Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Po pięciu latach przygotowań Sony gotowe walczyć z Apple

Apple miało „wynaleźć na nowo” telewizję. Ale czy zdąży przed Sony?

Po pięciu latach przygotowań Sony gotowe walczyć z Apple

CEO Sony, Howard Stringer, potwierdza prace swojej firmy nad „telewizją przyszłości”. Ponoć na dział badań i rozwoju idą w związku z tym olbrzymie pieniądze.

 

Howard Stringer
Howard Stringer

- Nie możemy dalej sprzedawać telewizorów takich, jak teraz. Na każdym wyprodukowanym telewizorze tracimy pieniądze – mówił Stringer w wywiadzie dla Wall Street Journal, dodając, że jest pewny, że Apple już pracuje nad telewizją przyszłości. Sam więc nie chce być gorszy.

Telewizja Apple’a ma ponoć korzystać z Siri, kontroli głosowej zaprezentowanej w iPhone’ie 4S. To ma być jedna z owych rewolucji. Co ma zaproponować Sony? Tego nie wiadomo, ale Stringer zapewnił, że jest gotów do rywalizacji z firmą Tima Cooka. Telewizja Sony ma być jednak wieloplatformowa: tablety, telefony, komputery i smartfony będą mogły ją odbierać. – Przeznaczyłem pięć lat na stworzenie platformy, która może rywalizować z pomysłami Steve’a Jobsa. Prace są ukończone, a wkrótce premiera – mówi Stringer. Czekamy!

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 78.8.188.* 2011.11.15 09:41
Czyli małymi kroczkami nadchodzą czasy, w których komputer będzie narzędziem tylko do pracy. System operacyjny w Telefonach, Tabletach, TV. Tablety i Telefony jako pilot do Telewizora lub urządzenie sterujące grą, pad itd.

W Androidzie mam kilka programów, którymi mogę sprawdzać co aktualnie leci na ulubionym kanale. To teraz sobie wyobraźcie, że jednym tapnięciem w Tablecie z listy obecnie nadawanych programów można będzie automatycznie przełączyć na ten program w TV ;)
Gość IP: 79.173.13.* 2011.11.15 10:28
większego zdjęcia nie dało się wrzucić ?
na ekranie netbooka się nie mieści ;P
Gość IP: 93.89.240.* 2011.11.15 10:57
apple za siri powinno dostac po uszach, pomysl pierwszy pokazal microsoft w kinect'cie...
Gość IP: 46.204.120.* 2011.11.15 11:08
Jak leze na swoim tlustym dupsku i ogladam Springera to nie mam czasu na uzywanie pilota, szczegolnie ze chipsy pies moglby mi zezrec w tym czasie. Dlatego jestem za wprowadzeniem sterowania glosowego, bo boje sie ze schudne gdy podniose sie z kanapy. Przydalyby sie jeszcze jakeis fajne kanapy od Apple z wbudowanym sraczem i lodowka.
Gość IP: 178.252.11.* 2011.11.15 12:41
@46.204.120.* to jest dobra myśl, hahahaha :-)
repairman
repairman 2011.11.15 13:38
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Sony wyskoczy z czymś rewolucyjnym. Ta firma jest skostniała jak i cała japońska gospodarka.
Nawet jeśli stworzą coś co będzie się choć trochę wyróżniało to i tak dowalą taką cenę, że nikt tego nie kupi.
Poza tym już pokazali rewolucję z Google TV...
Korea
Korea 2011.11.15 16:09
Jak ma to byc taka walka jak na smartfony to nie wróże Sony sukcesu. Najpierw niech ogarnią swoje finanse bo z tego co czytałem to cienko przedą. Ponadto smartfony tej firmy pozostawiaja wiele do życzenia.
Gość IP: 88.156.95.* 2011.11.15 17:50
No to czekamy na iBed lub iCouch. :) iToilet & iRefrigerator embedded. :) Operating system - SrajOS któryśtam. :)
Virtus
Virtus 2011.11.15 20:56
Sony cienko przędzie ?? W zeszłym roku 65 mld. USD dochodu w tym 1 mld. straty. Na czysto 64 mld. USD. Chciałbym mieć taką średnią :+)
Korea
Korea 2011.11.15 22:46
Virtus 2011.11.15 20:56
Myslisz że to tak jest że zeszłoroczny zysk wsadzili sobie do szuflady i teraz skoro mają stratę to jeden mld wyjmują z tej szuflady. Nie bądź naiwny. Pieniądze dawno się rozeszły na inwestycje i dywidendy. Po to się rozeszły żeby m in wdrozyc produkty na ten rok i równiez zarobić. Jednak tracą co oznacza, ze wsadzone pieniądze nie przyniosły spodziewanego efektu. teraz muszą znów zainwestować żeby się zreorganizować. Trochę ekonomii by ci się przydało. Busines to nie zabawa w odkłądanie i wyciąganie z szuflady.
Gość IP: 46.113.176.* 2011.11.16 17:37
Kiedy umożliwicie rejestracje/komentarze za pomocą facebooka?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 15.11.2011
Tagi producenckie: sony
ŹRÓDŁO: BGR
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2183
Telefony
Play.pl
Cena: 49.00
  • Automatyczna instalacja
  • Dostępny w czterech wersjach kolorystycznych
  • Możliwość podłączenia anteny zewnętrznej
  • Transfer do 7,2 Mbps
Cena: 39.00
  • Automatyczna instalacja
  • Złacze anteny zewnętrznej
  • Złącze kart pamięci microSD
  • Obsługa wiadomości SMS

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

Video
nowe filmy

CENEO Kup Najtaniej
LG 42LW570S LG 42LW570S
Dostępny w 43 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PowerCom BNT 600AP HOME (POWER-BNT-600AP-HOME) PowerCom BNT 600AP HOME (POWER-BNT-600AP-HOME)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CASE LOGIC ETUI NA PALMTOPA PLT10 CASE LOGIC ETUI NA PALMTOPA PLT10
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG 500GB 2,5cala (HX-MTA50DA/GM2) SAMSUNG 500GB 2,5cala (HX-MTA50DA/GM2)
Dostępny w 56 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu