Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Odnalezione na pustyni kartridże z grą E.T trafią na aukcje internetowe!

Najgorszy tytuł w historii gier wideo już wkrótce do nabycia.

Odnalezione na pustyni kartridże z grą E.T trafią na aukcje internetowe!

Pamiętacie tą legendę, według której gdzieś na pustyni Atari postanowiło zakopać kartridże z grą E.T, ponieważ była tak zła? A pamiętacie, że ta legenda okazała się prawdą i w zeszłym roku odnaleziono "grobowiec" z grami? Ok, to czytajcie dalej.

 

Urząd miasta Alamagordo (Nowy Meksyk), na terenie którego odnaleziono ukryte kartdridże na Atari 2600 zdecydował, że część z nich zostanie wystawiona na aukcjach internetowych. Ile? Mówi się o 800 egzemplarzach, które będą do nabycia dla każdego z odrobiną odłożonej gotówki i zacięciem kolekcjonera.

 

Pozostałe, działające egzemplarze gry trafią do muzeów na całym świecie - tutaj do rozdysponowania będzie 500 sztuk, które rozdawane będą muzeom w systemie "kto pierwszy ten lepszy". Gra E.T wydana na Atari 2600 została zakopana na pustyni, ponieważ jej wydawca był tak bardzo niezadowolony z produktu, że postanowił uciec się do takiej brudnej sztuczki, chcąc uniknąć płacenia jakichkolwiek podatków, związanych z produkcją tego tytułu.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.24 17:57
DWA LATA TEMU TO BYLO!

News chip.pl?? NAPRAWDE?! :/
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.24 17:58
P.S. Tylko czekac na "news" od chip.pl iz... Elvis Presley niezyje :/
acomp
acomp 2016.01.24 19:33
Szkoda że komputery Spectrum Atari i Comodore to historia.Od tych komputerów zaczęła się moja przygoda i fascynacja komputerami.
Gość IP: 37.128.27.* 2016.01.24 20:20
Commodore Amiga 500 ... i wszystko jasne :)
Gość IP: 83.218.116.* 2016.01.24 20:41
Ja o tym oglądałem film dokumentalny w tv chyba ze 3 miesiące temu, albo nawet wcześniej. I to chyba rzeczywiście historia z przed 2 lat jest. Macie wyczucie czasu.
Gość IP: 87.113.86.* 2016.01.24 23:47
@acomp 2016.01.24 19:33

Atarowca wal z gumowca - co tu duzo mowic ;)
Gość IP: 80.111.103.* 2016.01.24 23:58
mozliwosci ma spectruma lecz to atarowcow duma :D
Gość IP: 80.111.103.* 2016.01.25 00:00
a co do newsow wejdzcie na strone chip.pl z komorki, bedziecie w szoku kiedy zobaczycie daty newsow ;)
Gość IP: 91.226.23.* 2016.01.25 01:32
Ten news jest tak swiezy, ze juz zdazylem zapomniec kiedy widzialem go po raz pierwszy.
Gość IP: 78.31.92.* 2016.01.25 10:41
ale news nie jest o tym ze je znaleziono tylko o tym co sie stanie... świerzaczki
Gość IP: 178.36.205.* 2016.01.25 20:42
Więcej węgla!!! Więcej stali!!! Dla Atari!!!
Gość IP: 94.254.193.* 2016.01.25 21:34
Amiga to potęga, w kopalni węgla. Złommodore! Kręć se śrubokrętem, kręć.
Gość IP: 77.252.45.* 2016.01.26 01:49
No nie bądźcie kołki, dajcie namiar na dilera...
Gość IP: 88.220.176.* 2016.01.26 12:09
To nie jest żadna najgorsza gra w historii - bo było mnóstwo większych badziewi - tylko symbol nadchodzącego kryzysu w branży. Gry zakopano bo Atari przeszacowało popyt i zostało ich mnóstwo w magazynach.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 24.01.2016
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5624
CENEO Kup Najtaniej
Magnat stolik RTV nr 3. szerokość 118 cm Magnat stolik RTV nr 3. szerokość 118 cm
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS (Nikon) (124222) Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS (Nikon) (124222)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GHD Platinum Black GHD Platinum Black
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zasilacz do laptopa DELL XPS 13-L321X (P29G) Zasilacz do laptopa DELL XPS 13-L321X (P29G)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Varta V364 Varta V364
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu