Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Desktopy Kupił stary komputer za prawie pół miliona euro!

Apple I okazał się najdroższym komputerem osobistym w historii.

Kupił stary komputer za prawie pół miliona euro!

Entuzjaści historii elektroniki użytkowej nie boją się wydawać pieniędzy, jeżeli je tylko mają, na swoje ulubione zabawki. Nie inaczej było z Apple I, który został sprzedany za 491 868 euro.

 

Apple I
Apple I

 

Apple I, w idealnym stanie, wciąż działający, samodzielnie złożony przez Steve’a Wozniaka, miał zostać sprzedany za 120 tysięcy euro, jak spodziewali się organizatorzy aukcji. Walka o ten legendarny komputer przerosła jednak ich oczekiwania. Apple I nie jest aż tak rzadkim i trudnym do zdobycia komputerem, a pewien entuzjasta i tak postanowił wylicytować go za ponad 491 tysięcy euro. Jak dotąd rekordowa cena za Apple I wyniosła 374,5 tysiąca dolarów.

Apple sprzedał 200 sztuk Apple I z jednomegahercowym procesorem, każdy komputer był ręcznie złożony złożony przez Steve’a Wozniaka. Komputer kosztował 666,66 dolara, co jest odpowiednikiem (biorąc pod uwagę inflację) dzisiejszych 2710 dolarów.

 

 

 

Dodaj komentarz 16 komentarzy
Gość IP: 91.150.220.* 2012.12.14 11:32
Ach te fanboyki appla..
Gość IP: 31.61.14.* 2012.12.14 11:55
ach ta iSekta
Wasylkg86
Wasylkg86 2012.12.14 12:02
Crysisa na tym odpali? Nie? To przepłacił...
Gość IP: 78.8.185.* 2012.12.14 12:47
Ach te gimbusy :P
Dave
Dave 2012.12.14 13:00
Aukcja była na cele jakie? Bo jeśli nie charytatywna to "wy wszyscy jesteście po......."
Gość IP: 83.4.78.* 2012.12.14 14:09
A teraz właściciel powinien sprawdzić czy ten komputer nie łamie jakichkolwiek patentów firm trzecich i powinien podać Appla do sądu o odszkodowania wraz z odsetkami. Tak samo jak Apple pozywa co rusz konkurencję.
Gość IP: 87.206.210.* 2012.12.14 14:21
Chłopcze jakie patenty, wiesz co to było Apple I?! Kto miał wtedy cokolwiek patentować jak to było raczkowanie komputerów osobistych i oni tylko składali rzeczy do kupy, na patentowanie nie było czasu i pieniędzy. Nie chowało się po szafach pomysłów-patentów, tylko od razu wdrażało albo porzucało. Jak już to oni mogli kogoś ścigać, bo to był chyba pierwszy sprzedawany, złożony do kupy komputer.
VirusPiotr
VirusPiotr 2012.12.14 14:43
Panie Janie Głowaczu. Apple I jest bardzo rzadkim komputerem. Szczególnie kompletny i w pełni sprawny. To jeden z najbardziej poszukiwanych kolekcjonerskich komputerów. Radzę najpierw poczytać, posprawdzać, a dopiero później pisać artykuły. Naprawdę musicie wypisywać takie głupoty ?
Gość IP: 89.68.145.* 2012.12.14 16:08
no tak - komputer nie jest rzadki a poprzedni sprzedał się za prawie 400 tysięcy...ech głowacz jak coś palniesz to równo z ziemią

ps.gimbusy mają pożywkę - idźcie ślinić szybę
Gość IP: 150.254.145.* 2012.12.14 19:48
"Ponadto szacuje się, że na świecie są już tylko 44 sztuki Apple I."

Rzeczywiście, na co drugim bazarze można go kupić.
blasoft
blasoft 2012.12.14 21:56
Za kilkanaście lat wspomniany w newsie nabywca Apple I będzie mógł go sprzedać za kilkakrotnie wyższą sumkę ;)
Gość IP: 95.49.185.* 2012.12.15 10:46
pieprzycie durnoty o iSekcie. Nie lubię dzisiejszego Apla, ale kompy sprzed pierwszego zwolnienia Jobsa mieli spoko. Kto wie, może gdyby nie to że szli ostro w ARM od Motoroli to dziś ta technologia nie byłaby tak rozwinięta. Super komp od pana Woźniaka.
Gość IP: 46.205.23.* 2012.12.15 10:56
Zobaczcie na śląsku całkiem fajna inicjatywa - ponoć otworzyło się muzeum komputerów w Katowicach www.muzeumkomputerow.edu.pl
Gość IP: 91.150.221.* 2012.12.15 11:27
choc do fanow Apple napewno nie naleze, podziwiam kunszt Stave Wozniaka, ktory stworzyl ten komputer (i to w wieku ok. 26-27 lat). Jak dla mnie geniusz komputerowy i osoba godna podziwu.
Gość IP: 94.75.114.* 2012.12.18 00:17
Ciekawe co by było, gdyby Tramiel jednak przyjął Jobsa z Woźniakiem do pracy u siebie. iC64 ? iAmiga ? ;)
Gość IP: 77.254.36.* 2012.12.20 22:45
Fajny filmik! Heh, to były czasy! Sam miałem /| ari 800XL + 1010 i dobrej klasy CC 60. Do tego był TV 14" CRT RGB ze SCART-em. Obecnie żałuję, że później sprzedałem cały zestaw...
pozdro4all
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 14.12.2012
Tagi: desktopy
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: apple i
ŹRÓDŁO: Business Insider
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7958
CENEO KUP NAJTANIEJ
Koszulka DEPECHE MODE band (all print) Koszulka DEPECHE MODE band (all print)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Thorens TD 350 Thorens TD 350
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bresser BF7 Bresser BF7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Carrera 8261417 Carrera 8261417
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cisco CISCO861-K9 Cisco CISCO861-K9
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu