Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety AnkerBox, czyli automat z powerbankami

Czy wypożyczanie powerbanków ma sens?

AnkerBox, czyli automat z powerbankami

Zapotrzebowanie na energię naszych urządzeń mobilnych jest tym większe, im częściej z nich korzystamy. Tendencja jest wzrostowa i większość użytkowników już dawno zaopatrzyła się w powerbanki, którymi w razie nagłej potrzeby dokarmia swoje smartfony. A co z osobami, które ich nie posiadają?

Dla takich właśnie użytkowników powstał startup AnkerBox, który 15 kwietnia br. pilotażowo uruchomi swoje usługi w Seattle. W ponad 200 barach, restauracjach, siłowniach i innych obiektach użyteczności publicznej staną tam niewielkie automaty, z których będzie można wypożyczyć powerbank o pojemności 6700 mAh.
Usługa będzie działała w następujący sposób. Klient najpierw będzie musiał pobrać dedykowaną aplikację i zarejestrować się w niej. Następnie wystarczy udać się do najbliższej maszyny AnkerBox i pobrać powerbanka. Co ciekawe pierwsze 30 minut użytkowania ma być darmowe, zatem to świetna opcja dla osób potrzebujących podładować telefon w niewielkim stopniu, np. by wysłać SMS-a czy zadzwonić. Za każdy dzień wypożyczenia aplikacja ściągnie z naszego konta 1,99 dolara. Jeśli natomiast zgubimy urządzenie lub postanowimy je sobie zatrzymać zapłacimy za to 30 dolarów, co jak na powerbanka o tej pojemności nie jest wygórowaną kwotą.
Po pierwszych testach i pozytywnym odzewie firma zamierza rozszerzyć swoją działalność o kolejne miasta. Jak sądzicie, czy takie rozwiązanie rzeczywiście jest nam potrzebne?

Dodaj komentarz 3 komentarze
Gość IP: 77.253.194.* 2016.03.31 02:27
Przypomina to rower miejski.Podobne zasady.Od razu zaczynam glowkowac co jeszcze w ten sposob moznaby wypozyczac.
Gość IP: 85.232.234.* 2016.03.31 09:24
Brakuje litery "W"
acomp
acomp 2016.04.01 19:09
Urządzenie o podobnym zadaniu widziałem na dworcu centralnym w W-wie tylko z kabelkami.Przy opóźnieniach naszych pociągów można spokojnie naładować nawet laptopa ;)
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 30.03.2016
Tagi producenckie: anker
Tagi modelu: ankerbox
ŹRÓDŁO: Slashgear.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1848
CENEO KUP NAJTANIEJ
KLIPSCH REFERENCE ONE KLIPSCH REFERENCE ONE
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Orno Audiocube (3802Euacub) Orno Audiocube (3802Euacub)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mastercook KC 7234 X Mastercook KC 7234 X
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu