Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Windows 10 Mobile: złamana obietnica Microsoftu

"Wszystkie telefony z Windows 8 zostaną aktualizowane do Windows 10". Akurat...

Windows 10 Mobile: złamana obietnica Microsoftu

A miało być tak pięknie.

Większość użytkowników smartfonów z systemem Windows Phone na pokładzie miała przez ostatni rok (a nawet dłużej) nadzieję, że wszystko odbędzie się tak, jak ma to miejsce w przypadku firmy Apple: jeśli pojawia się nowy system operacyjny, to można go zaktualizować nawet na stosunkowo starych, kilkuletnich modelach iPhone'ów. Wszystkich iPhone'ów.

To samo nie jest możliwe w przypadku Androida, ponieważ tu tak naprawdę nie mamy do czynienia z jednym systemem operacyjnym, ale jego dziesiątkami, czy też raczej setkami odmian, z odpowiednimi nakładkami producentów itd. I każda z nich musi być przygotowana pod kątem konkretnego modelu – a jeśli nie jest, to nie da się przeprowadzić aktualizacji. Ale z Lumiami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8 miało być właśnie tak, jak z telefonami firmy Apple – jeden producent, jeden system operacyjny, więc wszystko będzie zaktualizowane.

Kilka dni temu informowaliśmy, że powszechna aktualizacja do Windows 10 Mobile właśnie ruszyła, ale... przy okazji wyszło na jaw coś jeszcze. Najpierw pojawiła się informacja, że w pierwszej turze zaktualizowane zostaną tylko wybrane modele smartfonów, a potem okazało się, że... na pierwszej turze się zakończy. A zatem pełna lista Lumii, które doczekają się aktualizacji do Windows 10 Mobile, wygląda następująco:

  • Lumia 1520
  • Lumia 930
  • Lumia 830
  • Lumia 730
  • Lumia 735
  • Lumia 640
  • Lumia 640XL
  • Lumia 635 1GB
  • Lumia 636 1GB
  • Lumia 638 1GB
  • Lumia 540
  • Lumia 535
  • Lumia 532
  • Lumia 435
  • Lumia 430

Zgadza się. Jeśli nie widzicie na tej liście udanej Lumii 1020 albo chociażby zaawansowanego modelu 920, to oczy was nie mylą. Nie ma już właściwie szans, by zostały one zaktualizowane do Windows 10, ponieważ kolejnej, drugiej fali aktualizacji po prostu już nie będzie.

Gość IP: 85.255.233.* 2016.03.21 08:16
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 5.172.252.* 2016.03.21 08:21
Ja o tym pisałem latami ze to są tylko obietnice. Gdzie przeprosiny?
Gość IP: 139.181.48.* 2016.03.21 08:26
Na jakiej podstawie ktoś się spodziewał aktualizacji wszystkich telefonów z win8.1? Niedawna historia pokazuje, że tej firmie w kwestii aktualizacji nie należy wierzyć. Prawie identyczna sytuacja była z aktualizacją systemu z wersji 7 do 8. Microsoft nie potwierdzał co prawda, że taka aktualizacja jest planowana, ale ani słowem nie zdementował pojawiających się na ten temat licznych przecieków z "dobrze poinformowanego, bliskiego firmie źródła". W przypadku innych pogłosek potrafił się odezwać i zdementować, w przypadku tej nie. Bardzo wygodna taktyka. Oczywiście aktualizacji takiej nie było, bo telefony sprzętowo nie dawały podobno rady. Nawet wypasiona Nokia Lumia 800 za słaba podobno była.
Mnie to wyleczyło z korzystania z tego systemu. Kupiłem telefon Androidem.
Gość IP: 37.47.24.* 2016.03.21 08:40
W sumie lepszy brak aktualizacji niż aktualizacja na siłę, która pogarsza prędkość działania systemu tak jak to zrobiło apple. Szkoda tylko że durnie złożyli obietnicę nie będąc pewnym czy ją dotrzymają.
jakub_1986
jakub_1986 2016.03.21 08:45
Nie pierwszy i nie ostatni raz. Teraz pora szykować pozew zbiorowy przeciw MS.
Gość IP: 91.234.127.* 2016.03.21 08:51
Bardzo rozśmieszył mnie człowiek, który rozczarowany brakiem aktualizacji Windows, kupił ... telefon z Androidem :) :) :)
Gość IP: 109.233.92.* 2016.03.21 08:53
Jeżeli używasz telefonu z zestawem głośnomówiącym w samochodzie i używasz wybierania głosowego, to nie aktualizuj. W windows 10 to juz nie działa!!!
aquarius5
aquarius5 2016.03.21 08:56
IPhone jest jeden, czy dwa modele, a Lumii było po prostu za wiele. Dopiero teraz Microsoft zredukował liczbę modeli do 3 (o 2 za dużo), czyli 550, 650 i 950 i dopiero od teraz można się spodziewać, że aktualizacje nie przysporzą problemów.
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.21 09:11
Czy jest czego żałować? Biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia Microsoftu w dziedzinie uaktualnień to ja bym się trzymał z dala od ich "nowości". Jeśli telefon działa to po co psuć? Jeśli telefon nie spełnia oczekiwań to go zmienić i tyle! Ceregielić się z czymkolwiek od Microsoftu = fundować sobie poważną dawkę frustracji.
Gość IP: 139.181.48.* 2016.03.21 09:13
@Gość IP: 91.234.127.* 2016.03.21 08:51

A dlaczego Cię to tak rozśmieszyło? Kupiłem bo coś musiałem kupić, iPhone jakoś mi się nie podoba, poza tym jest za drogi. Został tylko Android, kupiłem i jestem bardzo zadowolony.
A jeszcze do niedawna uważałem, że to Windows jest dopracowany i starannie zrobiony, a Androidy to takie pozlepiane z różnych kawałków składaki.
Samsung A3, którego kupiłem działa bardzo dobrze, na początku miał wersję systemu 4.4, po kilku miesiącach przyszła aktualizacja do 5.0, być może będzie też wersja 6.0. Telefon działa znacznie sprawniej niż Lumia 800, której przedtem używałem.

Więc dlaczego to takie zabawne?
Gość IP: 77.254.62.* 2016.03.21 09:14
Osoba pisząca o frajerach z pewnością nie zdaje sobie sprawy, że nie wszyscy kupują telefon dla upgrade, a nadzwyczajnej dla dobrego narzędzia.
Gość IP: 89.73.195.* 2016.03.21 10:43
Windows Mobile jest już trupem od dawna. I to nie przez brak aktualizacji, a brak APLIKACJI !
Gość IP: 83.26.40.* 2016.03.21 10:43
Mam Lumię 925 i mam zainstalowanego WIN 10 M - chociaż nie ma jej na liście. Świetnie pracuje jestem bardzo zadowolony.
Gość IP: 217.99.255.* 2016.03.21 10:49
Lumia 520 z W10 1511 - i działa.
acomp
acomp 2016.03.21 10:56
Jak zwykle nie trzeba wierzyć we wszystkie zapowiadane obietnice producentów.To przeważnie chwyty reklamowe
Gość IP: 78.10.128.* 2016.03.21 11:23
W L920 mona pobrać W10 DP i powiem że działa świetnie w porównaniu do 8.1 . Jedyne co jeszcze nie działa to brak konfiguracji MMS-ów. ale bez tego da się żyć.. ;)
Gość IP: 83.23.191.* 2016.03.21 11:27
A ja mam zwykły telefon , bez żadnego podziewnego MS Mobile lub Androida.
telefon mam do rozmów telefonicznych , do robienia zdjęć mam porządny aparat fotograficzny .
I mam w d...e wszystko Hehe.
Gość IP: 212.160.172.* 2016.03.21 11:27
Położyłem Win10 na L635 0,5G.
Działa ładnie.
Jest też opcja powrotu do Win Mobile 8.1
Jak się poklika, to się da.
Gość IP: 5.60.155.* 2016.03.21 12:12
Mam Lumie 920 i sama się zaktualizowała do Windows 10 (Kompilacia OS 10.0.10586.164)więc nie wiem czy moja Lumia jest jakaś specjalna czy lista nie jest pełna?
blackjack
blackjack 2016.03.21 15:21
Nie ma co się wzorować na Apple, które ma teraz kłopoty z użytkownikami starszych modeli, którzy pozwali firmę za to, że ich telefony stały się prawie bezużyteczne po aktualizacji do nowszej (bardziej wymagającej) wersji systemu. M$ swoją decyzję podjął na podstawie feedback od użytkowników programu Insider, którzy na słabszych Lumiach narzekali na wydajność. Wbrew pozorom może to nie była zła decyzja. Zwykłym użytkownikom (95%?) jest bez różnicy, czy używają Androida, Windowsa Phone czy Mobile - dla nich telefon ma działać. Pozostali, bardziej zaawansowani użytkownicy powinni chyba to zrozumieć. Jakoś użytkownicy telefonów z Androidem 2.x i 4.x zdają sobie sprawę, że ich telefony zapewne nie pociągnęłyby Androida 6.
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 21.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: opracowanie własne
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 30097

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Podstawy rekonstrukcji wypadków drogowych Podstawy rekonstrukcji wypadków drogowych
Dostępny w 26 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Verbatim DVD+R 8.5GB 8x Jewel Case 1szt Verbatim DVD+R 8.5GB 8x Jewel Case 1szt
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Odkrywam siebie kl 2 pakiet podstawowy 2012 MAC Odkrywam siebie kl 2 pakiet podstawowy 2012 MAC
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony Vaio Fit E F1521K1E (Svf1521K1Eb) Sony Vaio Fit E F1521K1E (Svf1521K1Eb)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu