Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Xbox One pozwoli na aktualizacje... sprzętu!?

Microsoft chce zrobić ze swojej konsoli peceta.

Xbox One pozwoli na aktualizacje... sprzętu!?

Przyszłość konsoli Microsoftu zapowiada się bardzo interesująco. Po tym, jak gigant z Redmond coraz śmielej udostępnia gry ze swojej konsoli dla graczy pecetowych, nadchodzi kolejna nowość: aktualizacje sprzętu dla Xboxa One.

 

Podczas konferencji Xbox Spring, szef Xboxa - Phil Spencer zapowiedział "innowację sprzętową" dla konsol Microsoftu. Jego zdaniem konsole powinny ewoluować w podobny sposób do pecetów. O co chodzi? Spencer sugeruje, że Microsoft mógłby wypuszczać co jakiś czas nowe podzespoły do Xboxa One, dzięki czemu konsola radziłaby sobie z coraz bardziej wymagającymi produkcjami.

 

Mówiąc jeszcze prościej: Phil Spencer sugeruje, że konsole Microsoftu upodobnią się do pecetów jeszcze bardziej i co jakiś czas wymagać będą wymiany takich podzespołów jak dysk, procesor, czy karta graficzna. Bez zapoznania się ze szczegółami tej strategii, ciężko powiedzieć o niej coś więcej.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 91.125.100.* 2016.03.03 11:34
no ok - to teraz sie pytam - PO KIEGO MI KONSOLA?!

M$ jesli tylko by chcial w ciagu paru dni moglby wypuscic programik do instalacji na Win10 by KAZDA gra z Xbox One chodziala na PC :/ sorry - ale to jest JAWNE naciaganie na kase.

A znajac M$ - juz to widze - bedzie ZWYKLY procesor - w jakiejs dzwinej obudowie i cena x2 :/
Gość IP: 77.114.27.* 2016.03.03 12:21
Pewnie mają na myśli to, że jak kupisz XBoxa to wszystko jest zoptymalizowane i funkcjonalne jak konsola, choć w gruncie rzeczy jest to pecet, tyle że od MS i przeznaczony przede wszystkim do grania.
Gość IP: 77.114.27.* 2016.03.03 12:23
Poza tym możliwość upgrade sprzętu była by całkiem ciekawa, ale wówczas tracimy kluczową przewagę konsol nad pesetami, którą jest to, że dana gra zawsze pójdzie w optymalnej jakości na danej generacji konsol.
Gość IP: 46.112.155.* 2016.03.03 12:32
W końcu wpadli na pomysł jak wydoić konsolowców jeszcze bardziej.
Gość IP: 89.174.212.* 2016.03.03 12:39
Zgadzam się dojenie kasy posiadam i PC i PS4 a w zasadzie na PC gram w The Forest a na PS już w nic nie ma nic ciekawego a ceny gier porażają, te dzisiejsze gry nie są warte tego co oni za to chcą
Gość IP: 178.37.135.* 2016.03.03 16:50
Ciekawe w jaki sposób wymienić CPU/GPU i RAM w X-One te podzespoły są lutowane jedynie co można to HDD ale trzeba przeciąć plombę co oznacza utratę gwarancji. Microsoft strzeli sobie tym pomysłem w kolano tak jak na początku gdy chciał by dodatkowo płacić by zagrać w używane gry i by konsola non stop była podłączona do sieci. Taki manewr ze strony "big M" zaprzecza definicji konsoli. Pomysłodawca powinien wziąć porządną deskę i walić sobie w łeb aż wybije sobie głupoty/idiotyzmy, konsola to konsola nie PC :/
Gość IP: 89.74.111.* 2016.03.03 20:42
MS chce zamordować konsolę kolejnej generacji? Ciekawe co na to SONY?
Gość IP: 94.113.172.* 2016.03.03 22:46
Czyli taki pecet tyle, ze dostajesz mniej a placisz wiecej :/

Normalnie lece-pedze...
Gość IP: 83.8.61.* 2016.03.04 04:55
Za tą samą cenę co konsole, można poskładać komputer w obudowie mini-ITX. Wydaje mi się, że taki komputer byłby wydajniejszy i nie ma problemu z upgradem takiego komputera, bo można w dowolnej chwili przejść się do sklepu i kupić odpowiednie podzespoły. A cudowanie z konsolami, to po prostu próba zatarcia wypuszczenia sprzętu, który niedomagał w dniu premiery. Niedługo, konsole będą jak zwykły PC, tyle że eksploatacja konsol będzie o wiele droższa. Teraz spójrzmy na to z innej perspektywy. Podczas bumu na tablety, next geny czy też na wszelakie rozwiązania w chmurach "specjaliści" wieszczyli epokę post PC. Najśmieszniejsze jest to, że komputery dalej dobrze się trzymają i prawdopodobnie konsole obiorą tę samą drogę co PC. Z tę różnicą, że pod jakimiś durnymi argumentami będą wyciągać z ludzi więcej i więcej pieniędzy. To jest żałosne. Chociaż sam pomysł ulepszania konsoli jest spoko, to horrendalne ceny za gry, które przez długi czas są wysokie i dedykowane podzespoły, które specjalnie są robione tak, by nie można było montować nic innego i przez to będą drogie, to już inna sprawa.
Gość IP: 89.66.36.* 2016.03.04 07:33
Ok ale rozumiem, ze gry beda sprzedawac po 90 zl a nie po 250?
Gość IP: 77.65.89.* 2016.03.04 08:14
O, super, zróbmy z konsoli peceta!
Tylko po co? Skoro można kupić peceta? To kto będzie potrzebował konsol, skoro będzie to to samo? Tylko zapewne ograniczone funkcjonalnie i programowo
Gość IP: 77.65.89.* 2016.03.04 17:08
PS. Do tych, co tu piszą o JAWNYM NACIĄGANIU NA KASĘ
Skąd wy się urwaliście, czy wam się wydaje, że oni tam siedzą charytatywnie? Chyba jest oczywiste, że te firmy robią to po to, żeby zarobić pieniądze, a gry wideo nie są produktem pierwszej potrzeby, tylko dobrem luksusowym i nikomu się krzywda nie stanie, jeśli będą drogie lub ich nie będzie wcale. Cieszcie się, że w ogóle komuś się chciało je zrobić.
Bandyci, chco mje okraść
kup se książkę, bałwanie
acomp
acomp 2016.03.04 22:35
Jak dla mnie to dobry pomysł na rozbudowę i modernizacje swojej konsoli. Czekam na realizację tego pomysłu
Gość IP: 86.187.236.* 2016.03.07 12:07
Do.Gość IP: 77.65.89.* 2016.03.04 17:08.
Skąd ty się urwałeś? Gry produktem luksusowym? Żyjesz nadal w latach 80 kiedy komputery kosztowały fortunę? Jeżeli było by tak jak mówisz to producenci gier nie kombinowali by z mikropłatnościami żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy, tylko przywalili by cenę z kosmosu, i nie powstawało by tyle gier co w tej chwili. Gry to rozrywka dla mas tak samo jak telewizja czy sport. ... Towar luksusowy.... Ale żeś mnie rozbawił.
Gość IP: 83.21.156.* 2016.03.07 20:54
Co wy pieprzycie? jaka przewaga nad pecetami? konsola nigdy nie miała przewagi żadnej. A to że każda gra zawsze pójdzie to nie jest przewaga. Jak kupisz peceta za 1800zł np (gtx 750 ti + i3 4170) to masz pewność że jeśli gra chodzi na nextgenie to Tobie też pójdzie. Nextgen w gtav 30fps (śmiech na sali) a taki pecet jak podałem na very high w gtav 60fps i lepsza grafika. Zatkało kakało gamonie tępe?
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 03.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft xbox one
ŹRÓDŁO: xbox spring
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 8631
CENEO Kup Najtaniej
ASUS UX32LA-R3044H ASUS UX32LA-R3044H
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cilio Skarbonka świnka porcelanowa CI-105216 Cilio Skarbonka świnka porcelanowa CI-105216
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Krüger&Matz Bluetooth różowy KOM0807R Krüger&Matz Bluetooth różowy KOM0807R
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Argo L400A Argo L400A
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PHILIPS 50PFL5008H PHILIPS 50PFL5008H
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu