Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News 100 klasyków od Atari zmierza na Steam!

Gry będą podrasowane - pojawią się w nich światowe tablice wyników, tryb multiplayer i kilka innych wspaniałości.

100 klasyków od Atari zmierza na Steam!

Od czasów świetności Atari minęło już trochę, jednak niektórzy nadal z uśmiechem wspominają takie klasyki, jak Ateroids, Tempest, czy Missile Command. Mamy dla nich dobrą wiadomość: już niedługo te gry dostępne będą na platformie Steam!

 

Za dostarczenie dobrej nowiny odpowiada głównie studio Code Mystics, które aktualnie zajmuje się przeniesieniem 100 retro-klasyków na platformę Steam. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie zagrać w najpopularniejsze gry z czasów, w których zamiast wychowania fizycznego uczniowie po prostu pojedynkowali się na kopie, ale otrzymamy w nich niektóre z funkcjonalności, które znamy z teraźniejszych gier.

 

Oczywiście od produkcji pisanych z myślą o 8 bitach nie można wymagać zbyt wiele, ale dostęp do ogólnoświatowych rankingów, możliwość grania w trybie multiplayer przez internet (i lokalnie), czy wsparcie dla pada to bardzo miłe akcenty, które z pewnością umilą nam obcowanie z grami, które w przeszłości uruchamiało się z kasety magnetofonowej.

Cena oraz data premiery jak na razie pozostają tajemnicą. Wiemy tylko tyle, że kolekcja ukaże się prawdopodobnie w okresie wiosennym.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.22 23:16
Emulator?
Gość IP: 37.152.19.* 2016.01.23 06:33
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.22 23:16
Emulator?

Raczej nie emulator, bo tryb MP i inne pierdoły. Raczej port.
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.23 11:42
Gry z Atari? Po grach na PC z lat 90 przyszła kolej na wykopanie jeszcze starszych gratów. Czekam na wersje steam pierwszego Pong.
Gość IP: 46.215.49.* 2016.01.23 12:09
ja chcem gierki na Steam z konsoli Pegasus :)
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.23 13:01
Ja chcę port gier z Amigi 500 ;) !!!
Gość IP: 94.246.149.* 2016.01.23 15:29
(Jaro - cyber Marian) popieram !!!
jakub_1986
jakub_1986 2016.01.23 17:43
Gry z mojego dzieciństwa. Jak miło będzie ponownie w nie zagrać.
Gość IP: 217.99.7.* 2016.01.23 22:58
Pozbyłem się tego niezbyt wygodnego joysticka i teraz jak mam zagrać?
acomp
acomp 2016.01.23 23:54
A więc powrót do przeszłości.Chętnie cofnę się do lat gdy posiadałem upragnione Atari 800
Gość IP: 81.210.74.* 2016.01.24 14:36
Gdyby to był sentyment "twórców" to rozumiem ale w tym wypadku to najzwyczajniejsze odcinanie kuponów.
Gość IP: 89.171.188.* 2016.01.25 13:47
Ja chciec jojstik, BruceLee, GianaSisters, Racing, z C64 - naprawde bym sobie przypomnial czasy dziecinstwa. A i A500 tez bylo supel PoliceQuest. Jak by chlopcy to fajnie sportowali to mysle ze spory rynek by na tym byl. W dodatku mozna by to puszczac na "byleczym" wiec nawet biurkowe laptopiki z Atomem by daly rade - a ile daly radosci!!!
Gość IP: 81.18.219.* 2016.01.26 11:47
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.23 11:42
Już widzę port pierwszego ponga na steamie wraz z tą jakże korzystną ceną 5$ :D
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 22.01.2016
Tagi producenckie: code mystics, steam
Tagi modelu: atari vault
ŹRÓDŁO: engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7985
CENEO Kup Najtaniej
Mango-Media Clean Maxx 4w1 (7185) Mango-Media Clean Maxx 4w1 (7185)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips HP 4991 Philips HP 4991
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mato Design Szafka ścienna RQ2 Mato Design Szafka ścienna RQ2
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Eaton do 3 UPS 1-faz. PW9355 (1023818) Eaton do 3 UPS 1-faz. PW9355 (1023818)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SOXO BALERINKI KLASYCzNE (2945) SOXO BALERINKI KLASYCzNE (2945)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu