Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Karty graficzne

rozwiń
Strona główna Karty graficzne News AMD już gotów na premierę Windows 8

Najpierw GeForce’y, teraz Radeony.

AMD już gotów na premierę Windows 8

Firma AMD przygotowała sterowniki, które pozwalają kartom Radeon i FirePro wykorzystać pełne możliwości Windows 8. Nowe Catalysty są już do pobrania z oficjalnej strony producenta.

 

Radeony i FirePro obsługiwane w Windows 8 Release Preview
Radeony i FirePro obsługiwane w Windows 8 Release Preview

Sterowniki udostępniają większość funkcji znanych już z Windows 7, w tym obsługa stereoskopowego obrazu 3D. Poprawiono w nich również mechanizmy wstrzymywania i wznawiania pracy systemu, jak i także zużycie energii przez procesor graficzny. Nie zabrakło też obsługi wielu monitorów metodą Eyefinity i techniki łączenia kart Crossfire.

Niestety, nie obyło się bez paru wpadek, z których AMD zdaje sobie sprawę i przed nimi ostrzega. Mogą wystąpić problemy w odtwarzaniu zwiastunów filmowych z wbudowanego odtwarzacza multimedialnego w Windows 8. Wydajność aplikacji napisanych dla DirectX 9 może być też niższa, porównując do Windows 7.

 

 

 

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 91.198.89.* 2012.06.01 16:48
To nie karty wykorzystują możliwości systemu operacyjnego, ale Windows wykorzystuje możliwości karty.
Gość IP: 79.184.130.* 2012.06.01 17:09
Ankieta jak zwykle do kitu.
emig1
emig1 2012.06.01 17:19
Ale bez HD 4000 i starszych :/
Gość IP: 83.21.123.* 2012.06.01 17:33
a mi te sterowniki nie działają niby zainstalował prawidłowo ale karta napotkała błąd i nie może zostać uruchomiona :/
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.01 20:32
znów ten pajac nie przemyslał ankiety - mam amd na płycie z68 i i5 2500K.....korzystam z dwóch
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.01 20:32
znów ten pajac nie przemyslał ankiety - mam amd na płycie z68 i i5 2500K.....korzystam z dwóch
Gość IP: 83.218.96.* 2012.06.02 04:26
taa szkoda tylko że mój 4670 sie nie załapał...
Gość IP: 83.31.104.* 2012.06.02 12:02
A kiedy AMD rozwiąże problemy z plikiem atikmdag.sys? Szlak człowieka trafia jak wyda kupę kasy na płytę z chipsetem AMD procesor Phenom, kartę Radeon i przynajmniej raz na tydzień ma bsod. Żadne ze sposobów na forach nie pomagają. Zresztą, żeby je zastosować wszystkie, to musiałbym zupełnie przestać używać kompa. Padaka totalna. Nigdy więcej AMD.
Gość IP: 31.11.239.* 2012.06.03 01:59
@up: od 1992 roku korzystam wyłącznie z procesorów i chipsetów firmy Intel - jeszcze na oczy nie widziałem żadnego BSoD-a. Korzystam z kompa codziennie po wiele godzin - pracuję na nim, nie gram. Korzystam (łem) z DOS, Windows 3.1, Windows 3.11, Windows 95 (wszystkie wersje) aż po Windows 8 RP, a także różne distra Linuksa, BeOS, i - do jasnej cholery - żadnych problemów. :)
Gość IP: 46.169.84.* 2012.06.11 21:44
co do appke to czy ktoś testował może www.metroone.pl??
Gość IP: 46.169.84.* 2012.06.11 21:44
co do appek to czy ktoś testował może www.metroone.pl??
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 01.06.2012
Tagi producenckie: amd
ŹRÓDŁO: AMD
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2018

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Electrolux EON 64100 X + EHC 60040 X Electrolux EON 64100 X + EHC 60040 X
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ADAX CA-006 HDMI cable ADAX CA-006 HDMI cable
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Iget N9Aschool 9'' Iget N9Aschool 9''
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FujiFilm Telekonwerter XF 1,4X TC WR (X1.4XTCWR) FujiFilm Telekonwerter XF 1,4X TC WR (X1.4XTCWR)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Star Wars: Clone Wars Republic Heroes (Gra PC) Star Wars: Clone Wars Republic Heroes (Gra PC)
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu