Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Polanie powrócą jeszcze w tym roku!

Pamiętacie "polskiego Warcrafta"? ;)

Polanie powrócą jeszcze w tym roku!

Polskie Studio Home Net Games, pod którego szyldem obecnie tworzy gry Mirosław Dymek - twórca takich tytułów, jak Earth, czy Polanie szykuje dla nas odświeżoną wersję tej drugiej gry. Twórca sam mówi o niej: "będzie to sentymentalny remake, z grafiką i dźwiękiem z XXI wieku".

 

Uważni obserwatorzy polskiej sceny gamedevowej zapewne pamiętają, że pierwsze informacje o odświeżonej wersji Polan pojawiły się już w 2014 roku. Od tamtego czasu prace nad odświeżoną wersją poszły zdecydowanie do przodu. Polanie 2.0 to na dzień dzisiejszy działający prototyp, któremu brakuje jeszcze skończonej warstwy wizualnej i kilku usprawnień w kodzie.

 

Dymek obiecuje również, że odświeżona wersja jego gry spodoba się zarówno fanom oryginału, jak i niedzielnym graczom, którzy akurat chcieliby pograć w ciekawą, polską strategię czasu rzeczywistego. Co ciekawe, tym razem gra sprzedawana będzie za granicą pod oryginalną nazwą Polanie - oryginał poza granicami naszego kraju sprzedawany był pod tytułami KnightShift i Once Upon a Knight.

Remake trafi najpierw na urządzenia mobilne z Androidem, pewna jest też wersja na komputery PC, edycje na iOS i Mac OS są bardzo możliwe.

 

 

 

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.27 17:15
eh jak ja tesknie za tymi 2D RTS :(

Ostatni gra tego typu - Dune 2000

Zna ktos cos lepszego?
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.27 20:19
@up
eee Starcraft 2?

A odnośnie gry to błagam niech to będzie odświeżona wersja pierwszej rewelacyjnej części a nie tego gniota dwójki stojącego rozkrokiem miedzy grą rpg a strategią. Tam się twórcy wyraźnie nie mogli zdecydować co chcą zrobić i ani dobre rpg ani dobra strategia z tego nie wyszło a całość ledwo się trzymała kupy.
PB
PB 2016.01.27 21:35
A to to niby co jest?
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1058
Gość IP: 79.78.174.* 2016.01.27 22:40
Na rozkaz!
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.28 00:04
@Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.27 20:19

A cos z 2014-2015?
Gość IP: 84.212.74.* 2016.01.28 17:11
@Gość IP: 87.113.86.*

Dokładnie. Stare dobre 2D.
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.29 08:01
@PB 2016.01.27 21:35
A to to jest właśnie ta druga pożal się boże część Polan o której pisałem w komentarzu. Takie nie wiadomo co ani RPG ani RTS.
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.29 08:22
@Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.28 00:04
nie grałem w te gry(jakos już dawno nie siadłem do żadnego rts'a) ale posprawdzaj sobie może znajdziesz coś dla siebie
2013 Company of Heroes 2 w dwójkę nie miałem okazji grać ale jedynka była bardzo udana.
2014 Planetary Annihilation
2015 Total War: Attila kolejna część wojny totalnej wszystkie są bardzo dobre
2016 świeżutki świeżo po premierze Homeworld: Deserts of Kharak w klimacie Dune2000 w sensie też pustynia
2016 mniej więcej w połowie roku powinno wyjść Ashes of the Singularity
Gość IP: 217.111.196.* 2016.09.07 13:47
@Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.29 08:22

Wymienione gry, mimo że bardzo fajne, nijak nie mają się do staroszkolnych typu Polanie. W obecnej chwili mamy tylko Starcrafta 2 i Grey Goo (i to już nieco bardziej zmodernizowany), czy indyka Meridian: Squad 22 (swoją drogą bardzo średniego :( ).
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 27.01.2016
Tagi producenckie: home net games
Tagi modelu: polanie
ŹRÓDŁO: gry-online
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5772

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Canon SX 210 IS Canon SX 210 IS
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP ElitePad Czarny (H4K08AA) HP ElitePad Czarny (H4K08AA)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mop Parowy X10 Green Mop Parowy X10 Green
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gigabyte BACE (GB-BACE-3000) Gigabyte BACE (GB-BACE-3000)
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Massa Zestaw soczewek makro 77mm +1+2+4+8+10 (FOSMB77) Massa Zestaw soczewek makro 77mm +1+2+4+8+10 (FOSMB77)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu