Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Desktopy Microsoft patentuje... modułowe desktopy!

Nowość!

Microsoft patentuje... modułowe desktopy!

Google pracuje nad modułowymi smartfonami, Acer chce z kolei rozszerzyć swoją ofertę o modułowe mini-desktopy, Lenovo stawia na modułowe akcesoria do PC... do modułowego szaleństwa właśnie dołączył Microsoft!

 

Microsoft złożył właśnie wniosek patentowy, w którym opisano zasadę działania modułowego peceta. O co chodzi? Wyobraźcie sobie konstrukcję, w której bez otwierania obudowy możecie wymieniać procesory, RAM, kartę graficzną, dyski i tak dalej.

 

 

O ile większość rysunku we wspomnianym wniosku przedstawia komputer desktopowy, Microsoft bierze pod uwagę również "inne przykłady", takie jak urządzenia mobilne, czy telewizory. Idea polegałaby na tym, że moduły produkcji Microsoftu byłyby... uniwersalne i pasowałyby do każdego typu z tych urządzeń.

 

Złośliwi oczywiście mogą stwierdzić, że Microsoft ponownie wynalazł koło - przecież "tradycyjne" desktopy siłą rzeczy są modułowymi konstrukcjami, w których da się wymieniać poszczególne moduły. Patent jednak jasno wskazuje, że najnowszy pomysł giganta z Redmond jest o wiele bardziej rozbudowany - po sukcesie, jakim pochwalić się mogą konstrukcje hybrydowe Microsoftu, być może nadszedł czas na poszerzenie tej idei?

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 81.163.207.* 2016.02.16 17:01
Takie coś, już dawno powinno być zrobione.
Gość IP: 77.65.89.* 2016.02.16 17:19
Takie coś już dawno jest zrobione, po prostu teraz ludzie, którzy mają dwie lewe ręce i nie potrafią chwycić śrubokręta, nie będą mnie prosili żeby za piwo zamontować im kartę graficzną, kapną się, że teraz mogą to zrobić sami, choć wcześniej też mogli.
Gość IP: 91.125.12.* 2016.02.16 17:27
Ze nowosc?! Chyba "nowosc"!

Juz widze ten modulowy PC od M$ siegajacy pod sufit :/

Jedynie co - to tylko widze w tym kase dla M$ za patenty (moga np. podciagnac iz tablet to tez PC i......)
Gość IP: 176.115.25.* 2016.02.16 18:19
2002 rok, Asus pokazuje taki komputer, jednak w postaci "półeczki" na której właśnie stawiane są bloki. Coś jak radziecki komputer Poisk, tylko bez kabli. Opisywała to gazeta Enter jako pecet przyszłości, który każdy będzie mógł dostosować i rozbudowywać.
Gość IP: 76.16.117.* 2016.02.17 02:12
To teraz poza Szpiegiem 10, doplacimy MS jeszcze za bzdurne patenty w naszym PC-ecie (choc pewnie juz nie pod nasza kontrola). Nadaje sie to jak piate kolo do wozu.
acomp
acomp 2016.02.17 10:17
Pomysł godny zainteresowania i mam nadzieję że MS nie zakończy tego pomysłu na etapie zabezpieczania patentowego
Gość IP: 178.43.222.* 2016.02.17 12:00
Gość IP: 76.16.117.* 2016.02.17 02:12
To teraz poza Szpiegiem 10, doplacimy MS jeszcze za bzdurne patenty w naszym PC-ecie (choc pewnie juz nie pod nasza kontrola). Nadaje sie to jak piate kolo do wozu.


Jaskiniowcy do lasu!
Gość IP: 81.219.217.* 2016.02.17 23:20
@up
Czekaj ty, wyścigowcu nowatorski, jeszcze przyjdziesz do mnie na grzybki, pogadamy...
Jaskiniowiec
Gość IP: 83.30.124.* 2016.02.18 08:45
Przecież taki modułowy komputer będzie jedynie na 2 lata bo tak szybko producenci zmieniają podstawki procesorów i w mniejszym lecz odczuwalnym stopniu pamięci RAM.
Gość IP: 83.30.124.* 2016.02.18 08:48
Fajnie by było gdyby można było wymieniać mostki i móc korzystać z większej gamy procesorów pasujących na podstawkę np. Po małej modyfikacji gniazda.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 16.02.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: liliputing
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4185
CENEO KUP NAJTANIEJ
ACER G235Hbd ACER G235Hbd
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Alesis DRP100 Alesis DRP100
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Veovision 7" ramka cyfrowa DIVX AVI LED - niebieski  + PILOT Veovision 7" ramka cyfrowa DIVX AVI LED - niebieski + PILOT
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ELECTROLUX EWF1497CDW ELECTROLUX EWF1497CDW
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXMARK ADAPTER N4000E PRINTER SERVER (56P2129) LEXMARK ADAPTER N4000E PRINTER SERVER (56P2129)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu