Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Desktopy Najmniejszy na świecie nettop od Lenovo już w Polsce

Lenovo prezentuje – IdeaCentre Q180 nettop.

Najmniejszy na świecie nettop od Lenovo już w Polsce

Nettop Lenovo IdeaCentre Q180 to najmniejszy na świecie komputer stacjonarny. Wyposażony w multimedialne funkcje i podłączony do telewizora, zamieni nasz dom w centrum rozrywki.

 

Dzięki Q180 można oglądać filmy wideo, słuchać muzyki lub swobodnie przeglądać strony internetowe. IdeaCentre Q180 to mały kompaktowy komputer stacjonarny wyposażony w kartę graficzną pracująca w rozdzielczości Full HD, dźwięk przestrzenny w wersji 7.1. Opcjonalnie komputer jest wyposażony w napęd DVD+/-RW SuperMulti. Fajnym pomysłem jest bezprzewodowy multimedialny pilot z wbudowaną myszą oraz mini-klawiaturą Lenovo N5902, który stanowi praktyczne uzupełnienie zestawu. Szybki przesył danych zapewniają złącza USB 3.0 oraz czytnik kart „8in1” obsługujący format SDXC.

Ogólna specyfikacja Q180:

  • Procesor: Intel Atom Dual Core
  • System operacyjny: Windows 7 Home Premium lub DOS
  • Karta graficzna: do poziomu AMD Radeon HD 6450A 512MB z DirectX 11
  • Pamięć: do 4GB DDR3, do 750GB HDD
  • Łączność bezprzewodowa: zintegrowane 802.11n Wi-Fi
  • Opcjonalnie: czytnik i nagrywarka DVD
  • Łącza: USB2.0, USB3.0 oraz czytnik kart 8in1 dla format SDXC
  • Certyfikat Energy Star 5.0
  • Opcjonalnie: klawiaturo-pilot Lenovo N5902

Nettop Lenovo Q180 jest dostępny w Polsce od 1 lipca 2012. Cena produktu zaczyna się od 1199 pln. Q180 jest dostępny za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz w sklepach internetowych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 195.117.48.* 2012.07.02 13:25
Slowo dnia: "nettop"...
Gość IP: 87.205.8.* 2012.07.02 13:38
Co to za news ? Gdzie wymiary dla poparcia tezy "Najmniejszy na świecie nettop" ?
kris1st
kris1st 2012.07.02 13:40
"System operacyjny: Windows 7 Home Premium lub DOS" kto jeszcze z DOS`a korzysta?


Gość IP: 195.117.48.* 2012.07.02 13:56
@kris1st 2012.07.02 13:40

Sklepy, ktore moga taniej sprzedac sprzet, zeby pozniej klient mogl spiracic Windowsa we wlasnym zakresie. :D
tomjoz
tomjoz 2012.07.02 13:56
"System operacyjny: Windows 7 Home Premium lub DOS" kto jeszcze z DOS`a korzysta?

Np. banki :)
repairman
repairman 2012.07.02 13:58
Jak dla mnie taki nettop z Windows 7 to pomyłka, nie wspominając o Dosie...Ciekawe jak by chodził z MythTv
Gość IP: 46.249.58.* 2012.07.02 14:26
@repairman

Niby dlaczego pomyłka? W7 na takim sprzęcie chodzi całkiem przyzwoicie, zwłaszcza patrząc na fakt, że mowa tu praktycznie o zastosowania multimedialnych. Sam mam sprzęt własnoręcznie składany na podobnym hardware (tylko buda inna, musiałem gdzieś upchać kilka dysków) tylko że z Windows Home Server 2011 i jestem w pełni zadowolony, chodzi to jak marzenie.
repairman
repairman 2012.07.02 14:47
@ up

Chodzi mi raczej o użyteczność Windows 7 w living room a nie o to jak chodzi. Taki system powinien być bezobsługowy, tzn raz na jakiś czas jakiś update i tyle. Teszta ma chodzić jak menu np LCD
Gość IP: 93.182.129.* 2012.07.02 14:59
repairman 2012.07.02 14:47

Tak właśnie działa W7, przecież możesz od razu wystartować do Media Center które świetnie sprawdza się w obsłudze pilotem czy smartphonem. A aktualizacje na pewno będziesz rzadziej widział niż przy Linuxie ;) Poza tym same aktualizacje nie powinny być problem dla nikogo, chyba, że ktoś ma jeszcze "internet na wagę" :D
Jasne, jakbyś miał kupować licencję na Windows z myślą o takim zastosowaniu, to mija się to nieco z celem, ale kiedy dostajesz ją praktycznie w cenie sprzętu? Kupując sprzęt z systemem preinstalowanym właściwie nie wychodzi on wiele drożej niż bez systemu -mogę podać przykłady Della czy właśnie Lenovo, gdzie różnica wynosi 7-15 dolców, to praktycznie nic.
Gość IP: 87.207.43.* 2012.07.02 15:25
"centrum rozrywki"

książkę poczytać, do teatru pójść, w tenisa pograć, a nie grzać 4 litery przed tv...
repairman
repairman 2012.07.02 15:44
@ Gość IP: 93.182.129.*

" Poza tym same aktualizacje nie powinny być problem dla nikogo"

To właśnie jest problem. W living room potrzebuję sprzętu, który się włącza i używa, a nie coś co ciągle wymaga jakiejś uwagi.
W mojej "mens cave" używam windows 7 z XBMC i jak dla mnie nie jest to bardzo uciązliwe, ale już latać co chwilę do living room bo windows się o coś pyta i któryś z domowników nie wie o co, nie jest zabawne.
Jak narazie wszelkie "pudełka" jak Roku, Apple tv, PS3 nie zdają egzaminu, bo zawsze jest coś czego nie obsługują. Poza tym głupawe licencje np na Hulu pozwalają na oglądanie pewnych treści tylko na kompie
Gość IP: 89.68.145.* 2012.07.02 16:40
masz jakis problem z wyłączeniem powiadomień?
co za problem samo xbmc postawić(jesli oczywiscie obsluzy w pelni sprzęt bo jak na razie tego nie robi)
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 02.07.2012
Tagi: desktopy, nettopy
Tagi producenckie: lenovo
ŹRÓDŁO: Lenovo
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3227
CENEO KUP NAJTANIEJ
ESET Parental Control for Android 1Lic. 36M (EPC1F3Y) ESET Parental Control for Android 1Lic. 36M (EPC1F3Y)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HELIX CAP 33 kondensator HELIX CAP 33 kondensator
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Vedia B3 4GB CZARNO-CZERWONY Vedia B3 4GB CZARNO-CZERWONY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rowenta Elite CF2032 Rowenta Elite CF2032
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica KFT 5012 Amica KFT 5012
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu