Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Foto

rozwiń
Strona główna Foto News Nikon D5100 - nowy król amatorskich lustrzanek

Nowa lustrzanka posiada 16-megapikselową matrycę oraz funkcję kręcenia filmów Full HD

Nikon D5100 - nowy król amatorskich lustrzanek

Nikon przedstawia następcę modelu D5000. Lustrzanka D5100, oprócz 16-megapikselowej matrycy CMOS i funkcji kręcenia filmów Full HD, oferuje obrotowy wyświetlacz oraz szereg efektów specjalnych.

Japoński producent dodaje do swojej oferty kolejną lustrzankę dla początkujących amatorów fotografii. Nikon D5100 wyposażony został w 16,2-megapikselową matrycę CMOS w formacie DX (23,6 x 15,6 mm), funkcję D-movie pozwalającą kręcić filmy w rozdzielczości 1080p lub 720p przy 30, 25 lub 24 fps-ach, zakres czułości ISO 100-6400 z rozszerzeniem do ISO 25600, 3-calowy, odchylany wyświetlacz LCD o rozdzielczości 921 tysięcy pikseli, a także funkcję wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 4 klatek na sekundę.

Ponadto nowa lustrzanka oferuje 11-punktowy system autofokusu, cały szereg efektów specjalnych (m.in. efekt miniatury, selektywny kolor czy kolorowy szkic), funkcje D-Lighting i HDR, a także wyjście HDMI, port USB oraz gniazdo do podpięcia stereofonicznego mikrofonu (w standardzie mikrofon monofoniczny).

Nikon D5100 ma pojawić się na rynku pod koniec kwietnia. W Kanadzie, gdzie została już wyceniona, body wraz z kitowym obiektywem (18-55mm f/3.5-5.6 VR) kosztuje 900 dolarów (ponad 2600 złotych). Nie dużo gorszy model D3100 w tej chwili kosztuje ok. 1700 złotych za sam korpus, natomiast D5000 z obiektywem można kupić za około 2000 zł.

Gość IP: 79.186.29.* 2011.04.05 12:14
Nikon to Nikon.
Od kiedy Canona zamieniłem na Nikona to robienie zdjęć zaczęło sprawiać czysta przyjemność.
Gość IP: 83.29.162.* 2011.04.05 12:15
Wspolczuje posiadaczom NIKONA..!! To dziadostwo jakich malo. Wyglada jak lustrzanka a dziala gorzej jak stara ruska Smiena !!

4 a l l . p l
aquarius5
aquarius5 2011.04.05 12:39
Nikon i Canon sobie w drogę nie wchodzą i zawsze oferują modele trudne do porównania między sobą. Ten mi się zdaje najbardziej zbliżony do Canona 550D. Jest to na pewno ciekawa oferta. Jednak Canon zawsze oferuje nieco więcej za nieco mniej pieniędzy. Tak mi się zdaje, bo ciężko mi było się przesiąść z Nikona na Canona, a zrobiłem to właśnie ze względu na korzystniejszą cenę Canonów.
Gość IP: 217.153.217.* 2011.04.05 12:42
Mam kilka lustrzanek Nikona.
Poprzednio miałem Sony i tak szczerze to żałuję zmiany.
Wysokie modele Nikona np. D700 są ok,
ale z D3000/D5000 to miałem już sporo problemów.
Bardzo kiepski AF z jasnymi obiektywami.
Gdy włączy się lampka wspomagająca ustawianie ostrości w ciemnym pomieszczeniu to znaczna część Nikonów ...źle ustawia ostrość.
No i każdy z tanich jakie miałem miał wadliwe piksele na środku matrycy. Inni producenci potrafią je ukryć lub mapować automatycznie.
Gość IP: 82.160.23.* 2011.04.05 12:47
Swietnie, gdy producent wprowadza nowy model, ktory cos wnosi i wypelnia jakas luke. Tutaj nie widze potrzeby rzucania sie na nowy model.
Rozumiem. Byly D3000, D5000 wiec wypada po D3100 zrobic D5100 ale w tym momencie nie przemawia do mnie nic nie wnoszacy nowy model o nowym oznaczeniu i wysokiej cenie.
Moja D3000 kupilem ponad rok temu i predzej bede szukal nowego dodatkowego obiektywu niz stresowal sie minimalna zmiana nowego modelu.
Gość IP: 79.186.29.* 2011.04.05 13:05
Miałem Canona 550D i mówiąc krótko był to plastikowy koszmar.
Teraz mam Nikona D7000 i uważam że w tym aparacie wszystko jest ergonomiczne, przemyślane i solidne.
D5200 to jak dla mnie odpowiednik 600D/60D
Gość IP: 192.198.151.* 2011.04.05 14:18
Olympus E-1: ostrość zawsze w punkt ze wszystkimi szkłami (a piekne szkła są w tej stajni!). Nigdy nie czyszczona a jednak zawsze czysta matryca. Masa zdjęć robionych w ulewie i na mrozie :)
Gość IP: 213.199.252.* 2011.04.05 15:07
Ile waży to kowadło?
Gość IP: 93.96.226.* 2011.04.05 18:46
Szczerze polecam lustrzanke sona alpha 550
Gość IP: 77.255.119.* 2011.04.05 19:47
Ja polecam Sony SLT-A55VL

tańsze obiektywy bez autofocusa
bezproblemowo kręci filmy HD
Gość IP: 95.50.99.* 2011.04.05 22:07
Kolejny niszowiec. Fakty mówią za siebie: 75% rynku to Canon, reszta to reszta fotograforów. (Co to za źwierzę cyfrowa lustrzycanka? Ni pies ni wydra, cóś na kształt świdra.)
Gość IP: 79.184.132.* 2011.04.06 08:01
75% rynku to Canon? Niby jakim cudem?!
Popatrz uważnie wokół, dostrzeżesz więcej czerwonych czy żółtych pasków? ...
Nikon sukcesywnie wzbogaca kolejne modele o funkcje z klas wyższych, Canon robi dokładnie na odwrót. Okrawa i wbija w plastik.
Trudno wybrać na zdrowy rozsądek Canona przy takiej polityce
Gość IP: 84.10.169.* 2011.04.06 19:11
heh, rozwala mnie kręcenie w fullHD. po co w koncu to aparat, a nie kamera...ale niestety takie są teraz gówniane trendy.
Robiłem fotki canonem 450d i nie zamieniłbym go na nic innego, choćby dlatego że sie przyzwyczaiłem, gorszy, lepszy, każdy ma swoje wady i zalety
rishard
rishard 2011.04.08 19:24
Podejrzewam że wielkiego przełomu nie będzie pomiędzy d5000 a d5100.
Gość IP: 193.239.36.* 2011.04.09 08:29
ja osobiscie korzystam z Canon EOS 550d. mój narzeczony zas z Nikona D7000. różnicę między zdjęciami widac od razu. Nikon jest ciężki, często się zacina, źle ustawia ostrosc, ma zbyt wolną reakcję. w moim Canonie jest wszystko tak jak byc powinno. szybka reakcja, idealna ostrość, nigdy się nie zaciął. nie polecam Nikona nikomu, kto wymaga bardzo wiele od swojego sprzętu.
Gość IP: 83.23.167.* 2011.04.20 10:20
a ja ie polecAM SOny slt 55v, bo ten aparat wszystko za cb robi, a ty nie masz z czego mieć frajdy(bo ty tylko klikasz zdjecie)
Gość IP: 109.79.27.* 2011.04.22 10:59
Jeszcze nikt go nie testował, a już nazywają go królem. Oby ten król nie okazał się takim bublem jak D7000.
Gość IP: 79.190.142.* 2011.04.24 23:58
Nikon i Canon produkuje co raz gorsze szroty z plastiku . W dodatku w lustrzance krecenie filmow to wola o pomste , czysta profanacja. Dobre lustrzanki dla amatorow skonczyly sie na Eos 450D i Nikonie D80 , jeszcze ostatnie dwa modele 50D i 90D sa znosne a reszta to komercyjny bubel z funkcja kamery i krecacymi sie jak wiatraki wyswietlaczami.
Gość IP: 77.88.147.* 2011.04.26 13:44
Witam, znazlam podobna strone gdzie mozna znalezc opis( artykul) produktu Nikon D5100. Jakby ktos szukal info na temat tego produktu, moze tam zajrzec;)mon