Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Legalne filmy, w twoim domu, tuż po premierze kinowej

Oto nowy pomysł na biznes twórcy legendarnego Napstera.

Legalne filmy, w twoim domu, tuż po premierze kinowej

Walka z piractwem trwa w najlepsze. Po jednej stronie stoją twórcy, którzy nie chcą dopłacać do interesu. Po drugiej widzowie, którzy uważają, że filmy są zbyt drogie i pojawiają się do kupienia zbyt późno. Ten drugi problem chce rozwiązać twórca Napstera.

Screening Room to urządzenie do odbioru multimediów strumieniowanych, zaprojektowane przez twórcę Napstera. Urządzenie to ma kosztować 150 dolarów, a każdy wypożyczony na 48 godzin film ma kosztować 50 dolarów.

W zamian za to filmy mają być dostępne w dniu ich światowej, kinowej premiery, a wypożyczający otrzyma też dwa bilety do kina na wypożyczony film. Dlaczego tak drogo? Z owych 50 dolarów 20 dolarów trafi do kin, a 20 procent do dystrybutorów.

Wytwórnie Universal, Fox i Sony wyrażają „duże zainteresowanie” Screening Room, choć na razie trwają negocjacje, które niekoniecznie zakończą się sukcesem. Disney odmówił współpracy. Pytanie, czy 50 dolarów za 48 godzin z nowym filmem to nie jest ciut za drogo, nawet dla amerykańskiego konsumenta, pozostaje otwarte.

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 194.63.135.* 2016.03.10 17:05
Dla nas nawet 50zł za film to nie jest mała kwota.
Gość IP: 78.10.241.* 2016.03.10 17:33
a niech sie nawet pojawiają 3 miesiące po premierze, byle sie pojawiały w ogole i nie znikały po poł roku sztucznie wymuszając rotacje. Cena oczywiscie nie na polskie realia.
Gość IP: 89.36.223.* 2016.03.10 17:48
Wróżę masowe niezainteresowanie.
Gość IP: 77.176.246.* 2016.03.10 18:02
W tej chwili za wypożyczenie filmu z oddaniem na drugi dzień płacę 3.20 Euro. Co ciężkiego musiałoby mi spaść na głowę żebym zapłacił za film 50 dolarów?
Gość IP: 89.69.240.* 2016.03.10 20:13
50$, czyli 200PLN za wypożyczkę filmu na 48h? Dziękuję, postoję. Ze złota chyba jest ten plik albo krążek DVD. W Polsce przecież już jest Netflix, VOD za ok. 20 zł u każdego prawie dostawcy tv kablowej, zatem podejrzewam, że się nie przyjmie. Napster kojarzy się (gimby nie znajo, bo dawno było) z nielegalnymi plikami, głównie muzycznymi.
Gość IP: 188.146.67.* 2016.03.11 00:52
Jakość "kinówek" na torrentach się poprawi - jestem za :)
Gość IP: 37.131.143.* 2016.03.11 01:51
To wcale nie jest nierealne, tzn. dla nas jest bo 200zl, ale dla amerykancow.

W stanach srednia cena biletu do kina to 8-9$.

Dla 4 osobowej rodziny ktora nie chce np. zapieprzac do kina na premiere czegos (dajmy na to jakiejs bajki dla dzieci, choc disney odmowil), to bardzo korzystna oferta. -> w sobote dzieciaki ogladaja z rodzicami, w niedziele zapraszaja dzieciaki sasiadow, za tydzien sasiedzi zapraszaja.

Dla wieloosobowych wypadow koszt samemu zrobienia popcornu i wypozyczneia na 48h jest nizszy, niz wypad do kina (paliwo+popcorn+czekanie/korki)

+ tam sa popularniejsze wielkie tv (bo ich stac/ bo maja wiecej miejsca)

Powiedzialbym ze oferta w miare uczciwa, moze niszowa, ale uczciwa.
Gość IP: 77.255.108.* 2016.03.11 08:55
20 % prowizji z jednego biletu to jest stanowczo za dużo (chciałbym taką prowizje od sprzedaży ) , a co do całości kwoty to niech sobie taką ofertę wsadzą w buty. Za Drogo !!!!!!!!!!!!
Gość IP: 77.177.39.* 2016.03.11 11:08
No jak tak dalej będą sobie walczyć z piratami to jeszcze długo sobie powalczą. A "kinówki" zamiast potajemnie robić w kinie przy pomocy komórki będą robić w domy z kamerami full wypas 4k. Jak się dobrze postarają to będzie nie do odróżnienia od oryginału. Tak się to skończy.
Gość IP: 31.6.131.* 2016.03.12 18:52
Dam tyle ile bilet do kina, inaczej nadal będę kombinował.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 10.03.2016
Tagi modelu: screening room
ŹRÓDŁO: Variety
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 10241
CENEO Kup Najtaniej
Karcher Worki Do Odkurzacza (6.904-409.0) Karcher Worki Do Odkurzacza (6.904-409.0)
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BELKIN Easefit Plus Armband Futerał na Ramię do Galaxy SIII BELKIN Easefit Plus Armband Futerał na Ramię do Galaxy SIII
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP WM427EA HP WM427EA
Dostępny w 45 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BCS-0804LE-AS BCS-0804LE-AS
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zaplątani (Tangled) (Blu-ray) Zaplątani (Tangled) (Blu-ray)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu