Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Foto

rozwiń
Strona główna Foto News Canon PowerShot SX720 HS: jak oni to zmieścili?

40-krotny zoom optyczny w płaskim, kieszonkowym kompakcie.

Canon PowerShot SX720 HS: jak oni to zmieścili?

Trzecią z zaprezentowanych dziś przez firmę Canon fotograficznych premier jest niepozorny kompakt SX720 HS. Niepozorny, dopóki go nie włączymy i nie zacznie wysuwać się z niego zoom optyczny. Wysuwać się, wysuwać... i wysuwać.

Canon PowerShot SX720 HS oferuje zoom optyczny, który w przeliczeniu na format obrazkowy obejmuje zakres ogniskowych 24–960 mm (f/3,3–6,9). I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie mamy do czynienia z tak zwanym "mega-zoomem", czyli kompaktem wyglądającym jak skrzyżowanie lustrzanki z teleskopem, ale z normalnym kompaktem, który swobodnie zmieści się w większości kieszeni.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym aparacie? Ma 20-megapikselową matrycę CMOS BSI typu 1/2,3 cala, a więc nie za dużą (niektóre smartfony mają takie same). Do tego 3-calowy ekran o rozdzielczości 922 tys. pikseli i filmy Full HD 60p. Oczywiście także Wi-Fi z NFC, a więc pełna funkcjonalność związana m.in. ze sterowaniem poprzez smartfon.

Aparat wejdzie na rynek w marcu, w cenie 380 dolarów.

Dodaj komentarz 16 komentarzy
Gość IP: 87.112.58.* 2016.02.18 20:21
ALE KICHA z tego kompaktu

- wielkosc sensora CMOS to jak z smartphone
- zoom - heh - pokazcie mi osobe "ktora z reki" potrafi strzelic ostra fotke z np. 20x - a gdzie tu 40x
- sie nie dziwie iz kompakty umieraja - w dodatku producenci NA CHAMA wciskaja takie cos :/

Rozumiem gdyby taki kompakt mial pelno klatkowy sensor CMOS ale.... :/
artkicz
artkicz 2016.02.18 22:45
a pierwsze co w tym aparacie padnie to wlasnie zoom
Gość IP: 79.186.169.* 2016.02.18 23:32
Może, gdyby zastosowali lepszą matrycę, to można by rozważyć ten kompakt, ale tak, to lekka kicha.
Gość IP: 80.55.83.* 2016.02.19 08:38
Rozważałem zakup poprzednika czyli sx-710.
Premierowy model z pierwszego rzutu okiem na dane nie wnosi za wiele. W sumie tylko ma większy zakres ogniskowej i tyle. Paradoksalnie zakres ten może być tylko zaletą marketingową, optycznie raczej będzie gorszy od poprzednika, bo tak zazwyczaj kończy się walka o powiększanie zakresu.
Reszta danych niemal identyczna jak u poprzednika.
Cena jak widać będzie 1/3 wyższa bo to nowość.
Czy warto tyle dołożyć za nowszy, wcale nie lepszy model ?
Gość IP: 78.156.162.* 2016.02.19 08:49
Gdyby zastosowali lepszą (czytaj większą) matrycę, to nie upchnęli by 40x. Ktoś, kto wie na czym polega "tajemnica" robienia dobrych (przynajmniej technicznie, nie artystycznie) zdjęć tego aparatu przecież nie kupi. To maszynka dla ludzi "im więcej tym lepiej" - dużo MPX, dużo x zoom - jest git.
Gość IP: 80.55.83.* 2016.02.19 08:51
Wiadomo że jeśli ktoś koniecznie chce mieć jakość w kompakcie to wybierze prędzej serię G
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.19 09:49
@ Gość IP: 87.112.58.* 2016.02.18 20:21

Ja aparatem PowerShot SX50 HS przy zoom-e 50x z ręki robię zdjęcia ostre jak żyleta
Gość IP: 78.9.113.* 2016.02.19 12:10
Po co Wam aparaty jak i tak nikt tych zdjęć/filmów nie chce później oglądać. Żal.
Gość IP: 89.12.234.* 2016.02.19 13:43
Zmieścili w bardzo prosty sposób. Zastosowali małą matrycę co raczej nic dobrego nie wróży. Superzoomy nie są dobre dla jakości z dwóch powodów. Po pierwsze tak optyka ma gorszą jakość a po drugie trzeba stosować małe matryce. Dla przeciętnego zjadacza chleba zoom pięć razy w zupełności wystarczy.
Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.19 14:36
Niestety nie zgodzę się z wami, że miniaturyzacja to coś niewłaściwego. Zgodzę się, że dziś nie daje jakości, jaką daje pełnoklatkowość i duże stałoogniskowe szkło. Pewnie nigdy nie da, ale da możliwości. Zamiast wysyłać na orbitę 3 tonowy teleskop można wysłać 30 kilogramowy z jakością jaką dałby przed 10 laty, 10 tonowy. Upychając piksele w końcu pokonują szumy. Większa rozdzielczość to zapas powiększenia. Mniejszy obiektyw i tak dalej. W końcu będzie można tanio, wysłać teleobiektywy poza Układ Słoneczny.
Lu
Lu 2016.02.19 15:59
@up
Niedługo Canon chyba rzeczywiście wystrzeli wszystkie swoje kompakty w kosmos, bo na Ziemi nikt tego nie będzie chciał ;-)
Gość IP: 89.12.234.* 2016.02.19 22:04
Gość IP: 78.10.209.* 2016.02.19 14:36
W miniaturyzacji nie ma nic złego ale pakowanie do aparatu matrycy jakie stosują w telefonach tylko po to żeby zastosować magazoom to nienajlepszy pomysł. Lepiej jest zastosować po prostu krótszy zoom ale za to większą matrycę z tyle razy większą gęstością pikseli ile razy mniejszy jest zoom a zamiast dłuższego zoomu optycznego zastosować zoom cyfrowy. Jakość dla największego zoomu będzie taka sama ale za to jakość dla krótkich ogniskowych będzie wielokrotnie lepsza. Jest to typowy marketingowy bełkot żeby zastosować małą matrycę i przedstawić to jako zaletę.
Gość IP: 89.73.159.* 2016.02.20 00:39
@Gość IP: 109.173.217. tA..a ja prasuję majtki mojej lubej w pracy przez wifi obrabiarki CNC...rozumiem x10-15 ale 50...ni ch...chu nie utrzymasz stabilnej foty...chyba że sie oblejesz superglutem od stóp do głó....
Gość IP: 109.173.217.* 2016.02.21 10:42
@ Gość IP: 89.73.159.* 2016.02.20 00:39

Jak nauczysz się dobrze trzymać aparat i nauczysz się robić zdjęcia wtedy napisz jakiś mądry komentarz bo to co wyżej napisałeś to "bełkot" gimbusa który aparatu fotograficznego nigdy nie trzymał w ręku , a jedyna zdjęcia jakie udało się jemu zrobić to za pomocą telefonu komórkowego
Gość IP: 89.71.49.* 2016.03.21 08:42
Spokojnie da się zrobić ostre zdjęcie z wolnej ręki przy nawet 120x. Ci którzy piszą inaczej pi... głupoty i z S.zoom nie mieli nigdy kontaktu. Właśnie tutaj isnieje sens tego typu aparatów. Właśnie cyfrowa,optyczna i mechaniczna stabilizacja obrazu na to pozwala i nieco kosztuje. Po co komu taki zoom? Choćby po to, żeby z balkonu fotografować owady na kwiatach w swoim ogródku abo wiewiórki w koronach drzew. W podrórzy zdjęcie obiektu po drugiej stronie zatoki, albo na plaży wielkich mokrych c.c... wyłaniających się z morza kilkaset metrów dalej. Jak ktoś nie wie co z pieniędzmi zrobić to sobie kupi pełnowymiarową matrycę, wyda kilkadziesiąt tysiecy na obiektywy i zatrudni tragarza do targania tego za nim... To że w niektórych smartfonach są takie lub nawet o większych rozdzielczościach matryce nie znaczy że da się robić tym smarfonem takie zdjęcia jak aparatem. Wbudowana lampa w aparaciku prześwietla legginsy i nie ma problemu z doświetleniem sporego pokoju lub zdjęcia "pod światło". Led w smatfonie co najwyżej do selfie się nadaje hehe...Zrobić portret z odległości 15 metrów telefonem haha bezcenne.Pomiar światła,szybkość i precyzja ostrości,tryby manualne są za aparatem który od większości dzisiejszych smarfonów jest mniejszy! Nie są to aparaty dla profesjonalistów ale nawet zaawansowanym amatorom dają wiele możliwości, jakości i radości.
Gość IP: 195.26.22.* 2016.08.28 20:39
Widziałam ten model, starym A75 na konwerterze zwiększającym ogniskową zrobię pewniej nieporuszone zdjęcia niż tym piórkiem które ledwo się trzyma w ręku mimo stabilizacji.
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 18.02.2016
Tagi producenckie: canon
ŹRÓDŁO: Canon Polska
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 10764
CENEO Kup Najtaniej
WANMAR Podomka Welurowa Szary WANMAR Podomka Welurowa Szary
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PANASONIC DMC-GF5KEG-K PANASONIC DMC-GF5KEG-K
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP SB360 HP SB360
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GoClever Insignia 800M 8GB 3G Czarny GoClever Insignia 800M 8GB 3G Czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Voice Kraft 880A (VK880A) Voice Kraft 880A (VK880A)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu