Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Mapa Far Cry: Primal zerżnięta z poprzedniej części

Ktoś tu poszedł na łatwiznę.

Mapa Far Cry: Primal zerżnięta z poprzedniej części

Far Cry: Primal prezentuje się na pierwszy rzut oka jako zupełnie nowatorska odsłona serii, przenosząca gracza z współczesności do 10 tysięcy lat przed naszą erą. Jednak rzut oka na uformowanie terenu wyraźnie sugeruje, że pod względem terenu poruszamy się po tej samej mapie, co w Far Cry 4...

 

Mapa Far Cry: Primal
Mapa Far Cry: Primal
W samej grze nie bylibyśmy w stanie rozpoznać podobieństw- w najnowszej części widzimy prehistoryczną roślinność i zupełnie inny klimat niż w przypadku Far Cry 4, który rozgrywał się w Himalajach. Wystarczy jednak porównać mapy obu gier, by stwierdzić, że są one niemal identyczne. Najwyraźniej widać to po ułożeniu rzek oraz zbiorników wodnych. Nawet drogi ulokowane są w tych samych miejscach.
Mapa Far Cry 4
Mapa Far Cry 4
Czy wpływa to na samą rozgrywkę? Absolutnie nie. Dalej Far Cry Primal zachwyca pięknymi widokami i nie sprawia wrażenia kalki poprzedniej części. A mimo tu trudno oprzeć się wrażeniu, że Ubisoft zniża się do coraz niższych chwytów, by tylko coraz szybciej przygotowywać kolejną grę z dochodowej serii.

 

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.03 13:09
Drogi? Wiele milionów przed naszą erą? Pewnie uprawiali wyścigi po złota dzidę!
Gość IP: 109.241.242.* 2016.03.03 13:19
Nie rozumiem problemu xd co w tym złego że gra rozgrywa sie tam gdzie 4 część tylko że wiele milionów lat wcześniej? Jeśli np w Dark Souls 2 pojawia się broń z Dark Souls jeden, to dodaje to smaczku do gry bo jest do nawiązanie czy twórcy po prostu zżynają to co zrobili już kiedyś?
Gość IP: 213.17.137.* 2016.03.03 13:40
Dokładnie. To raczej wygląda na porządny easter egg dla miłośników poprzedniej części. Gorzej jeśli dano graczom do zrozumienia gdziekolwiek, że na 100% rozgrywają się w zupełnie innych częściach świata. Bo wtedy nie byłoby żadnego logicznego powodu do takiego zabiegu poza lenistwem.
Gość IP: 91.125.100.* 2016.03.03 13:54
Widac nawet inny poziom wod itp. - jak dla mnie to PELEN PROFESIONALIZM

Mozna tylko narzekac iz akcja nie toczy sie w innej czesci swiata
villy
villy 2016.03.03 15:14
Akcja Far Cry: Primal dzieje się na terenie Europy Środkowej i jest to wyraźnie podkreślone na początku gry. To zdecydowanie nie Himalaje :-)
Gość IP: 89.74.111.* 2016.03.03 20:15
tyle że przez miliony lat ukształtowanie terenu zmienia się diametralnie, tu mamy natomiast tylko inny poziom wód :)
Olewka klienta totalna, ciekaw jestem czy w 6 czy 7 części będzie to samo
deedong
deedong 2016.03.03 20:30
Może skopiowana, powielona, odtworzona, ale zerżnięta ? Głodnemu, głodnej chleb na myśli.
Gość IP: 83.20.100.* 2016.03.03 22:15
"przenosząca gracza z współczesności do wielu milionów lat przed naszą erą"

Wielu milionów lat przed nasza erą?!
A skąd Autorka wytrzasnęła taką bzdurę?
Gość IP: 79.189.108.* 2016.03.04 10:24
Gości 89.74.111. jak sam pisze olali mnie natomiast nie bo ja chciałem taką mapę i taką grę i ciesze się że mam ją tak szybko tzn. jeszcze nie mam ale kupię. Liczy sv dobra zabawa.
Gość IP: 195.22.126.* 2016.03.04 19:17
"do 10 tysięcy lat przed naszą erą"

Autorka doczytała? Lepiej późno, niż wcale.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 03.03.2016
Tagi producenckie: ubisoft
Tagi modelu: far cry primal
ŹRÓDŁO: VG24/7.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4853
CENEO Kup Najtaniej
Philips 55PFL4908H Philips 55PFL4908H
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS R752LJ-TY091H_4G1THW8 ASUS R752LJ-TY091H_4G1THW8
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Filtr Fiaam 2.4 VOLKSWAGEN GOLF IV Variant (1J5), 05.99- Filtr Fiaam 2.4 VOLKSWAGEN GOLF IV Variant (1J5), 05.99-
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu