Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety Garmin prezentuje swojego taktycznego smartwatcha

Garmin tactix Bravo.

Garmin prezentuje swojego taktycznego smartwatcha

Nowy model zegarka taktycznego tactix Bravo wyposażony został w zaawansowane funkcje sportowe, nawigacyjne oraz funkcje smartwatcha. Współpracuje z systemami satelitarnymi GPS i GLONASS, zapewniając szybkie i precyzyjne określanie pozycji.

 

Zegarek został zaprojektowany z myślą o pracy w trudnych warunkach i kamuflażu. Wyświetlacz z dwoma trybami jest czytelny przy zróżnicowanym oświetleniu, także podczas korzystania z noktowizora. Po sparowaniu z telefonem zapewnia inteligentne powiadomienia, a kompatybilność z platformą Connect IQ daje możliwość dostosowania zegarka do swoich potrzeb. Smartwatch tactix Bravo sprawdzi się zarówno w działaniach taktycznych, podczas treningów sportowych oraz w codziennym użytkowaniu jako stylowy, męski zegarek.

 

 

Zegarek został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb jednostek taktycznych. Wypukłe szkiełko szafirowe jest nie tylko odporne na zarysowania, ale również zapobiega odbiciom światła. Ponadto, aby zegarek tactix Bravo nie rzucał się w oczy, jego metalowe części pokryte zostały antyrefleksyjną diamentopodobną powłoką węglową w czarnym kolorze. Do tego, w zestawie  znajdują się dwa wytrzymałe i wygodne, wymienne paski z gęsto tkanego balistycznego nylonu w kolorze czarnym i khaki, które można łatwo wymieniać bez użycia specjalnych narzędzi.

 

 

Antena EXO, która znalazła się w tym modelu oraz bardzo czuły moduł GPS wspomagany przez system satelitarny GLONASS, a także wysokościomierz, barometr i kompas dostarczają precyzyjnych danych dla wszechstronnych aplikacji wspierających treningi taktyczne, eksplorację nieznanych terenów, misje i inne. Urządzenie zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę, umożliwia oznaczanie pozycji, takich jak cele, strefy zrzutu, pojazdy interwencyjne i ratownicze oraz punkty kontrolne. Można stworzyć do 1000 waypointów i nawigować do nich, a także podążać wyznaczoną trasą, a funkcja TracBack poprowadzi z powrotem do punktu startu. Oprogramowanie Jumpmaster przystosowane zostało do trzech typów skoków spadochronowych: HAHO, HALO oraz Static. Taktyczny profil wyświetla jednocześnie dwa formaty pozycji, w standardzie wojskowym MGRS oraz w postaci stopni/minut/sekund. Smartwatch tactix Bravo zapewnia wsparcie na długich misjach i sesjach treningowych, jego bateria działa do 50 godzin w trybie UltraTrac, do 20 godzin w trybie treningów wykorzystujących GPS oraz do trzech tygodni w trybie smartwatcha.

 

Smartwatch tactix Bravo monitoruje też zaawansowane parametry treningów sportowych, aby użytkownik mógł świadomie pracować nad poprawą formy. Na bieżąco rejestruje przebyty dystans, tempo i spalone kalorie oraz zaawansowane parametry dynamiki biegu, długość kroku, czas i bilans kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe i odchylenie do długości. Zegarek ponadto monitoruje parametry fizjologiczne takie jak próg mleczanowy, natężenie wysiłku i przygotowanie wydolnościowe. Za pomocą łączności ANT+ zegarek sparować można z dodatkowymi czujnikami na przykład z czujnikiem temperatury Tempe lub rowerowym miernikiem mocy Vector. Z poziomu nadgarstka można również sterować kamerą sportową VIRB. Także miłośnicy gry w golfa i wioślarstwa znajdą aplikacje wspierające te aktywności. Ostatnio zaktualizowana aplikacja mobilna dla golfistów zapewnia dane ponad 40000 pól golfowych na całym świecie i umożliwia korzystanie z zegarka jako cyfrowej karty wyników. Funkcje wioślarskie natomiast liczą pociągnięcia wiosłami, rytm oraz efektywność.

 

Zegarek liczy kroki, spalone kalorie i liczbę pokonanych pięter w oparciu o rejestrowaną różnicę wzniesień oraz motywuje do regularnej aktywności i lepszych wyników. Garmin tactix Bravo połączyć można z kompatybilnym smartfonem i odbierać inteligentne powiadomienia. Zobaczysz, kto do Ciebie dzwoni, przeczytasz przychodzące wiadomości tekstowe i powiadomienia z portali społecznościowych. Zarejestrowane aktywności można bezprzewodowo przesłać do serwisu Garmin Connect. Zegarek wyposażony został w łączność Wi-Fi i Bluetooth. Kompatybilność z platformą Connect IQ umożliwia dostosowanie go do swoich potrzeb dzięki bezpłatnym ekranom danych, tarczom, widgetom i aplikacjom.

 

Zegarek dostępny jest już w sprzedaży w Polsce. www.garmin.pl

Dodaj komentarz 5 komentarzy
Gość IP: 91.207.52.* 2016.03.21 15:11
Zegarek w starszej wersji miał jedną zasadniczą cechę, którą przewyższa nowy model. Starszy Tactix miał możliwosć wgrywania map, co pozwalało go używać w miastach czy w czasie trekkingu. Nowa wersja została pozbawiona tej możliwosci i to jest błąd. Rozumiem, że głównym powodem jest nowy zegarek EPIX. Szkoda zmarnowanego potencjału.
artkicz
artkicz 2016.03.21 15:58
tactix Bravo to nic innego jak Fenix 3 z wypuklum szklem zapobiegajacym refleksom. Mam fenixa 3 i jest to fantastyczny zegarek, choc ma duzo gorszy gps niz poprzednie modele garmina czy suunto. Do konca nie jest jasne co jest tego przyczyna: czy wlasnie nowa antena EXO czy to, ze garmin zrezygnowal z drogich ukladow sirf i zastapil je tanszymi ukladami gps od mediatek.
acomp
acomp 2016.03.21 21:27
Szkoda że Garmin spoczął na laurach i nie rozwija swoich wcześniejszych sprawdzonych wyrobów
nienawidzepolitykuf
nienawidzepolitykuf 2016.03.22 22:28
"części pokryte zostały antyrefleksyjną diamentopodobną powłoką węglową w czarnym kolorze"
Co jest antyrefleksyjne w czarnym kolorze i jednoczesnie diamentopodobne? hmmm.... wtf?

Gość IP: 193.93.90.* 2016.07.04 03:02
To jest zegarek taktyczny czy zegarek hipsterski? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić smartfony i portale społecznościowe na prawdziwym polu walki. Na prawdziwej wojnie ogranicza się emisje radiowe do absolutnie niezbędnego minimum, bo każda dodatkowa emisja to zwiększanie ryzyka namierzenia przez wroga i śmierci.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 21.03.2016
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6929
CENEO KUP NAJTANIEJ
Hertz DBX 252.3 Hertz DBX 252.3
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HITACHI 65HZC663D HITACHI 65HZC663D
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony KDL-32EX302AEP Sony KDL-32EX302AEP
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MODECOM FreeWAY MX4 (NAV-FREEWAYMX4) MODECOM FreeWAY MX4 (NAV-FREEWAYMX4)
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo G50-80 (80E501XUPB) Lenovo G50-80 (80E501XUPB)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu