Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Kamery i aparaty Domowa kamera wie, co filmuje

Gdy trzeba, wysyła komunikaty z fragmentem nagrania, wyszukuje wydarzenia, o które zapytamy głosowo.

Domowa kamera wie, co filmuje

Widzi i rozumie, rozpoznaje aktywność domowników. Wykryje też nieznajomych. Wysyła powiadomienia na telefon, a powitana gestem dłoni zamienia się w komunikator głosowy. Takie cuda z Lighthouse.

 

Domowa kamera Lighthouse nagrywa i analizuje
Domowa kamera Lighthouse nagrywa i analizuje

 

Dzięki rozpoznawaniu twarzy kamera odróżni domowników od nieproszonych gości. A wprowadzenie profili dorosłych, dzieci i zwierząt umożliwi bardziej precyzyjne określenie sytuacji, w których jesteśmy informowani o rejestrowanych wydarzeniach. Możemy w ten sposób sprawdzić, czy podopieczni wracają do domu prosto ze szkoły, czy pies był na spacerze lub czy nasz kot nie wskakuje tam gdzie nie powinien.

 

Aplikacja na telefonie przyjmuje polecenia głosowe w postaci całych zdań, w ten sposób informujemy ją w jakiej sytuacji wysłać powiadomienie, a także wyszukujemy konkretne sytuacje, które zostały zarejestrowane, z uwzględnieniem uczestników, czynności i pory dnia.

Lighthouse łączy funkcjonalności kilku urządzeń, takich jak Netatmo Welcome, Netatmo Presence czy Nest Aware, dodatkowo wzbogacając je o kilka wcześniej niespotykanych opcji. Sprzedaż rozpocznie się we wrześniu, cena urządzenia i rocznej subskrypcji wyniesie 400 dolarów. Na razie kamera ma być dostępna wyłącznie w USA.

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 194.72.47.* 2017.05.16 12:32
Posiada tez darmowy dostep od NSA i CIA. Wszystko w pakiecie "Szpiegujacy inaczej"
Gość IP: 212.139.232.* 2017.05.16 13:00
@UP

Widze PRL iz Zomo na ciebie nadal dziala :)

A co masz do ukrycia - ze sie dowiedza iz pomidorowa dzis gotujesz? Czy moze boisz sie iz zobacza iz narkotyki produkujesz?
Sorry - takie kamerki sa TYLKO dla UCZCIWYCH ludzi!
Gość IP: 90.255.92.* 2017.05.16 13:49
@ UP

Raczej dla owieczek beeee beeee
Gość IP: 212.139.232.* 2017.05.16 14:59
@UP

Pewno uzywasz jeszcze Commodore 64 i Nokia 3310 i do tego jak wychodzisz z Biedronki to 3 razy sie ogladasz za siebie by cie nie sledzili
Gość IP: 93.179.250.* 2017.05.16 16:18
>up

1. "Jeśli nie masz nic do ukrycia, to znaczy, że niewiele miałeś z życia."
2. Jeśli nie masz nic do ukrycia, to pewnie też nie masz niczego wartościowego co można by ci ukraść.
3. Jeśli nie masz nic do ukrycia, to w myśl maksymy: Głupi mówi co wie - mądry wie co mówi, jesteś ten głupi.
Gość IP: 212.139.232.* 2017.05.16 23:37
@UP

ah - znize sie do twojego poziomu - jestes glupi bo jestes glupi.

P.S. Widzialem czlowieku takie rzeczy ze by ci dekiel zdarlo - ale LEGALNYCH

2. Dlaczego odrazu jak szpieg to odrazu = zlodziej?!
Np. NSA to szpieg - lecz NIE zodziej!

3. Jesteg glupi i najglupszy - oh jaki ja jestem "inteligentny" :/
SKAD TAKIE CYMBALY SIE BIERA?!?!?!
Gość IP: 86.132.249.* 2017.05.17 11:47
Ciekawe czy odrozni policzki od posladkow?
Gość IP: 90.255.92.* 2017.05.17 12:47
@ Gość IP: 212.139.232.*

ale Gupek :)
Gość IP: 90.255.92.* 2017.05.17 12:50
@ Gość IP: 212.139.232.*

Najwazniejsze czego nie widziales to swojego pisiorka bo od tego siedzenia i trolowania caly dzien ruszyc z fotela sie nie mozesz :)
Gość IP: 94.254.130.* 2017.05.17 16:27
@Gość IP: 212.139.232.*