Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News PlayStation 4 zostało wreszcie złamane

Jest też haczyk.

PlayStation 4 zostało wreszcie złamane

Od premiery Playstation 4 minęło dwa lata i do tej pory nikomu nie udało się złamać jej zabezpieczeń i zainstalować inny system na konsoli Sony. Cóż, ta sytuacja się właśnie zmieniła.

 

W czerwcu co prawda, brazylijscy hakerzy pochwalili się tym, że udało im się złamać PS4, jednak hack ten wymagał Raspberry Pi i był dość mocno niedopracowany. Rozwiązaniami Brazylijczyków zainteresowała się grupa failoverflow, która dopracowała ich pomysł, dzięki czemu udało im się zainstalować pełną wersję Linuxa na Playstation 4.

Zanim w waszej głowie pojawi się perspektywa instalowania pirackich wersji systemu na waszym PS4, musimy uprzedzić, że grupa failoverflow podmieniła system na konsoli z firmwarem w wersji 1,76 - ten najbardziej aktualny to obecnie 3,11, więc bardzo możliwe, że wykorzystana metoda po prostu nie zadziała. Przynajmniej na razie...

Dodaj komentarz 13 komentarzy
binary
binary 2016.01.02 00:19
Rozumiem ze ta demonstracja sluzy tylko zeby pokazac ze mozna to zrobic.
Jak juz zachwyt opadl, to mozna sie tylko usmiac ze z super konsoli do gier i media center zrobili gmiot na ktorym graja w Pokemony.
Gość IP: 188.33.133.* 2016.01.02 00:49
Płytkę Windowsa 10 niech wsadzą do napędu! Ten wirus gra się wszędzie:)
Gość IP: 5.70.53.* 2016.01.02 03:36
Minęło 2 lata? Czy raczej minęły 2 lata? Lol!
Gość IP: 77.254.120.* 2016.01.02 08:45
@Minęło 2 lata? Czy raczej minęły 2 lata? Lol!

Nie wymagaj od gimbazy poprawnej polszczyzny...
Gość IP: 62.69.220.* 2016.01.02 09:49
@ binary
Nie chodzi o robienie gniota, tylko o możliwość wgrania pełnoprawnego OS do konsoli. Konsola PS4 posiada standardowe układy PC. Dlaczego tego nie wykorzystać.
Fajnie by było zapłacić za konsolę i mieć możliwość używanie jej jak normalnego komputera.
1. Do grania w gry PS4
2. Do pracy linux na PS4
Gość IP: 89.64.38.* 2016.01.02 10:13
PS może znowu łaskawie pozwoli na instalację OtherOS a następnie jak to było w przypadku PS3 zwyczajnie po chamsku UKRADNIE tę możliwość!

Ja już z tej złodziejskiej firmy nawet baterii nie kupuję bo nie wiadomo czy będą działać jak podają na opakowaniu
Gość IP: 89.67.143.* 2016.01.02 10:27
"wreszcie" ? Chip popiera piractwo ?
gronnmann
gronnmann 2016.01.02 13:48
Nie prościej wyciągnąć dysk, włożyć do jakiegoś kompa, zformatować, wgrać linuxa i znowu włożyć do PSa?
acomp
acomp 2016.01.02 16:20
Każdy system można złamać tylko chodzi o czas
Gość IP: 83.26.39.* 2016.01.02 17:39
Może im się udało ale czy ktoś zwrócił uwagę na obciążenie CPU lub GPU na ikonce monitora zasobów? Przecież przy tak prostej grze i takiej mocy obliczeniowej konsoli działały wszystkie monitorowane rdzenie a ich wykorzystanie sięgało 30 - 40% co nie daje zbyt optymistycznych prognoz co do wykorzystania PS4 jako wydajnego komputera. Może to kwestia jedynie optymalizacji, ale systemu nie da się zbyt mocno zoptymalizować dla urządzenia które zostało stworzone do szybkiego przetwarzania grafiki a nie złożonych aplikacji czy systemu.
Gość IP: 109.79.29.* 2016.01.02 20:42
@gronnmann
A po kiego formatowac dysk PS4, jak jeszcze prosciej jest kupic dowolny dysk 2,5" i zrobic jak mowiles? Nie sadze aby to zadzialalo, ale majac luzne 300-400 PLN moznaby sprobowac chociazby z winzgroza 10 (czyli zainstalowac na dowolnym PC i podpiac tak sfabrykowany dysk do PS4), a oryginalny dysk z konsoli bylby nienaruszony (czyt. nie sformatowany). Pozdrawiam
jakub_1986
jakub_1986 2016.01.02 22:50
Czyli aktualizacja firmware i do dzieła.
Gość IP: 76.16.117.* 2016.01.03 00:13
"...perspektywa instalowania pirackich wersji systemu na waszym PS4..." - jaki piracki system? Goscie zainstalowali linuksa i dopuki system ten nie ma mozliwosci odtwarzania zpiratowanych gier to trudno tu momwic o jakimkolwiek naduzyciu. W sumie to goscie rozwiazali akademicki problem bez praktycznego zastosowania - sprzet w PS4 (i Xbox) nie jest wart ceny i za te sama kase mozna kupic wiecej mocy obliczeniowej. W przypadku konsol przeszlej generacji mozna sie bylo spierac, ze sprzet oferowal unikalne mozliwosci. Teraz to cieniacki x86. Sztuka dla sztuki (i bynajmniej nie zarzucam braku talentu "hakerom").
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 01.01.2016
Tagi producenckie: sony
Tagi modelu: sony playstation 4
ŹRÓDŁO: engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 18084
CENEO Kup Najtaniej
NATEC Impress Cherry 13,3" NATEC Impress Cherry 13,3"
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MARANTZ PM5005 + CD5005 + KEF C5 MARANTZ PM5005 + CD5005 + KEF C5
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Faber Value PB BK 90 Czarny Faber Value PB BK 90 Czarny
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kruger & Matz KM0970 Kruger & Matz KM0970
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
POLTI Vaporetto Lecoaspira Turbo & Allergy PVEU0076 POLTI Vaporetto Lecoaspira Turbo & Allergy PVEU0076
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu