Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News 100 klasyków od Atari zmierza na Steam!

Gry będą podrasowane - pojawią się w nich światowe tablice wyników, tryb multiplayer i kilka innych wspaniałości.

100 klasyków od Atari zmierza na Steam!

Od czasów świetności Atari minęło już trochę, jednak niektórzy nadal z uśmiechem wspominają takie klasyki, jak Ateroids, Tempest, czy Missile Command. Mamy dla nich dobrą wiadomość: już niedługo te gry dostępne będą na platformie Steam!

 

Za dostarczenie dobrej nowiny odpowiada głównie studio Code Mystics, które aktualnie zajmuje się przeniesieniem 100 retro-klasyków na platformę Steam. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie zagrać w najpopularniejsze gry z czasów, w których zamiast wychowania fizycznego uczniowie po prostu pojedynkowali się na kopie, ale otrzymamy w nich niektóre z funkcjonalności, które znamy z teraźniejszych gier.

 

Oczywiście od produkcji pisanych z myślą o 8 bitach nie można wymagać zbyt wiele, ale dostęp do ogólnoświatowych rankingów, możliwość grania w trybie multiplayer przez internet (i lokalnie), czy wsparcie dla pada to bardzo miłe akcenty, które z pewnością umilą nam obcowanie z grami, które w przeszłości uruchamiało się z kasety magnetofonowej.

Cena oraz data premiery jak na razie pozostają tajemnicą. Wiemy tylko tyle, że kolekcja ukaże się prawdopodobnie w okresie wiosennym.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.22 23:16
Emulator?
Gość IP: 37.152.19.* 2016.01.23 06:33
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.22 23:16
Emulator?

Raczej nie emulator, bo tryb MP i inne pierdoły. Raczej port.
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.23 11:42
Gry z Atari? Po grach na PC z lat 90 przyszła kolej na wykopanie jeszcze starszych gratów. Czekam na wersje steam pierwszego Pong.
Gość IP: 46.215.49.* 2016.01.23 12:09
ja chcem gierki na Steam z konsoli Pegasus :)
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.23 13:01
Ja chcę port gier z Amigi 500 ;) !!!
Gość IP: 94.246.149.* 2016.01.23 15:29
(Jaro - cyber Marian) popieram !!!
jakub_1986
jakub_1986 2016.01.23 17:43
Gry z mojego dzieciństwa. Jak miło będzie ponownie w nie zagrać.
Gość IP: 217.99.7.* 2016.01.23 22:58
Pozbyłem się tego niezbyt wygodnego joysticka i teraz jak mam zagrać?
acomp
acomp 2016.01.23 23:54
A więc powrót do przeszłości.Chętnie cofnę się do lat gdy posiadałem upragnione Atari 800
Gość IP: 81.210.74.* 2016.01.24 14:36
Gdyby to był sentyment "twórców" to rozumiem ale w tym wypadku to najzwyczajniejsze odcinanie kuponów.
Gość IP: 89.171.188.* 2016.01.25 13:47
Ja chciec jojstik, BruceLee, GianaSisters, Racing, z C64 - naprawde bym sobie przypomnial czasy dziecinstwa. A i A500 tez bylo supel PoliceQuest. Jak by chlopcy to fajnie sportowali to mysle ze spory rynek by na tym byl. W dodatku mozna by to puszczac na "byleczym" wiec nawet biurkowe laptopiki z Atomem by daly rade - a ile daly radosci!!!
Gość IP: 81.18.219.* 2016.01.26 11:47
Gość IP: 95.91.231.* 2016.01.23 11:42
Już widzę port pierwszego ponga na steamie wraz z tą jakże korzystną ceną 5$ :D
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 22.01.2016
Tagi producenckie: code mystics, steam
Tagi modelu: atari vault
ŹRÓDŁO: engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7990

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Konica-Minolta A0TM151 Konica-Minolta A0TM151
Dostępny w 22 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mop Parowy X10 Green Mop Parowy X10 Green
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lark Ultimate 8i WIN 10 (czerwony) Lark Ultimate 8i WIN 10 (czerwony)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PER.PIC. Adapter Aux  (C1504SPJ) PER.PIC. Adapter Aux (C1504SPJ)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu