Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety DJI Phantom 4 - nowa generacja inteligentnego drona

Samodzielnie uniknie przeszkód i podąży za obiektami.

DJI Phantom 4 - nowa generacja inteligentnego drona

Phantom 4 stanowi rozszerzenie poprzednich generacji słynnej linii Phantom od DJI i charakteryzuje się nowymi inteligentnymi systemami. Funkcje, takie jak Obstacle Sensing System (unikanie przeszkód), ActiveTrack (inteligentne śledzenie) oraz TapFly (uproszczone sterowanie) sprawiają, że sterowanie dronem oraz wykonywanie wspaniałych zdjęć jest dużo prostsze.

 

System unikania przeszkód, udostępniony w Phantom 4, opiera się na dwóch skierowanych do przodu czujnikach optycznych, które skanują wszelkie przeszkody i automatycznie kierują statek tak, aby ominął przeszkodę, jeśli jest to możliwe, zmniejszając w ten sposób ryzyko kolizji i zapewniając jednocześnie niezmieniony kierunek lotu. Jeśli system zdecyduje, że statek nie może ominąć przeszkody, wówczas spowolni jego lot aż do zatrzymania i urządzenie będzie się unosić w powietrzu w miejscu, dopóki użytkownik nie zmieni jego kierunku. System unikania przeszkód zostaje aktywowany również wówczas, gdy użytkownik uruchomi w dronie funkcję "powrotu do domu", aby zmniejszyć ryzyko kolizji podczas automatycznego lotu z powrotem do punktu startu.

Dzięki funkcji ActiveTrack, Phantom 4 otwiera nowe możliwości, pozwalając użytkownikom na uruchomienie aplikacji DJI Go dla urządzeń z systemami iOS i Android poprzez dotknięcie obiektu na swoim smartfonie lub tablecie, co pozwala na łatwe podążanie za poruszającym się obiektem oraz utrzymywanie kamery skierowanej na ten obiekt. Idealnie uchwycone zdjęcia poruszających się biegaczy lub rowerzystów wymagają aktywowania trybu ActiveTrack w aplikacji.

Phantom 4 rozpoznaje obrazy trójwymiarowe i korzysta z pamięci maszynowej do utrzymywania obiektu w kadrze, nawet wtedy, gdy obiekt zmienia swój kształt lub skręca podczas ruchu. Użytkownicy mają pełną kontrolę nad ruchami kamery w trybie ActiveTrack i mogą nawet poruszać kamerą wokół obiektu, gdy ten znajduje się w ruchu, ponieważ urządzenie automatycznie utrzymuje obiekt na środku obiektywu. Przycisk "pause" (pauza) na pilocie Phantom 4 umożliwia użytkownikowi przerwanie automatycznego lotu w dowolnym momencie i zatrzymanie drona w powietrzu.

Korzystając z funkcji TapFly w aplikacji DJI Go, użytkownicy, dwukrotnie klikając cel swojego drona na ekranie, mogą obliczyć optymalną trasę do celu, z uwzględnieniem wszelkich przeszkód na drodze. Po kliknięciu innego miejsca Phantom 4 gładko przejdzie do lotu w kierunku tego miejsca, sprawiając, że nawet początkujący użytkownik będzie wyglądał jak profesjonalista. Nowa bateria wydłużyły czas lotu Phantoma 4 do 28 minut, co oznacza więcej czasu w powietrzu na profesjonalne zdjęcia i filmy.

Oprócz dodanych systemów i łatwości użytkowania, Phantom 4 został stworzony również do zabawy. Jego nowy "tryb sportowy" pozwala zaawansowanym użytkownikom poczuć, czym są wyścigi dronów. W "trybie sportowym" Phantom 4 może lecieć z prędkością prawie 70 kilometrów na godzinę oraz wznosić się iopadać szybciej niż w innych trybach. Przyspieszenie i prędkość maksymalna drona w "trybie sportowym" sprawiają również, że może on szybciej dotrzeć do miejsc wykonania zdjęć oraz wykonywać zdjęcia i filmy, których wykonanie wcześniej było niemożliwe.

Phantom 4 jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 1599 Euro. W sklepach stacjonarnych znajdziemy go od 1 kwietnia.

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Gość IP: 91.239.36.* 2016.03.02 16:11
No ale po kiego to komu ? Co zrozumiale: nad miastem ,ulicami, chodnikami, torami, strefami ochrony przyrody czyli: nigdzie, nie moge polatac... Więc wywalenie olbrzymich pieniędzy żeby nad łąką powisiał ?
Gość IP: 146.199.171.* 2016.03.02 16:39
@UP

Bo to sprzet nie dla ciebie - dowiedz sie co to jest telewizja i np. producenci filmowi
Gość IP: 80.51.168.* 2016.03.02 17:28
Telewizja i producenci filmowi? Serio? Oni z takich zabawek korzystają? He he... Dobre :)
A co latania w PL - faktycznie... nigdzie nie można. I z tym się zgadzam w 100%... niestety się zgadzam :(
binary
binary 2016.03.02 20:58
Nie wiem jakie zasady sa w Polsce ale w Szwecji jest duzo ograniczen dla osob ktore chca bawic sie dronami.
Po pierwsze, nie mozna filmowac z drona w miejscach publicznych. Po drugie, musisz miec pozwolenie od agencji transportowej zeby nim sterowac i po trzecie, potrzebujesz kolejnego pozwolenia (ktore wlasciwie nie mozna dostac) jesli chcesz latac w strefie lotniczej. Problem polega na tym ze duzy obszar Sztokholmu w ktorym mieszkam jest wlasnie w tej strefie.

@Gość IP: 91.239.36.* 2016.03.02 16:11

Mam dwoch kolegow ktorzy maja drony ze sredniej polki za troche ponad 1k euro i jeszcze jednego ktory wlasnie chce kupic Phantom 4 lub 3. Wszyscy to kupili dla zabawy. Jak kiedys ludzie biegali z latawcami na polu, to teraz przyszla moda na drony.
Gość IP: 31.179.38.* 2016.03.02 22:34
Głupoty piszecie, ale to chyba z powodu żalu, że nie stać was na takie zabawki. Najpierw poczytajcie przepisy żeby zabierać głoś w dyskusji, gdzie faktycznie można latać. Przy odrobinie wysiłku, można praktycznie latać wszędzie, zgodnie z przepisami. Ostatnio nawet znalazłem przepis mówiący o tym, że mogę nawet latać w naszych tatrach, niemniej wiąże się to z niemałymi wydatkami. Owszem, ULC informuje i przypomina, że nie można latać w miastach, nad skupiskami ludności, nad drogami, ale skierowane jest to raczej do nowobogackich napaleńców, którzy kupią se drona, wyciągną z pudełka i hulaj duszo... Takich faktycznie trzeba tępić i uświadamiać. Ktoś, to profesjonalnie zajmuje się filmowaniem z powietrza, wie co trzeba zrobić i jak uzyskać pozwolenia aby legalnie filmować praktycznie wszystko.
acomp
acomp 2016.03.03 22:38
Jak ktoś nie ma smykałki do filmowania to takie hobby zawsze będzie dla niego za drogie
Gość IP: 31.11.133.* 2016.03.10 09:46
U nas widzę cenę 7000 zł http://www.dronlandia.pl/dji-phantom-4 - z jednej strony wydaje się sporo, z drugiej zaś DJI dodał kilka ciekawostek. Omijanie przeszkód traktuję z przymrużeniem oka, ale fajnie, że zdublowali IMU i kompas, zrobili mocniejszą skorupę, trochę wydłużyli czas pracy...będziemy myśleć :)
Gość IP: 89.68.98.* 2016.03.17 13:55
P3 i wyższe to po prostu profesjonalne 'latające kamery'a nie zabawki, które są dostępne w cenie kilkuset PLN. 5 - 7 K PLN to dopiero początek cen profesjonalnych dronów.
Z 'takich zabawek' korzystają również producenci TV, np. TVN24 i wielu innych.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 02.03.2016
Tagi producenckie: dji
Tagi modelu: phantom 4
ŹRÓDŁO: materiały prasowe - Agencja PAP
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7102
CENEO KUP NAJTANIEJ
Gaspari Mitotropin 180 tab Gaspari Mitotropin 180 tab
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo ThinkPad X240 (20AL0005-FF00) Lenovo ThinkPad X240 (20AL0005-FF00)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FineReader Express Edition for Mac FineReader Express Edition for Mac
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AEG AP 250 EPC AEG AP 250 EPC
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu