Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Lubię poniedziałki: Oscary CHIP-a - najlepsze gry 2010

Lubię poniedziałki

Lubię poniedziałki: Oscary CHIP-a - najlepsze gry 2010

Gala rozdania Oscarów już za nami. Tegoroczne decyzje Akademii jak zwykle stały się jednym z ulubionych, poniedziałkowych tematów. W naszej redakcji zaczęliśmy się zastanawiać: co by było, gdyby Oscary przyznawano grom komputerowym...

Na początku, chciałbym zaapelować do Was, drodzy czytelnicy, abyście nie traktowali tego zestawienia śmiertelnie poważnie. My też zdajemy sobie sprawę, że wymienione przez nas gry nie tworzą "jedynego, niepodważalnego i prawdziwego zestawienia gier, które zasługują na wyróżnienie" - pasowały nam one jednak najbardziej do wymyślonych naprędce kategorii "filmowych" i tego się trzymajmy. Dobrze?

 

 1. Oscar za efekty specjalne: God of War 3

God of War 3
God of War 3
Wybór zwycięzcy w tej kategorii, według niektórych członków jury był jedną z najtrudniejszych decyzji w ich życiu. W końcu zdecydowaliśmy się na produkcję SCE Santa Monica Studio, chociaż wiedzieliśmy, że fani x-boxa i pecetowcy nie będą mieli dla nas litości po opublikowaniu tego odcinka LP. God of War 3 od początku do końca jest prawdziwą ucztą dla oczu - głównie za sprawą silnika gry, który jest arcydziełem samym w sobie. Do tej pory, jest to jedyna gra, której gameplay niektórzy z nas pomylili z renderowanymi materiałami marketingowymi. 
 
 

 2. Oscar za kostiumy: Assasin's Creed

Assasin's Creed: Brotherhood
Assasin's Creed: Brotherhood
Tutaj z kolei natrafiliśmy na problem pod tytułem "przecież kostiumy w Force Unleashed 2 też zasługują na Oscara, tam był Darth Vader do diaska!" Jednak, naszym zdaniem, stworzenie gry, która doskonale oddaje wygląd jednej z najważniejszych dla ludzkości epok, zasługuje na Oscara bardziej niż kostiumy w Dragon Age, czy innym Mass Effect. Oczywiście możecie się z nami nie zgodzić i zaproponować coś, waszym zdaniem, lepszego - zastanawialiśmy się na przykład, czy Napoleon: Total War nie byłby kompletnie szalonym wyborem do tej kategorii...
 
 

3. Najlepsze sceny kaskaderskie: Split Second

Split Second
Split Second
Sceny kaskaderskie bez udziału samochodów są jakieś takie... gorsze od tych z samochodami. Zatem jak mają być samochody, to musi to być jakaś samochodówka. Wszyscy napiszą o wspaniałości kolejnej odsłony Need For Speed, albo o bajecznym realizmie w najnowszym Gran Turismo, a Split Second przejdzie bez echa... Postanowiliśmy uratować ten tytuł, przyznając mu nagrodę w tej oto CHIP-owej kategorii. Więcej takich relaksujących gier, w których co chwila jakiś budynek się zawala, samoloty rozbijają, elektrownie wybuchają, i wszyscy żyją długo i szczęśliwie...
 

4. Najlepsza produkcja niezależna: Limbo

Limbo
Limbo
Stworzyć grę, która nie może pochwalić się ani obrzydliwie ogromnym budżetem, ani wspaniałą grafiką, silnikiem, czy nawet... kolorami, jednak przy wszystkich tych brakach, które każdej "dużej produkcji" zwiastowałyby pewny brak sukcesu, Limbo zaskakuje. Gra jest wciągająca, na swój sposób przepiękna i momentami przeraża bardziej niż takie hity jak Dead Space 2. Z wyborem zwycięzcy w tej kategorii nie mieliśmy absolutnie żadnego problemu. Kto nie grał, niech czym prędzej nadrobi zaległości.
 
 
Dodaj komentarz 5 komentarzy
mgajewski
mgajewski 2011.02.28 18:10
Niedoszły juror szanuje decyzję ogółu, ale się buntuje co do szczegółów! Alan Wake nudny? Enslaved z kiepską fabułą? Arrrgghhh! :)
Gość IP: 84.112.197.* 2011.02.28 20:01
Gruszek w popiele się "nie zasypia" a nie "nie zasypuje"
Gość IP: 83.7.193.* 2011.02.28 22:25
polska język trudna język
Gość IP: 79.184.178.* 2011.02.28 22:30
Niech szanowny Niedoszły Juror się nie buntuje tylko leje zimnym moczem i zrobi własne zestawienie w formie filmowej jak zresztą obiecał w filmie poprzednim.
Gość IP: 91.208.85.* 2011.03.01 14:37
"nie zasypywało gruszek w popiele" - nadal nie zmienione ?? ktoś z redakcji czyta komentarze czy gdzie tam ?
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 28.02.2011
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5175
CENEO Kup Najtaniej
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2 Pan Lodowego Ogrodu. Tom 2
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) Toshiba Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASRock BEEBOX N3150/B/BB ASRock BEEBOX N3150/B/BB
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
A4 TECH A4Tech XGame X-755BK USB A4 TECH A4Tech XGame X-755BK USB
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu