Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Filmy „Half-Life” i „Portal” w produkcji!

Zajmuje się nimi JJ Abrams, reżyser najnowszego filmu z sagi Gwiezdnych Wojen!

Filmy „Half-Life” i „Portal” w produkcji!

Trzy lata temu JJ Abrams wspomniał o możliwej współpracy z firmą Valve, odpowiedzialną za legendarne serie gier Half-Life i Portal. Słuch jednak o tym zaginął… aż do dziś.

 

 

Wygląda na to, że JJ Abrams nie zamierza spoczywać na laurach. Po znakomitym reboocie filmów Star Trek i jeszcze lepszym Przebudzeniu Mocy przebojowy reżyser potwierdza, że pracuje nad przeniesieniem Half-Life’a i Portalu na ekran kinowy. Potwierdza, że scenarzyści już pracują nad oba filmami, choć nie ma jeszcze nic konkretnego do przekazania.

Gry Half-Life i Portal umieszczone są w tym samym uniwersum fabularnym, jednak nie jest wiadome, czy obie ekranizacje będą do siebie nawiązywać. Abrams zwraca jednak uwagę na potęgę historii obu gier, wskazując amatorski film „Portal: No Escape” (patrz niżej) jako przykład zaangażowania w nią fanów. Ów film już teraz ma ponad 17 milionów odsłon.

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Gość IP: 79.79.70.* 2016.03.14 19:08
Jakos polaczenie Half Life i Portal mi nie pasuje :/

Byle tylko sam H-L byl.

P.S. Niech lepiej zrobia ekranizacje BioShock!
artkicz
artkicz 2016.03.14 19:23
nad "oba filmami" panie Gajewski czy moze raczej nad "oboma filmami" ?
Gość IP: 79.79.70.* 2016.03.14 20:13
@UP

OBEJMA - kolego :/
Gość IP: 83.23.194.* 2016.03.14 20:40
@artkicz 2016.03.14 19:23

Pytając wprawiasz go w zakłopotanie. ;)

A następnym razem po prostu napisz poprawna wersję.
artkicz
artkicz 2016.03.14 20:49
chyba dostane bana :[
Gość IP: 95.91.228.* 2016.03.14 20:54
"po reboocie filmów Star Trek i jeszcze lepszym Przebudzeniu Mocy " O ile pierwszy Star Trek był niezły, to już drugi był słabszy od poprzednika i oryginału(Gniew Khana). Natomiast Przebudzenie mocy to jakaś kpina a nie film. W tym filmie kompletnie nie czuć Gwiezdnych wojen pomimo tego że fabuła jest w zasadzie kalką pierwszych GW Nowa nadzieja. Ba, ta epicka produkcja nie dostała nawet oskara za kostiumy, scenografie czy efekty specjalne. O ważniejszych kategoriach jak najlepszy film, reżyseria czy aktor/aktorka nie wspominając. Carrie Fisher(Leia) występuje na ekranie przez jakieś 5 minut, a Mark Hamill(Luke) przez jakieś 30 s i nawet słowem się nie odzywa iście epicko. O roli Hana Solo w filmie nawet nie wspomina. Może ktoś chce jeszcze oglądnąć tego gniota. Już nie mieli kogo nająć do stworzenia tego filmu? Serio?
Gość IP: 95.91.228.* 2016.03.14 20:57
cd..
Błagam niech to robi ktoś inny a nie Jar-Jar Abrams
Gość IP: 78.8.101.* 2016.03.15 02:27
Przebudzenie mocy to była katastrofa, więc może niech już pan JJA nic nie robi w celu niszczenia dobrych marek...
Gość IP: 109.173.221.* 2016.03.15 05:29
Czyli, że co, że miałbym oglądać, jak laska biega po korytarzach i używa portali na różnych powierzchniach, żeby gdzieś dotrzeć? Czyli de facto tak, jakbym patrzył, jak ktoś gra...? To sory, ale wolę pograć jeszcze raz w dwójkę zamiast to oglądać, nie widzę celu
artkicz
artkicz 2016.03.15 10:00
@Gość IP: 109.173.221.* 2016.03.15 05:29
zamieszczony klip nie ma nic wspolnego ze scenariuszem filmu. Domyslam sie, ze pan Gajewski wrzucil go w celach pogladowych ;) Przebudzenie mocy jest bardzo dobrym filmem i doceniaja go glownie osoby wychowane na oryginalnej trylogii a narzekaja gimbusy ;)
artkicz
artkicz 2016.03.15 10:01
@Gość IP: 109.173.221.* 2016.03.15 05:29
zamieszczony klip nie ma nic wspolnego ze scenariuszem filmu. Domyslam sie, ze pan Gajewski wrzucil go w celach pogladowych ;) Przebudzenie mocy jest bardzo dobrym filmem i doceniaja go glownie osoby wychowane na oryginalnej trylogii a narzekaja gimbusy ;)
Gość IP: 217.155.77.* 2016.03.15 13:03
Jar-Jar Abrams chyba w tym przypadku wyjątkowo się sprawdzi - jego sceny z zupełnym milczeniem aktorów wszechobecne w najnowszych Gwiezdnych Wojnach nagle będą miały sens - w końcu zarówno Chell jak i Gordon milczą w grach.

Oby tylko nie wyszedł z tego gniot z 10 aktorami biegającymi po podwórku wielkości tego między po-gierkowskimi blokami, bo drugiego "przebudzenia mocy" nie zniosę...
Gość IP: 95.91.228.* 2016.03.15 21:58
@artkicz 2016.03.15 10:01
Jestem z pokolenia wychowanego na oryginalnych gwiezdnych wojnach ale w Przebudzeniu mocy nie ma z ich klimatu nic a nic. I szczerze mówiąc dotąd uważałem że Mroczne widmo to syf i bajeczka dla dzieci ale w porównaniu do Przebudzenia mocy to wciągający polityczny thriller z wartką akcją. Bez urazy ale Przebudzeniu mocy bardzo, ale to bardzo daleko do dobrego filmu jak go nazwałeś.
acomp
acomp 2016.03.16 11:05
Dla mnie to pomylenie pojęć gra oparta na filmie czy odwrotnie?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 14.03.2016
Tagi producenckie: valve software
Tagi modelu: half-life, portal
ŹRÓDŁO: IGN
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2858
CENEO Kup Najtaniej
SUCK UK Budka czołg SKCARDCATPLAY3 SUCK UK Budka czołg SKCARDCATPLAY3
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Asus GeForce GT730 2048MB 128bit GT730-2GD3 Asus GeForce GT730 2048MB 128bit GT730-2GD3
Dostępny w 32 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ONYX ETUI HIGAARD BOOX C65 CARMEL BROWN (ET_C65HIG_BR) ONYX ETUI HIGAARD BOOX C65 CARMEL BROWN (ET_C65HIG_BR)
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu