Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Tak wyglądają aplikacje w oknach na Androidzie N

System Google’a powoli acz konsekwentnie dogania możliwościami Windowsa.

Tak wyglądają aplikacje w oknach na Androidzie N

Jedną z najważniejszych nowości Androida N jest możliwość pracy aplikacji w oknach. Coś, czego mu bardzo zazdrościć będzie iOS i coś, co już od dawna dostępne jest w Windows i OS X. Jak to wygląda? Właśnie tak!

Android N we wczesnej wersji rozwojowej jest już dostępny do pobrania (na własne ryzyko, z uwagi na relatywnie niski stopień zawansowania nad nim prac). Redakcji Ars Technica udało się odblokować jedną z najważniejszych funkcji, a więc tą pozwalającą aplikacjom na pracę w oknach.

A te zachowują się dokładnie tak, jak byśmy się spodziewali tego po Windows czy OS X. To oznacza, że można dowolnie zmieniać ich rozmiary, przypinać do krawędzi ekranu i zamykać. Dla porównania, iOS pozwala na razie tylko na współdzielenie ekranu między aplikacjami, tak jak bieżąca wersja Androida. Fani Apple’a stwierdzą jednak, że przecież to i tak „im niepotrzebne”.

Galeria zrzutów ekranowych dostępna jest na Ars Technica, a więc odkrywców tej funkcji.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 95.160.6.* 2016.03.23 08:42
Czyli kopia projektu Remix OS
Gość IP: 194.50.155.* 2016.03.23 09:34
Wszystko pięknie, ale wygląda na to, że Google nie wypuści aktualizacji do Nexusa 5 :/ (mój po 2 latach wygląda jak nowy). Piękna polityka zaśmiecania świata i pogarszania bezpieczeństwa użytkowników smartfonów. Nie daje też dobrego przykładu pozostałym producentom. Ostatnio olali też aktualizację Nexusa 7 (2012). Potem jeszcze narzekają, że najnowszego androida używa tylko kilka procent użytkowników. Sami sobie strzelają w stopę. Chyba kolejny telefon wybiorę z jabłkiem w logo ;P Google ! - robisz to źle.
artkicz
artkicz 2016.03.23 09:35
fani appla beda twierdzic, ze i tak im to nie potrzebne do momentu kiedy pojawi sie w kolejnej wersji iOS, po czym oglosza, ze apple odkryl ameryke a wszyscy inni od niego sciagneli ;)
artkicz
artkicz 2016.03.23 09:39
niepotrzebne, bo z przymiotnikami piszemy razem ;)
Gość IP: 89.78.238.* 2016.03.23 09:54
Tablet Samsung Note posiadał taką funkcjonalność. Pewnie google szykuje się na tablety hybrydowe puki co tutaj rządzi Microsoft. Sam się przesiadłem z android-owego tabletu na windowsowy i nie żałuje. Przeglądarki na androidzie mają problemy z stronami www jak ktoś głownie obraca się między przeglądarką, pocztą chce coś przejrzeć za pomocą office to nie wróci do android-owych tabletów. Nie dotyczy to telefonów.
Gość IP: 83.31.127.* 2016.03.23 11:49
To teraz androidowe telefony będą wypuszczane z 8GB RAMU, bo jeśli 4GB potrzebuje do aktualnych możliwości.
Gość IP: 83.31.127.* 2016.03.23 12:03
Tak jak ktoś napisał to kopia z Remix OS. Ta funkcja będzie niewygodna na małych tabletach poniżej 10" ponieważ ile tych okienek się zmieści, po drugie będą niewielkie. Na większych tabletach to już ma sens, tylko ile jest tabletów większych niż 10" z Androidem, no w ogóle jest mało takich tabletów. Więc raczej będzie funkcja dostępna w hybrydach. Na mniejszych tabletach o wiele wygodniejsze jest dzielenie ekrany na pół, wyciąganie drugiej aplikacji z boku ekranu lub wyciąganie okna video (Applowskie Split View, Slide Over i Picture in Picture).
Gość IP: 79.79.65.* 2016.03.23 14:46
Ano juz teraz Android zajmuje wiecej niz....... Windows XP!!!!!

Nawet wymagania ma takie same!!!

Nie lepiej bylo M$ przerobic np. tego Win7 pod ekrany dotykowe? (w sumie to robia w Win10)
Gość IP: 78.10.209.* 2016.03.23 16:36
"Tablet Samsung Note posiadał taką funkcjonalność". Posiadał! Posiadał w wersji Jelly Bean, jak się zaktualizowało proponowaną systemowo aktualizacją do (wielki) KitKat to można było kląć. Pozostało z okienek wspomnienie, poza uboga wersją dwóch okien jednocześnie, nienaruszalnych i niefunkcjonalnych.
Gość IP: 46.215.76.* 2016.03.23 18:01
Mam nadzieję, że łatwo można zmienić wygląd tego potworka...
acomp
acomp 2016.03.23 19:49
Co na to fani Androida. Tak krytykowali kafelki w Windowsie a teraz taki kotlet!
Gość IP: 89.13.136.* 2016.03.23 21:21
Co na to fani androida? Ano to że aplikacje na Windowsa to kupa gnoju w porównaniu do aplikacji w sklepie Googla. Kiedy w końcu zrozumiecie że dany system jest tyle wart co aplikacje na niego dostępne.
Gość IP: 46.166.173.* 2016.03.23 22:27
Kompletnie bezużyteczny bałagan, nic więcej. Kolejny krok w tył Google.

"Kiedy w końcu zrozumiecie że dany system jest tyle wart co aplikacje na niego dostępne."

Takiego bullshitu już dawno nie widziałem.

Pzdr.
Gość IP: 89.13.163.* 2016.03.24 08:39
Telefon jest po prostu za mały żeby pracować na nim na oknach. I nie do tego przecież służy. A jak komuś się nie podoba to przecież nikt nie każe aktualizować ewentualnie nie kupować telefonu z tym androidem ale jakoś mi się nie chce wierzyć że jest jakiś przymus używania okien. Na pewno można używać jak normalnego androida.
Gość IP: 155.133.7.* 2016.03.24 11:47
Wygląda jak uniwersalne aplikacje na win 10 tylko trochę brzydsze
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 23.03.2016
Tagi producenckie: google
ŹRÓDŁO: Ars Technica
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 9564
CENEO Kup Najtaniej
Lenovo Yoga 2 (59-414031) Lenovo Yoga 2 (59-414031)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Y50-70  (59427490) Lenovo Y50-70 (59427490)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GreenBlue etui do nawigacji (GB303) GreenBlue etui do nawigacji (GB303)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pakiet stacyjkowo, część 4-6 (DVD) Pakiet stacyjkowo, część 4-6 (DVD)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pacsafe Torba MetroSafe 200 GII Pacsafe Torba MetroSafe 200 GII
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu