Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Beyond: Two Souls będzie miało "tryb multiplayer"

Sterowanie padem jest niewygodne? A co powiecie na sterowanie smartfonem i tabletem?

Beyond: Two Souls będzie miało "tryb multiplayer"

Jeśli myśleliście, że w temacie Beyond: Two Souls - jednej z najbardziej oczekiwanych gier na PS3 - nic Was już nie zdziwi to szybko wyprowadzę Was z błędu. Quantic Dream na 1,5 miesiąca przed premierą postanowił wprowadzić do rozgrywki tryb umożliwiający zabawę z drugim graczem. Jak to będzie wyglądało? Z pozoru dość bezsensownie, ale...

 

Beyond: Dwie Dusze to gra utrzymana w konwencji filmowej, podobnie jak jej poprzednik - Heavy Rain. Przejmujemy w niej kontrolę nad Jodie - dziewczyną, której od dzieciństwa towarzyszy duch Aiden. W trakcie rozgrywki będziemy mogli także zobaczyć świat z perspektywy Aidena, którego paranormalne umiejętności pomogą w rozwiązywaniu niektórych problemów.

Quantic Dream postanowiło wprowadzić do gry nietypowy tryb kooperacyjny, nazwany tutaj Dual Mode. Polega on na tym, że w trakcie gry jeden z graczy przejmie kontrolę nad Jodie, a drugi nad Aidenem - ale nie będzie się to odbywało bynajmniej na podzielonym ekranie. Po prostu w dowolnym momencie będziemy mogli oddać sterowanie drugiemu graczowi wciskając na padzie trójkąt. Brzmi bezsensownie? Otóż niekoniecznie. Pamiętam, jak grając w Heavy Raina przyciągnęłam przed telewizor za pierwszym razem przyjaciół, za drugim rodzinę. Każdy był zaangażowany w rozgrywkę, komentował wybory i chciał sterować głównym bohaterem. Więc po prostu dzieliliśmy się padem. Teraz przynajmniej drugi gracz będzie miał swój kontroler. Ale to nie wszystko.

Takie gry, jak mało które przyciągają przed ekran osoby, które często nie są obeznane ze sterowaniem przy pomocy pada i to - zdaniem Quantic Dream - uniemożliwia im aktywny udział w zabawie. Dlatego firma postanowiła zaimplementować do rozgrywki także urządzenia mobilne. Pobierając na smartfona czy tablet z systemem iOS lub Android druga osoba zyska (w domyśle) bardziej wygodny i łatwiejszy w obsłudze kontroler, a gra automatycznie przełączy się na najłatwiejszy poziom trudności.

Polska premiera Beyond: Two Souls będzie mieć miejsce 8 października. Wtedy to sprawdzimy, czy takie rozwiązanie rzeczywiście przekona większą liczbę osób do aktywnego uczestniczenia w rozgrywce.

Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 21.08.2013
Tagi producenckie: quantic dream
Tagi modelu: beyond: two souls
ŹRÓDŁO: Polygon
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 592
CENEO Kup Najtaniej
Asus R751Jb-Ty034V Asus R751Jb-Ty034V
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS R553Lb-Xx292H ASUS R553Lb-Xx292H
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PHILIPS 32PFL2807H PHILIPS 32PFL2807H
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Alpine CDE-185BT Alpine CDE-185BT
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu