Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Karty graficzne

rozwiń
Strona główna Karty graficzne News Trójwymiarowy obraz w okularach nVidii

3D Vision for GeForce

Trójwymiarowy obraz w okularach nVidii

Nvidia oficjalnie wprowadza zestaw 3D Vision for GeForce, który składa się z bezprzewodowych okularów, emitera podczerwieni oraz oprogramowania.

Według producenta, technologia 3D Vision for GeForce jest pierwszym na świecie kompleksowym rozwiązaniem stereoskopowym 3D. Zestaw składa się z bezprzewodowych (zasięg do 6 metrów) okularów z aktywną przesłoną, emitera pola podczerwieni z interfejsem USB oraz zaawansowanego oprogramowania. Zestaw 3D Vision współpracuje z ponad trzystoma grami, a ich liczba ciągle będzie rosła.

Jak na razie paczka 3D Vision for GeForce dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w cenie 200 dolarów (ponad 600 złotych). W innych krajach, w tym w Polsce, rozwiązanie pojawi się jeszcze w tym kwartale.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
and
and 2009.01.09 10:05
Przydało by sie takie cos
kruper11
kruper11 2009.01.09 10:10
zabawka niby fajna ale strasznie męczy wzrok i powoduje wiele ubocznych skutków jak zawroty i bóle głowy problemy z równowagą u niektórych osób...
Gość IP: 80.52.162.* 2009.01.09 11:02
@kruper11
to chyba dawno było , teraz to jakoś robią , zdrowiej ; p
sig
sig 2009.01.09 12:17
Mylisz się, problemy są dalej aktualne. Chodzi o to że wzrok sugeruje ruch, podczas gdy błędnik nic takiego nie wykrywa....... To jak choroba lokomocyjna, tylko w ekstremalnym wydaniu (więc na wszelakie VR-y (w tym opisywanie urządzenie) mogą być podatne osoby które nie mają choroby lokomocyjnej. Żeby usunąć te efekty, należało by wmówić naszemu układowi nerwowemu że poruszamy się tak jak postać w którą się wcielamy. (a do tego jeszcze daaaaaaaleeeeeeeeeeekaaaaaaa droga.
Gość IP: 194.197.79.* 2009.01.09 12:50
A to nie są raczej okulary do oglądania obrazu stereoskopowego? Same nic nie wyświetlają, więc nie ma się wrażenia zanurzenia, lecz tylko obraz na monitorze nabiera głębi. Jak w kinie IMax. Tak więc opisane wyżej problemy nie powinny mieć miejsca. Lub chociaż w mniejszym stopniu.
Gość IP: 83.24.117.* 2009.01.09 13:26
"Emiter pola podczerwieni" boskie, prawie jak "emiter pola siłowego". Po ludzku nazywa się coś takiego żarówką.
non3
non3 2009.01.09 14:04
Hm kurde zagrał bym sobie z czymś takim.
duch911
duch911 2009.01.09 14:41
Sam nigdy nie zalozylbym czegos takiego, cos czuje ze to na prawde męczy i moze szkodzic... A kiedys wydawalo mi sie, ze to przyszłosc... coz, mam nadzieje ze jednak nie. Jak cos, to cena raczej tez mnie od ciagnie od ich uzywania ;)
bzz
bzz 2009.01.09 14:42
mam pytanie
czym to rozwiazanie rozni sie sie od monitorow zalmana z technologia NVIDIA 3D Stereo?
masz okulary polaryzacyjne i zadnej podczerwienie ani USB a gry sa wstecznie kompatybilne bez kombinowania
Georgio
Georgio 2009.01.09 14:53
Niezły szpanior
wz
wz 2009.01.10 12:55
Kiedyś miałem podobne rozwiązanie w swoim kompie - stereoskopowe okulary podłączane do karty graficznej. Efekt ogólnie był dość marny, a wzrok też niezbyt się z tego cieszył. Ale przyczyną wcale nie jest błędnik. Po prostu okulary tego typu wyświetlają na zmianę obraz w jednym i drugim okularze z częstotliwością równą +- połowie częstostliwości odświeżania monitora. I kończy się zwykle na migotaniu obrazu.
sig
sig 2009.01.10 15:48
jeśli to faktycznie okulary potrafiące zamienić odpowiednio wyświetlany obraz 2d w 3d (coś jak te tekturowe z różnokolorowymi szkiełkami) to faktycznie opisanych przezemnie problemów nie będzie. Zaś przy monitorach lcd odświerzanie nie ma znaczenia (bo piksel świeci się tak długo jak długo jest to potrzebne)
krzysmaster
krzysmaster 2009.01.10 19:21
Mnie jakoś takie rzeczy nie kręcą.
rko1
rko1 2009.01.16 17:56
Fajny gadżet, ale niektórym oczy się wykończą....
SufferMaker
SufferMaker 2009.01.18 15:28
Wchodzimy w ere gdzie kina 3D duzo straca na takich technologiach
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 09.01.2009
Tagi producenckie: nvidia
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2835
CENEO Kup Najtaniej
Smoby Supermarket Z Kasą Elektroniczną 24233 Smoby Supermarket Z Kasą Elektroniczną 24233
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Europa. Atlas drogowy Michelin Europa. Atlas drogowy Michelin
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG USB 2.0 20PPM FAX,NFC,WIFI,GDI,ADF (SL-M2070FW) SAMSUNG USB 2.0 20PPM FAX,NFC,WIFI,GDI,ADF (SL-M2070FW)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Deplhi C++Builder XE2 Enterprise Deplhi C++Builder XE2 Enterprise
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu