Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Karty graficzne

rozwiń
Strona główna Karty graficzne News AMD już gotów na premierę Windows 8

Najpierw GeForce’y, teraz Radeony.

AMD już gotów na premierę Windows 8

Firma AMD przygotowała sterowniki, które pozwalają kartom Radeon i FirePro wykorzystać pełne możliwości Windows 8. Nowe Catalysty są już do pobrania z oficjalnej strony producenta.

 

Radeony i FirePro obsługiwane w Windows 8 Release Preview
Radeony i FirePro obsługiwane w Windows 8 Release Preview

Sterowniki udostępniają większość funkcji znanych już z Windows 7, w tym obsługa stereoskopowego obrazu 3D. Poprawiono w nich również mechanizmy wstrzymywania i wznawiania pracy systemu, jak i także zużycie energii przez procesor graficzny. Nie zabrakło też obsługi wielu monitorów metodą Eyefinity i techniki łączenia kart Crossfire.

Niestety, nie obyło się bez paru wpadek, z których AMD zdaje sobie sprawę i przed nimi ostrzega. Mogą wystąpić problemy w odtwarzaniu zwiastunów filmowych z wbudowanego odtwarzacza multimedialnego w Windows 8. Wydajność aplikacji napisanych dla DirectX 9 może być też niższa, porównując do Windows 7.

 

 

 

 

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 91.198.89.* 2012.06.01 16:48
To nie karty wykorzystują możliwości systemu operacyjnego, ale Windows wykorzystuje możliwości karty.
Gość IP: 79.184.130.* 2012.06.01 17:09
Ankieta jak zwykle do kitu.
emig1
emig1 2012.06.01 17:19
Ale bez HD 4000 i starszych :/
Gość IP: 83.21.123.* 2012.06.01 17:33
a mi te sterowniki nie działają niby zainstalował prawidłowo ale karta napotkała błąd i nie może zostać uruchomiona :/
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.01 20:32
znów ten pajac nie przemyslał ankiety - mam amd na płycie z68 i i5 2500K.....korzystam z dwóch
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.01 20:32
znów ten pajac nie przemyslał ankiety - mam amd na płycie z68 i i5 2500K.....korzystam z dwóch
Gość IP: 83.218.96.* 2012.06.02 04:26
taa szkoda tylko że mój 4670 sie nie załapał...
Gość IP: 83.31.104.* 2012.06.02 12:02
A kiedy AMD rozwiąże problemy z plikiem atikmdag.sys? Szlak człowieka trafia jak wyda kupę kasy na płytę z chipsetem AMD procesor Phenom, kartę Radeon i przynajmniej raz na tydzień ma bsod. Żadne ze sposobów na forach nie pomagają. Zresztą, żeby je zastosować wszystkie, to musiałbym zupełnie przestać używać kompa. Padaka totalna. Nigdy więcej AMD.
Gość IP: 31.11.239.* 2012.06.03 01:59
@up: od 1992 roku korzystam wyłącznie z procesorów i chipsetów firmy Intel - jeszcze na oczy nie widziałem żadnego BSoD-a. Korzystam z kompa codziennie po wiele godzin - pracuję na nim, nie gram. Korzystam (łem) z DOS, Windows 3.1, Windows 3.11, Windows 95 (wszystkie wersje) aż po Windows 8 RP, a także różne distra Linuksa, BeOS, i - do jasnej cholery - żadnych problemów. :)
Gość IP: 46.169.84.* 2012.06.11 21:44
co do appke to czy ktoś testował może www.metroone.pl??
Gość IP: 46.169.84.* 2012.06.11 21:44
co do appek to czy ktoś testował może www.metroone.pl??
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 01.06.2012
Tagi producenckie: amd
ŹRÓDŁO: AMD
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2018
CENEO Kup Najtaniej
Logitech Flight System G940 Logitech Flight System G940
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II Canon EOS 700D Czarny + 18-200mm II
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
czapka do biegania Nike DAYBREAK (FUN-184 / 257859-010) czapka do biegania Nike DAYBREAK (FUN-184 / 257859-010)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kruger & Matz Destiny 5.0 (KM0506) Kruger & Matz Destiny 5.0 (KM0506)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Alesis DRP100 Alesis DRP100
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu