Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety Hydrao Smart Shower: świecący prysznic

Całkiem prosty i całkiem sensowny pomysł.

Hydrao Smart Shower: świecący prysznic

To jeden z tych produktów, które także zasługiwały na uwagę podczas minionych targów CES 2016, ale oczywiście nie skupiły na sobie takiej uwagi, jak najnowsze smartfony, telewizory czy aparaty. Mimo to warto się nim zająć.

 

Hydrao Smart Shower to wynalazek francuskiej firmy, której celem jest – jakże by inaczej – ratowanie naszej planety. W jaki sposób? Bardzo prosty – poprzez ograniczenie zużycia wody, jaka wykorzystywana jest podczas mycia pod prysznicem. Aby to osiągnąć, potrzebna jest specjalna słuchawka prysznicowa, która nie tylko wypuszcza z siebie wodę, ale także światło. W różnych kolorach.

Zanim jednak do nich przejdziemy, mała zagadka: ile wody zużywamy średnio podczas mycia pod prysznicem? Naparstek? Kubek? Wiadro? 5-litrowy kanister? 50-litrową beczułkę? Więcej. Jak twierdzą twórcy Hydrao Smart Shower, średnio zużywanych jest około 80 litrów ciepłej wody. Dużo za dużo.

Dlatego Hydrao Smart Shower świeci na zielono tylko podczas zużywania pierwszych 10 litrów wody. Później światło zmienia się w fioletowe, zaś po przekroczeniu graniczy 50 litrów znów następuje zmiana: światło czerwone, na dodatek migoczące. To już wyraźny sygnał, że należy kończyć przyjemną kąpiel. Ciekawe jest to, że "mądra" słuchawka prysznicowa nie wymaga dodatkowego zasilania – źródłem energii jest dynamo napędzane wodą przepływającą przez prysznic.

Cóż, teraz wystarczy jeszcze zainteresować tym wynalazkiem Komisję Europejską, a wtedy jest szansa na to, że – podobnie jak w przypadku mniej pojemnych spłuczek do toalet – nowy typ prysznica zyska być może status obowiązkowego wyposażenia łazienek.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 195.250.37.* 2016.01.13 14:57
Mam bojler 40L więc nie mam szans zużyć 80L - brawo ja :)
Gość IP: 193.201.167.* 2016.01.13 15:52
@up
builer 40 litrów ? to czas na siłownię :-)
Gość IP: 83.11.217.* 2016.01.13 16:30
Dziwne :( 80 litrów to nawet podczas kąpieli w wannie nie zużyję a co dopiero pod prysznicem? Z torbami bym poszedł. Zwłaszcza , gdybym jak usmanie brał prysznic 2 razy dziennie :)
Gość IP: 78.11.45.* 2016.01.13 16:33
koniecznie podłączony do smartfona z raportowaniem do zielonych lewaków.
Gość IP: 178.42.154.* 2016.01.13 16:56
A du... wyciera po umyciu ?
Gość IP: 83.6.123.* 2016.01.13 17:35
A sam sobie nie możesz wytrzeć?
Boże, ta dzisiejsza młodzież...
Gość IP: 79.78.174.* 2016.01.13 18:03
@Gość IP: 178.42.154.* - gdzie jak gdzie ale na Chipie z pewnością znajdziesz wielu zainteresowanych twoją mokrą pupcią.
Gość IP: 91.226.23.* 2016.01.13 18:32
Kiedys z ciekawosci popatrzylem na licznik wody przed prysznicem. Wyszlo ok. 20L, nie spieszac sie. Widocznie to nie produkt dla mnie. Pomijajac juz, ze to pseudo-ekologiczny elektro-zlom.
Gość IP: 5.60.27.* 2016.01.13 19:57
bo te 80l zużywają tylko ekolodzy... reszta zadowala się namiastką tego luksusu.
Gość IP: 213.146.32.* 2016.01.14 01:51
A przy produkcji i transporcie (zapewne z Chin, a jakże) tego wynalazku pewnie zużywa/marnuje się więcej wody niż cała wioska zaoszczędzi pod prysznicem przez rok.. Taki ekologiczny przerost formy nad trescią, żeby sobie poprawić samopoczucie.
A o utylizacji po 2 latach (jak się gwarancja skończy) nie wspominając..
zawiszaevil
zawiszaevil 2016.01.14 10:13
Kurde nie wiem ile musiałbym pod prysznicem stać, żeby wylać na siebie całą wannę wody. Sprawdzałem i nie wypełniam jej nawet w 1/4. A wanna dokładnie 80 litrowa.
Gość IP: 79.186.144.* 2016.01.14 16:03
Prawilniaki się myją raz w tygodniu - w sobotę bo w niedzielę trzeba do kościoła ;) plica polonica, "częste mycie skraca życie" ;) Pewnie też dlatego tną te łby na łyso żeby się wszawicy nie nabawić ;)
Gość IP: 178.37.12.* 2016.01.14 23:47
Lewacy do swojej synagogi idą w czapce, bo wogóle się nie myją.
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 13.01.2016
Tagi modelu: hydrao smart shower
ŹRÓDŁO: www.hydrao.fr
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3843
CENEO KUP NAJTANIEJ
Samsung WB650 Samsung WB650
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Thinking in C++. Edycja polska Thinking in C++. Edycja polska
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Linksys 16p  (16x100/1000Mbit 2xCombo SFP) PoE+ LGS318P-EU Linksys 16p (16x100/1000Mbit 2xCombo SFP) PoE+ LGS318P-EU
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sweex 4 Port USB Hub Silver (US181) Sweex 4 Port USB Hub Silver (US181)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hyundai HLH 26840 MP4 Hyundai HLH 26840 MP4
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu