Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Desktopy Microsoft patentuje... modułowe desktopy!

Nowość!

Microsoft patentuje... modułowe desktopy!

Google pracuje nad modułowymi smartfonami, Acer chce z kolei rozszerzyć swoją ofertę o modułowe mini-desktopy, Lenovo stawia na modułowe akcesoria do PC... do modułowego szaleństwa właśnie dołączył Microsoft!

 

Microsoft złożył właśnie wniosek patentowy, w którym opisano zasadę działania modułowego peceta. O co chodzi? Wyobraźcie sobie konstrukcję, w której bez otwierania obudowy możecie wymieniać procesory, RAM, kartę graficzną, dyski i tak dalej.

 

 

O ile większość rysunku we wspomnianym wniosku przedstawia komputer desktopowy, Microsoft bierze pod uwagę również "inne przykłady", takie jak urządzenia mobilne, czy telewizory. Idea polegałaby na tym, że moduły produkcji Microsoftu byłyby... uniwersalne i pasowałyby do każdego typu z tych urządzeń.

 

Złośliwi oczywiście mogą stwierdzić, że Microsoft ponownie wynalazł koło - przecież "tradycyjne" desktopy siłą rzeczy są modułowymi konstrukcjami, w których da się wymieniać poszczególne moduły. Patent jednak jasno wskazuje, że najnowszy pomysł giganta z Redmond jest o wiele bardziej rozbudowany - po sukcesie, jakim pochwalić się mogą konstrukcje hybrydowe Microsoftu, być może nadszedł czas na poszerzenie tej idei?

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 81.163.207.* 2016.02.16 17:01
Takie coś, już dawno powinno być zrobione.
Gość IP: 77.65.89.* 2016.02.16 17:19
Takie coś już dawno jest zrobione, po prostu teraz ludzie, którzy mają dwie lewe ręce i nie potrafią chwycić śrubokręta, nie będą mnie prosili żeby za piwo zamontować im kartę graficzną, kapną się, że teraz mogą to zrobić sami, choć wcześniej też mogli.
Gość IP: 91.125.12.* 2016.02.16 17:27
Ze nowosc?! Chyba "nowosc"!

Juz widze ten modulowy PC od M$ siegajacy pod sufit :/

Jedynie co - to tylko widze w tym kase dla M$ za patenty (moga np. podciagnac iz tablet to tez PC i......)
Gość IP: 176.115.25.* 2016.02.16 18:19
2002 rok, Asus pokazuje taki komputer, jednak w postaci "półeczki" na której właśnie stawiane są bloki. Coś jak radziecki komputer Poisk, tylko bez kabli. Opisywała to gazeta Enter jako pecet przyszłości, który każdy będzie mógł dostosować i rozbudowywać.
Gość IP: 76.16.117.* 2016.02.17 02:12
To teraz poza Szpiegiem 10, doplacimy MS jeszcze za bzdurne patenty w naszym PC-ecie (choc pewnie juz nie pod nasza kontrola). Nadaje sie to jak piate kolo do wozu.
acomp
acomp 2016.02.17 10:17
Pomysł godny zainteresowania i mam nadzieję że MS nie zakończy tego pomysłu na etapie zabezpieczania patentowego
Gość IP: 178.43.222.* 2016.02.17 12:00
Gość IP: 76.16.117.* 2016.02.17 02:12
To teraz poza Szpiegiem 10, doplacimy MS jeszcze za bzdurne patenty w naszym PC-ecie (choc pewnie juz nie pod nasza kontrola). Nadaje sie to jak piate kolo do wozu.


Jaskiniowcy do lasu!
Gość IP: 81.219.217.* 2016.02.17 23:20
@up
Czekaj ty, wyścigowcu nowatorski, jeszcze przyjdziesz do mnie na grzybki, pogadamy...
Jaskiniowiec
Gość IP: 83.30.124.* 2016.02.18 08:45
Przecież taki modułowy komputer będzie jedynie na 2 lata bo tak szybko producenci zmieniają podstawki procesorów i w mniejszym lecz odczuwalnym stopniu pamięci RAM.
Gość IP: 83.30.124.* 2016.02.18 08:48
Fajnie by było gdyby można było wymieniać mostki i móc korzystać z większej gamy procesorów pasujących na podstawkę np. Po małej modyfikacji gniazda.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 16.02.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: liliputing
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4193
CENEO KUP NAJTANIEJ
2 x bateria do pilota samochodowego Duracell A23 2 x bateria do pilota samochodowego Duracell A23
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ładowarka samochodowa PDA do Dell Axim X51v ładowarka samochodowa PDA do Dell Axim X51v
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Obrączki ślubne z brylantami Platinum Style PS63 BR Obrączki ślubne z brylantami Platinum Style PS63 BR
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Tefal Prep 8535 Otwieracz Tefal Prep 8535 Otwieracz
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu