Dla dzieciakow polecam sie przyjzec literka MB i GB
Gość IP: 79.185.189.* 2016.03.08 21:31
Dobra, dobra nie wiele się tak naprawdę zmieniło! Gówniarstwo po prostu wydziwia!
Gość IP: 80.111.103.* 2016.03.08 23:34
Pokazac im C64 :D albo TIMEX'a ;)
Gość IP: 89.69.2.* 2016.03.08 23:52
>Gość IP: 87.115.156.* 2016.03.08 20:32

Do 100MB? Pierwszą wersję Windows 95 odchudzałem do około 30MB ze standardowych 50MB o ile dobrze pamiętam.
dexi
dexi 2016.03.09 05:22
Czemu nie mogę obejrzeć tego wideo na pełnym ekranie?
Gość IP: 87.239.222.* 2016.03.09 09:57
Poprawka tytułu
"Tępi nastolatkowie kontra... Windows 95"

8)
Gość IP: 31.175.254.* 2016.03.09 10:34
pamiętam mój pierwszy komputer i instalka z dyskietek dos'a , później windows 3.11 to był szok :) a przy Windowsie 95 po instalacji znalazłem teledysk "Weezer - Buddy Holly" i oglądanie w kolko ;pp - ajjj piękne to było :)))
Wielki_Bojler
Wielki_Bojler 2016.03.09 13:11
To nie Windows się tak zmienił, tylko użytkownicy...
Pokolenie wychowane na konsolach i smartfonach nawykło, że przycisk Power to jedyne co potrzebne (albo i tyle nie, jak sprzęt cały czas chodzi). Odmóżdżenie, spłycenie i utrata kontroli nad sprzętem, promowane przez producentów.
Gość IP: 109.173.221.* 2016.03.09 16:28
Używa się go praktycznie tak samo, jak windows 10, więc jeśli ktoś ma z nim problem tylko dlatego, bo ma inne kolorki, to musi być totalnym tłukiem
APC101
APC101 2016.03.09 21:20
Ech łezka się w oku kręci. Za moich czasów w pracowniach komputerowych Windows 95 do tego blaszak z procesorem pentium + monitor CRT to był super sprzęt. I można było na tym robić całkiem fajne projekty np. programowanie w turbo pascal. Kto to jeszcze pamięta :(
Gość IP: 83.23.15.* 2016.03.09 23:46
Przyjemny filmik, ja już też jakoś zdziwiony byłem że im net nie zastartował, to samo kiedy ukazał się ekran o możliwości wyłączenia kompa. Już mi z głowy wyleciało. Zwróćcie uwagę że ci "tępi nastolatkowie" zapewne urodzili się dawno po premierze tego OSa. Przed DOSem ich nie sadzali bo wiadomo że wtedy by mogli nie zajść za daleko :] Oni jeszcze ogarniali ale poczekajcie na reakcję ich następców za jakieś 5 lat ;)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 08.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 11952

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Hobbit 3D (Blu-ray) Hobbit 3D (Blu-ray)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Turtle Beach Stealth 400P bundle Turtle Beach Stealth 400P bundle
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Atlas WODER DUO SKŁADNIK A+B 32 KG Atlas WODER DUO SKŁADNIK A+B 32 KG
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Garmin Fr60 Hrm Mujer Garmin Fr60 Hrm Mujer
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Whirlpool WP 209 FD Whirlpool WP 209 FD
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu