Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety E-rower od Audi. Włókno węglowe, maksymalna prędkość 80 km/h, wbudowane Wi-Fi

Kupiłeś sobie nowy rower i wydaje ci się, że jest najfajniejszy? Przy elektrycznym koncepcie Audi – już nie jest.

E-rower od Audi. Włókno węglowe, maksymalna prędkość 80 km/h, wbudowane Wi-Fi

Audi pokazało nowy rower na imprezie Wörthersee Tour 2012. Jest to elektryczna koncepcja tego, czego możemy się spodziewać na ulicach w najbliższej przyszłości.

Choć w teorii jest to zwykły rower – ma dwa koła, kierownicę, pedały i hamulce – już na zdjęciach widać, że coś jest z nim nie tak. Od typowego roweru z supermarketu z pewnością wyróżnia go rama wykonana z włókna węglowego, która waży zaledwie 1,6 kg. Gapiów zadziwiać może wbudowany komputer pokładowy z ekranem dotykowym, który wyświetla bezlik informacji dotyczących parametrów jazdy i… wykonywanych trików.


Jak jeździć na e-rowerze? Sposobów jest kilka. Pierwszy z nich to oklepane i średnio widowiskowe pedałowanie, drugim sposobem jest pedałowanie ze wspomaganiem elektrycznym, a dla osób chcących udawać aktywny tryb życia przewidziano również wersję gdzie używamy tylko i wyłącznie silnika. Metodą elektryczną rozpędzimy się do 50 km/h, zaś nożno-elektryczną – do 80 km/h.


Za napędzanie roweru odpowiada silnik połączony z baterią o pojemności 530 Wh. Aby ją naładować do pełna, wystarczy zaledwie 2,5 h. Rower ze wszystkimi akcesoriami, w tym z silnikiem elektrycznym i akumulatorem również nie waży zbyt dużo – 21 kg.


Prototyp roweru umożliwia także podłączenie smartfonu przez sieć Wi-Fi, dzięki czemu uda się odblokować rower – nowocześniejszy odpowiednik linki z kluczykiem. Nie zabrakło także integracji z Facebookiem, gdzie mogą być publikowane fajniejsze triki zarejestrowane przez elektronikę roweru.

qbishon
qbishon 2012.05.21 15:47
Kiedy będzie można kupić muszle klozetowe z fejzbókiem???
skruk
skruk 2012.05.21 15:52
jea, musze z integracją z ratemypoo
biere
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.21 15:58
triki z 20 kilowym rowerem - chyba wjazd prosto w ścianę albo pod koła ciężarówki
Jotgie
Jotgie 2012.05.21 16:01
20 kawałków wystarczy?
Jotgie
Jotgie 2012.05.21 16:02
Patrząc na "siodełko" to raczej rower wyłacznie dla... kobiet!
speed565
speed565 2012.05.21 16:02
Jak takie coś można nazywać rowerem !!! Rower to pojazd napędzany siłą mięśni, a nie silnikiem elektrycznym. Poza tym 1,6 kg to kloc nie z tej ziemi. Naprawdę lekkie ramy MTB ważą 1kg, a cale rowery poniżej 9kg. 21 to se może ważyć zjazdówka, a i na nią to dużo.
Gość IP: 84.57.10.* 2012.05.21 16:04
Wreszcie jakiś sensowny wynalazek (z pominięciem tego face-cośtam). Za cenę 1999 zł (bez opcji WiFi, kurierem) biorę już teraz :)
piotrasta
piotrasta 2012.05.21 16:14
"zaś nożno-elektryczną – do 80 km/h."
a dalej co ogranicznik jak w nowszych i mocniejszych samochodach :P
Gość IP: 178.235.177.* 2012.05.21 16:22
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
JKZorba
JKZorba 2012.05.21 17:32
Odnoszę wrażenie że osoba która projektowała ten rower albo ma bardzo krótkie nogi albo nigdy nie jeździła na rowerze.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.21 17:52
speed to motorower...a nie rower
qazy
qazy 2012.05.21 18:38
Ciekawe co jak ktoś będzie jechał tym 80km/h po terenie zabudowanym z ograniczeniem do 50km/h?
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.21 19:25
jak na skuterze - jak ciebie zatrzymają i nie będziesz mieć prawka na motor to cóż - odroczka i mandacik
Gość IP: 78.8.51.* 2012.05.21 19:50
"Nie zabrakło także integracji z Facebookiem"

To mnie przekonało.
Kupuję.
Gość IP: 195.117.37.* 2012.05.21 19:52
UE ustali, ze to odrzutowiec i bez licencji pilota będzie można jeździć tylko 10km/godz ;-]

PS: dzieci, dowiedzcie się co to znaczy koncepcja!
skruk
skruk 2012.05.21 20:06
dobrze tato
konsument.org.pl
konsument.org.pl 2012.05.21 20:40
Zgadzam sie z przedmowca.. chip.pl to nie jest portal tematyki mieszanej typu inteligentna spluczka czy inteligentna deska sedesowa.

Pisanie o rowerze to chyba bardziej jest na miejscu w portalu rowerowym. Upadek poziom chip.pl jest zwiazany ze chip.pl zatrudnia niedouczonych studentow ktorzy maja rowny problem z czytanie i z pisaniem.

Nie potrafia pisac o komputerach to pisza o rowerach !!

konsument.org.pl
Gość IP: 82.2.85.* 2012.05.21 21:58
Gość IP: 84.57.10.* Za 1999zl...to nawet kola nie kupisz do tego modelu. Powyzsza kwote proponuje przeznaczyc na specjalnie dla niego tworzone zabezpieczenie przed kradzieza. Zapewne nawet w temperaturze cieklego azotu nie do ruszenia.
schwarz
schwarz 2012.05.21 22:49
Nie wiem czy mi ktoś uwierzy ale ja na facebook-u byłem w życiu około 10 razy przez 10-15s, strona mnie nie zachęciła.
Tym bardziej nie zachęci mnie rower który ma połączenie z fb, no bo k.... po co ?
Gość IP: 178.235.172.* 2012.05.22 01:02
awesome! kupił bym ale pewnie 20-40k za tyle chyba wolę yamahę r6 ale kto wie może kiedyś...
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 21.05.2012
Tagi: gadżety, rower
Tagi producenckie: audi
Tagi modelu: e-bike
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 46864
CENEO KUP NAJTANIEJ
Emtec Flash Drive C650 128GB (3126170105639) Emtec Flash Drive C650 128GB (3126170105639)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CRUSER Etui Cruser 4.3 i 5.0 CRUSER Etui Cruser 4.3 i 5.0
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Alesis DRP100 Alesis DRP100
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony DT 55-200mm f/4.5-5.6 SAM Sony DT 55-200mm f/4.5-5.6 SAM
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu