Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News John Romero stworzył nową... mapę do Dooma

Nie, nie cofnęliśmy się w czasie.

John Romero stworzył nową... mapę do Dooma

Johna Romero nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli jednak jakimś cudem nie wiecie kto to - John Romero to jeden z twórców legendarnej gry Doom i po 20 latach właśnie stworzył do niej... nową mapę.

 

Do sprawdzenia najnowszej produkcji Romero będziecie potrzebować oczywiście oryginalnej wersji Doom-a i odrobinę wiedzy, ale umówmy się - ta produkcja zainteresuje prawdopodobnie tylko tych prawdziwych fanów tej produkcji.

 

Co ciekawe, Romero powiedział, że nowa mapa to "rozgrzewka" - przed czym? Nie wiadomo, ale jeśli macie na ten temat jakieś teorie, to chętnie przeczytamy je w komentarzach.

Mapę można pobrać stąd: https://t.co/ueKM7gBbXd

 

 

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 37.47.9.* 2016.01.17 13:52
Teraz nie wolno w to grac nikomu to skzoda jego czasu.
Gość IP: 83.30.155.* 2016.01.17 14:47
Ale to jest tylko jedna mapa czy zbiór map jakiegoś kompleksu? Bo jak jedna to w necie jest ich naprawdę sporo a niektóre są naprawdę bardzo udane.
Gość IP: 31.61.137.* 2016.01.17 17:38
Czy ten screen to jakis artconcept czy prawdziwy mod do doom-a ktory sprawia że gra tak wygląda?
Gość IP: 81.219.160.* 2016.01.17 20:00
^^
To jest przeróbka screena oryginalnego w ps, można znaleźć na necie filmik z procesu powstawania.
Amatorom dooma polecam doomsday, nakładkę snowberry z tzw. Jdrp (jDoom resource pack)
Jak najbardziej grywalne i z obiektami 3d
Gość IP: 213.146.60.* 2016.01.17 22:39
Jeśli potrzebujecie jakiegoś sourceportu do odpalenia mapy, osobiście polecam prboom. Zainstalujcie/rozpakujcie go w wybranym folderze, a potem wrzućcie do folderu z nim plik doom.wad (znajdziecie go w folderze z Doomem 1). Następnie stwórzcie w Notatniku plik o treści "prboom-plus -iwad c:/doom/doom.wad -file c:/doom/e1m8b.wad" (w razie czego podmieńcie ścieżkę, ta tutaj zakłada, że rozpakowaliście port i doom.wad do folderu c:/doom). Zapiszcie powstały tekst w folderze z prboom jako typ "wszystkie pliki", po czym nazwijcie go, jak chcecie, byleby zakończeniem tytułu było rozszerzenie ".bat". Kliknijcie dwa razy stworzony plik, rozpocznijcie nową grę, wpiszcie na klawiaturze kod idclev 18. Jeśli zobaczycie podłogę z lawą i shotgun w oddali, jesteście w domu. Bawcie się dobrze.
Gość IP: 81.219.161.* 2016.01.18 00:25
Nie wiem jak wy ale ja dosteję taka odpowiedź:
502 Bad Gateway
The server returned an invalid or incomplete response.
Gość IP: 77.252.45.* 2016.01.18 01:34
@ up
Eeee tam, dopiero co zasysałem i działało...
Gość IP: 91.208.10.* 2016.01.18 09:30
DOOM II rulez! :) Tak jak wyżej, polecam Doomsday i resourcespack z teksturami hi-res i modelami 3D.
Ilość map w internecie ogromna, choć są lepsze i gorsze. Zapewnione godziny darmowej rozrywki w oldscoolowym stylu...
Gość IP: 81.210.74.* 2016.01.19 14:44
Spieprzył Daikatanę,a mapy do Dooma to chyba szczyt jego możliwości...
Gość IP: 77.252.44.* 2016.01.20 21:08
@up
Czyżbym w twoim komencie czuł delikatną nutę zawiści?...
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 17.01.2016
Tagi producenckie: id software, john romero
Tagi modelu: doom
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7152
CENEO Kup Najtaniej
LIFETEC MD13493 LIFETEC MD13493
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Optimus T12024 i3 Optimus T12024 i3
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Reflecta SKANER SLAJDÓW DO APARATU HD SLIDE (P66136) Reflecta SKANER SLAJDÓW DO APARATU HD SLIDE (P66136)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu