Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Gadżety iRobot Roomba 980 rozpoczyna porządki

Robot odkurzający iRobot Roomba 980 wchodzi do polskiej oferty marki.

iRobot Roomba 980 rozpoczyna porządki

Najnowszy model iRobot Roomba 980 posiada szereg przełomowych rozwiązań, które sprawiają, że wykonuje on swoje zadanie w sposób jeszcze bardziej efektywny, na bardzo dużych powierzchniach – do 185 m².

 

Najnowszy przedstawiciel rodziny robotów odkurzających marki iRobot wchodzi do polskiej oferty marki wraz z szeregiem innowacji. Inteligencja robota przejawia się m.in. w systemie jego poruszania się – Roomba 980 łączy w sobie nawigację adaptacyjną z optyczną lokalizacją przeszkód. W praktyce oznacza to, że potrafi interpretować otoczenie, w którym się znajduje i dostosowywać swoją pracę do aktualnych warunków.

 

Zastosowanie aplikacji mobilnej iRobot Home sprawia, że obsługa robota jest niezwykle łatwa – zapewnia pełną kontrolę nad robotem z każdego miejsca, w każdym momencie. Wykorzystanie systemu AeroForce, który współpracuje z nową technologią intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost) pozwala osiągnąć iRobotowi Roomba 980 niespotykany poziom czystości – wykrywa miękkie powierzchnie (dywany, chodniki, wykładziny etc.), aby zwiększyć na nich dziesięciokrotnie siłę odkurzania.

W iRobocie Roomba 980 zastosowano technologię wizualnej lokalizacji i mapowania (vSLAM). Stała się ona kluczową częścią nowego systemu nawigacji iAdapt 2.0, dzięki któremu Roomba 980 buduje mapę pomieszczeń, utrzymuje optymalny tor pracy i sprząta dopóki cała powierzchnia nie zostanie wyczyszczona. iRobot Roomba 980 mapuje przestrzeń w czasie rzeczywistym, analizując zmiany w otoczeniu – przykładowo, gdy zauważy, że w trakcie cyklu sprzątania został przemieszczony przedmiot pod którym nie mogła posprzątać, wróci w dane miejsce. Robot ten jest w stanie pracować bez przerwy nawet dwie godziny. Jeżeli po tym czasie uzna, że zadanie nie zostało zakończone, zapamięta swoją pozycję, aby po naładowaniu akumulatora w stacji dokującej kontynuować pracę do momentu ukończenia sprzątania całej powierzchni. Roomba 980 czyści całą powierzchnię poruszając się wzdłuż równoległych linii, jednocześnie korzystając z całego zestawu czujników, które pozwolą robotowi dostosować się do warunków i zastosować najbardziej efektywny wzorzec zachowania – płynnie czyszcząc pod i wokół mebli.

Aplikacja iRobot Home została zaprojektowana, aby poprzez połączenie z domową siecią Wi-Fi umożliwić efektywne i proste zarządzanie pracą robota. Za jej pośrednictwem użytkownik może ustalić harmonogram pracy na 7 dni tygodnia. Ponadto użytkownicy mogą dzięki niej wybrać najbardziej odpowiadający ich mieszkaniom sposób pracy, np. pojedynczego lub podwójnego przejazdu, sprzątania przy krawędziach, a nawet stałej pracy w trybie Carpet Boost. Aplikacja dostarcza również informacji o aktualnym stanie urządzenia (np. o konieczności wyczyszczenia zbiornika) statusie jego pracy, porad oraz zapewnia bezpośredni dostęp do pomocy technicznej. Aplikacja iRobot Home jest kompatybilna z systemami Android oraz iOS.

 

 

iRobot Roomba 980 został zaprojektowany tak, aby rozpoznawał rodzaj podłóg i dostosowywał do nich optymalny sposób pracy. Technologia AeroForce w przypadku najnowszego reprezentanta rodziny iRobot zyskała wsparcie systemu intensyfikacji pracy na dywanach (Carpet Boost). Dzięki niej, gdy robot rozpozna podłogę miękką automatycznie zwiększy  moc swojej pracy. Roomba 980 posiada również system intensyfikacji pracy na obszarach bardziej zabrudzonych – Dirt Detect 2 generacji – dzięki czujnikom akustycznym oraz optycznym robot identyfikuje obszary wymagające większej uwagi. Najnowszy przedstawiciel rodziny odkurzających iRobotów posiada dwie gumowe, przeciwbieżnie obracające się, profilowane szczotki AeroForce, które wymagają mniejszej częstotliwości czyszczenia, minimalizują ryzyko wkręcenia się w nie np. kabli oraz optymalizują przepływ mocy ssącej, koncentrując ją bezpośrednio na podłożu.

iRobot Roomba 980 dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 4499 zł.

Gość IP: 146.199.171.* 2016.03.02 16:17
Juz chcialem kupic to cos - dopoki nie zobaczylem ceny tego Z KOSMOSU.

To ja juz wole..... wynajac pokojowke 1h 2x w tygodniu (co da niech bedzie 20zl tygodniowo) co daje..... 225 tygodni darmowego sprzatania - co daje ..... PONAD 18 LAT darmowego sprzatania - ot TYLE ten bajer kosztuje :/
Gość IP: 83.3.3.* 2016.03.02 16:26
kolego Ty to 20 zł to masz pewnie na cały tydzień na przetrwanie... dlatego taki sprzęt nie jest dla Ciebie. Oderwany od rzeczywistości jesteś. Żadna sprzątaczka nie ruszy zadkiem za 20 zł, a co dopiero odkurzy Twój zapchlony, poobklejany plakatami Tokyo Hotel pokój.
Gość IP: 146.199.171.* 2016.03.02 17:06
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.51.168.* 2016.03.02 17:23
Zgadzam się z przedmówcą - przy przeciętnych zarobkach w PL to urządzenie jest koszmarnie drogie! Natomiast osoby które zarabiają tyle aby to urządzenie nie stanowiło dla nich jakiegoś znaczącego wydatku - pewnie mają już sprzątaczki... Hmmm... Więc kto to kupi?
Gość IP: 213.214.179.* 2016.03.02 19:07
Czy to jest reklama ?
Gość IP: 89.70.162.* 2016.03.02 19:46
Udało mi sie wreszcie uskładać 4000 zl. Myślałem, że odłożę to na czarną godzinę, ale po przeczytaniu artykułu postanowiłem zrobić dobrze mojemu 23 metrowemu mieszkanku.
Gość IP: 87.206.178.* 2016.03.02 22:25
Moja siostra kupiła to coś. Kurz i włosy owijają się na sworzniu małego kółka co prowadzi do blokady jego obrotu. Odkurzacz jednak ma na tyle siły że ta blokada mu nie przeszkadza. Po dostaniu się pod zablokowane kółko ziarnka piasku odkurzacz rysuje podłogę. Efekt pracy tego odkurzacza porysowana podłoga. Wielkie dzięki za takiego pomocnika.
Gość IP: 87.115.24.* 2016.03.03 00:21
@UP

ja juz bym byl w sadzie o odszkodowanie!!!
Gość IP: 62.122.234.* 2016.03.03 09:20
W biedniejszych krajach zachodniej Europy te urządzenia są dużo tańsze :-) A na eBay można kupić nawet za niewiele ponad 3k z USA.
Gość IP: 46.77.124.* 2016.03.03 09:25
To są bardzo dobre urządzenia, nie mam tego modelu, mam tańszy, ale muszę przyznać, że robi robotę
Gość IP: 46.77.124.* 2016.03.03 09:28
Ooo i pojawiły się moje ulubione wyliczenia - co można mieć za taką kasę... Nikt Wam nie nakazuje zakupu, a już kwota 20 zł za sprzątanie to jest dopiero kosmos...
jerzysz
jerzysz 2016.03.03 11:26
Jeżeli posprząta poimprezowy fyf, w tym zaschnięte żygoliny, poprzylepiane tu i ówdzie prezrwatywy i inne takie tam atrakcje to biorę w ciemno bo już nie jedna sprzątaczka się poddała i zrezygnowała.
Blurp69
Blurp69 2016.03.03 12:34
20 zł za odkurzenie podłogi to nie kosmos. Oczywiście sprzątaczka nie przyjdzie za 20 zł odkurzyć, ale za 100 max. 150 zł posprząta cały dom (niecałe 170 m podłogi, 6 pokoi+kuchnia+salon+2 łazienki + kibel) Biorąc pod uwagę, że przychodzi na 6-8 godzin, a starcie kurzy z mebli + odkurzanie podłogi w całym domu zajmuje jej max 1,5 godz. Biorąc nawet najbardziej niekorzystny przypadek czyli wyższą stawkę i krótszy czas wychodzi ok. 40 zł za odkurzenie całego domu. Robot nie ściera kurzy z mebli, więc de facto wykonuje tylko połowę roboty. Stawki podwarszawskie. Myślę ze na prowincji może być taniej. Kobieta oczywiście Ukrainka, ale płacę tyle ile oczekuje i wcale się nie targuje.
acomp
acomp 2016.03.03 22:35
@ UP Blurp69 2016.03.03 12:34 nie znacie życia polskie kobiety jako sprzątaczki otrzymują często 10 zł za godz i są zadowolone że pracują i zarabiają na przeżycie
Gość IP: 87.207.77.* 2016.03.04 21:55
Tak, ale ten co napisał o 20 zł tygodniowo, przeliczył cenę najpierw na 225 tygodni (ok), ale potem wyszło mu z tego 18 lat sprzątania zamiast czterech.
Gość IP: 31.1.139.* 2016.03.05 16:17
A jaką inteligencję musi mieć ten irobocik, żeby schody odkurzyć?
Gość IP: 89.73.105.* 2016.03.24 12:24
włączyliśmy u kolegi na ponad 100 metrach ( irobot980). Nie mam żadnych zastrzeżeń, zatrzymał sie dłużej na dywanikach a i koty kurzu przy krawędziach też tym kręciołkiem wyjął. Spory wydatek no ale myślę, że warto. Urządzenie się raczej nie niszczy w domu więc powinno działać dłuuuuugo;)
Gość IP: 212.180.203.* 2016.03.24 12:39
U nas w domu dużo się dzieje, goście, znajomi dzieci, cały czas ktoś się przewija, więc robot chodzi codziennie lub co dwa dni. Jestem z tego modelu niezwykle zadowolona, uważam, że szczotki są dużo dokładniejsze niż przy wcześniejszych modelach, obrotowe, trwałe, wymiatają dokładnie kurz i okruchy z każdego miejsca.
Gość IP: 212.180.203.* 2016.03.24 18:56
Takie urządzenia zawsze były dla mnie czymś abstrakcyjnym, potrzeby ludziom uwielbiającym gadżety lub starszym paniom nie mającym na co wydawać pieniędzy… teraz sama waham się nad kupnem robota, bo przyjaciółka pokazała mi na jakiej zasadzie on działa. Ułatwiłby zdecydowanie moje prace domowe, czy myślicie, że irobot będzie odpowiedni?
Gość IP: 176.10.104.* 2016.03.24 18:57
Heh, skądś to znam. Najpierw obawy, sprzeciw, a teraz nie wyobrażam sobie sobotnich porządków bez robota. Także mam irobota, więc mogę Ci doradzić co nieco. W sklepie na pewno też osoba upoważniona do tego pomogłaby Ci wybrać odpowiedni sprzęt, tak jak i mnie. Kupowałam go w mediamarkt i ostatecznie stanęło na modelu 870. Teraz wyszedł nowy model, może o niego zapytaj, na pewno ma wiele nowych funkcji.
AUTOR: chip.pl
DODANO: 02.03.2016
Tagi producenckie: irobot
Tagi modelu: irobot roomba 980
ŹRÓDŁO: materiały prasowe
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6249
CENEO KUP NAJTANIEJ
Lonely Planet Swahili Phrasebook Lonely Planet Swahili Phrasebook
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pan Lodowego Ogrodu Tom 3. Wydanie 2 Pan Lodowego Ogrodu Tom 3. Wydanie 2
Dostępny w 28 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
G.SKILL DDR2 2GB (2x1GB) 1066MHz PK CL5 (F2-8500CL5D-2GBPK) G.SKILL DDR2 2GB (2x1GB) 1066MHz PK CL5 (F2-8500CL5D-2GBPK)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips 50PFH6510 Philips 50PFH6510
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MPM Bora 3 MOD-13 MPM Bora 3 MOD-13
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu