Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety Pierwsza wybrana bitwa smartwatch'y z zegarkami

Szwajcarskimi, a jakże by inaczej.

Pierwsza wybrana bitwa smartwatch'y z zegarkami

Według Strategy Analytics po raz pierwszy w historii liczba sprzedanych smartwatchy przewyższyła ilość sprzedanych zegarków szwajcarskich. Do przełomu doszło w ostatnim kwartale 2015 roku.

Z raportu Strategy Analytics wynika, że w czwartym kwartale 2015 roku ogólnoświatowa sprzedaż smartwatchy osiągnęła poziom 8,1 mln sztuk, natomiast szwajcarskie zegarki - dotąd niezrównane pod kątem popularności wśród klientów - sprzedały się w liczbie 7,9 milionów egzemplarzy. Jeśli weźmiemy pod uwagę analogiczny okres w roku ubiegłym okaże się, że względem niego smartwatche zanotowały 316-procentowy wzrost sprzedaży, podczas gdy tradycyjne zegarki zanotowały 5-procentowy spadek.
Do zwycięstwa smartwatchy przyczynił się przede wszystkim Apple Watch, który w krótkim czasie przejął 63% rynku.  Analitycy spodziewają się, że wzrost zainteresowania smartwatchami będzie się utrzymywał i w przyszłym roku będziemy mogli liczyć na około 30-procentowy wzrost sprzedaży inteligentnych zegarków.

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 37.7.51.* 2016.02.19 14:55
"Pierwsza wybrana bitwa smartwatch'y z zegarkami"
A co to znaczy "wybrana"???
Gość IP: 146.199.57.* 2016.02.19 15:24
@UP

Pytanie:

Skoro ja wiem iz chodzi o WYGRANA - to moje IQ jest pokroju Einstein' a jakie twoje? Malpy?

Sorry - ale ludzie jak ty tylko mnie w tym utwierdzaja jaki ja jestem INTELIGENTNY.

Co do Apple Watch - niemoge sie doczekac co Apple pokarze w AW2 - mam nadzieje ze nie kupke wiecej "cyferek"
Gość IP: 80.54.254.* 2016.02.19 16:15
@up
Nie jesteś inteligentny, ani ten wyżej. Ja jestem inteligentny :D
Gość IP: 146.199.57.* 2016.02.19 16:18
@UP

ja to chociaz udowodnilem ;)
Gość IP: 80.54.254.* 2016.02.19 16:39
@up
Twa inteligencja nie zauważyła że pierwszy gość chciał tylko podkreślić w ten nie śmieszny sposób błąd pisowni. Poza tym ludzie inteligentni nie emanują tym wszech i wobec, chyba że w formie żartu.
Gość IP: 80.54.254.* 2016.02.19 16:52
A co do artykułu jest nudny a ta "wygrana" nie jest za sprawą jakiegokolwiek smartwatcha tylko z powodu bardzo nienasyconego rynku smartwatchami , który jeszcze jako tako chłonie te badziewne pseudo zegarki. Na dodatek porównywana jest tu sprzedaż wszystkich marek smartwatchy tylko do zegarków marek szwajcarskich.
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.19 16:52
@Up, up, sruuppurupup - przestańcie być tacy wybiórczo błyskotliwi. To Chip - niemiecki badziew dla nieco inaczej inteligentnych, pora przywyknąć.
Gość IP: 77.252.178.* 2016.02.19 17:12
Do Gościa IP: 146.199.57.*
Twoja "entelygencyja" jest kiepska, zwłaszcza że piszesz "niemoge". Do szkoły było pod górkę...
binary
binary 2016.02.19 18:17
To tak jak powiedziec ze Kia wygrala bitwe z Lamborghini lub Tesla bo sprzedali wiecej aut.

Niektorych rzeczy sie nie porownuje.
Sorry, ale malo osob ktore posidaja Moto 360, Apple watch lub inne takie wynalazki stac na kupno Szwajcarskich zegarkow jak np. Rolex, Breitling, Maurice Lacroix, Tag Heuer, itd.
Gość IP: 213.205.194.* 2016.02.19 19:18
@Gość IP: 77.252.178.* 2016.02.19 17:12

6km dziennie synku 6km
Gość IP: 37.248.255.* 2016.02.19 20:58
" co Apple pokarze w AW2"... pokaŻe... pokazales inteligecje.
Gość IP: 146.199.57.* 2016.02.19 23:19
@UP

O! KOLEJNY O KTORYM PISALEM W SWOIM DRUGIM KOMENTARZU!
Gość IP: 188.146.66.* 2016.02.20 00:09
@Up

Dno i cztery metry mułu. Nie dość, że troll, to jeszcze nieuk.
Słowniki ortograficzne nie są drogie, no ale widać, że wydałeś wszystko na ukochanego iPhona i nie starczyło na słownik.
Gość IP: 146.199.239.* 2016.02.20 10:55
@UP

NIEUKI to sa ci ktorzy NIE POTRAFIA zakumac jaka GLUPIA literka powinna byc podmieniona :/
Gość IP: 81.106.247.* 2016.02.20 11:59
Panowie zapominacie o dysortografii. To przypadlosc ktora ma wielu ludzi rowniez inteligentnych. Ocenianie ludzi po poprawnej pisowni jest nie w porzadku, co innego dziennikarzy. Pozdrawiam
Gość IP: 83.25.139.* 2016.02.20 19:53
Szwajcarskie zegarki maja swoją klasę i styl, były są i będą warte swojej ceny - elektrobajery stają się przestarzałe w niesamowitym tempie, to co było "nobilitującą" nowością wczoraj stanie się niemodne lub ostatecznie codzienne jutro.
BTW
Co do grammar nazi: to ogólnie od piszących zawodowo wymagamy więcej niż od przeciętnych ludzi, też nie lubię paskudnych "ortów" i koszmarnej składni, ale nie krzyżujmy zaraz za drobną literówkę lub inne drobiazgi zwłaszcza w napisanych często "na gorąco" komentarzach ;)
Gość IP: 87.207.77.* 2016.02.20 23:47
To raczej nie było grammar nazi, tylko punktowanie zarozumiałego przygłupa.
acomp
acomp 2016.02.21 18:25
Jeśli chodzi o niezawodność to na pewno smartwatch nie dorówna zegarkowi szwajcarskiemu
Gość IP: 91.208.10.* 2016.02.22 11:46
Wśród rodzinnych pamiątek posiadam ponad 100-letni zegarek mojego pradziadka. Szwajcarski. Nadal jest na chodzie. :)
Ciekawe, ile pochodzą smartwatche? Uwzględniając typowy czas "życia" baterii oraz okres wsparcia firmware'u przez producenta, stawiam na jakieś 5 lat. Potem staną się bezużytecznymi śmieciami...
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 19.02.2016
ŹRÓDŁO: Phonearena.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5048
CENEO KUP NAJTANIEJ
Philips GC6450 Philips GC6450
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
NAIL TEK nailtek THERAPY II + FOUNDATION II ZESTAW NAIL TEK nailtek THERAPY II + FOUNDATION II ZESTAW
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PHANTEKS PH-TC14PE SILVER (CPPH-001) PHANTEKS PH-TC14PE SILVER (CPPH-001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Logitech V450 Nano Cordless Laser Mouse Logitech V450 Nano Cordless Laser Mouse
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu