Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Odnalezione na pustyni kartridże z grą E.T trafią na aukcje internetowe!

Najgorszy tytuł w historii gier wideo już wkrótce do nabycia.

Odnalezione na pustyni kartridże z grą E.T trafią na aukcje internetowe!

Pamiętacie tą legendę, według której gdzieś na pustyni Atari postanowiło zakopać kartridże z grą E.T, ponieważ była tak zła? A pamiętacie, że ta legenda okazała się prawdą i w zeszłym roku odnaleziono "grobowiec" z grami? Ok, to czytajcie dalej.

 

Urząd miasta Alamagordo (Nowy Meksyk), na terenie którego odnaleziono ukryte kartdridże na Atari 2600 zdecydował, że część z nich zostanie wystawiona na aukcjach internetowych. Ile? Mówi się o 800 egzemplarzach, które będą do nabycia dla każdego z odrobiną odłożonej gotówki i zacięciem kolekcjonera.

 

Pozostałe, działające egzemplarze gry trafią do muzeów na całym świecie - tutaj do rozdysponowania będzie 500 sztuk, które rozdawane będą muzeom w systemie "kto pierwszy ten lepszy". Gra E.T wydana na Atari 2600 została zakopana na pustyni, ponieważ jej wydawca był tak bardzo niezadowolony z produktu, że postanowił uciec się do takiej brudnej sztuczki, chcąc uniknąć płacenia jakichkolwiek podatków, związanych z produkcją tego tytułu.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.24 17:57
DWA LATA TEMU TO BYLO!

News chip.pl?? NAPRAWDE?! :/
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.24 17:58
P.S. Tylko czekac na "news" od chip.pl iz... Elvis Presley niezyje :/
acomp
acomp 2016.01.24 19:33
Szkoda że komputery Spectrum Atari i Comodore to historia.Od tych komputerów zaczęła się moja przygoda i fascynacja komputerami.
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.24 20:20
Commodore Amiga 500 ... i wszystko jasne :)
Gość IP: 83.218.116.* 2016.01.24 20:41
Ja o tym oglądałem film dokumentalny w tv chyba ze 3 miesiące temu, albo nawet wcześniej. I to chyba rzeczywiście historia z przed 2 lat jest. Macie wyczucie czasu.
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.24 23:47
@acomp 2016.01.24 19:33

Atarowca wal z gumowca - co tu duzo mowic ;)
Gość IP: 80.111.103.* 2016.01.24 23:58
mozliwosci ma spectruma lecz to atarowcow duma :D
Gość IP: 80.111.103.* 2016.01.25 00:00
a co do newsow wejdzcie na strone chip.pl z komorki, bedziecie w szoku kiedy zobaczycie daty newsow ;)
Gość IP: 91.226.23.* 2016.01.25 01:32
Ten news jest tak swiezy, ze juz zdazylem zapomniec kiedy widzialem go po raz pierwszy.
Gość IP: 78.31.92.* 2016.01.25 10:41
ale news nie jest o tym ze je znaleziono tylko o tym co sie stanie... świerzaczki
Gość IP: 178.36.205.* 2016.01.25 20:42
Więcej węgla!!! Więcej stali!!! Dla Atari!!!
Gość IP: 94.254.193.* 2016.01.25 21:34
Amiga to potęga, w kopalni węgla. Złommodore! Kręć se śrubokrętem, kręć.
Gość IP: 77.252.45.* 2016.01.26 01:49
No nie bądźcie kołki, dajcie namiar na dilera...
Gość IP: 88.220.176.* 2016.01.26 12:09
To nie jest żadna najgorsza gra w historii - bo było mnóstwo większych badziewi - tylko symbol nadchodzącego kryzysu w branży. Gry zakopano bo Atari przeszacowało popyt i zostało ich mnóstwo w magazynach.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 24.01.2016
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5634

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Samsung Pleomax 4x AA R6/1.5V Super Heavy Duty (8801790350151) Samsung Pleomax 4x AA R6/1.5V Super Heavy Duty (8801790350151)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Moser KM 1590-7000 Nożyk do maszynki 1591 Moser KM 1590-7000 Nożyk do maszynki 1591
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Takstar Mikrofon SGC-598 Takstar Mikrofon SGC-598
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu