Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt Nawigacja Darmowa, codzienna aktualizacja map od firmy TomTom

Bądź zawsze na bieżąco!

Darmowa, codzienna aktualizacja map od firmy TomTom

Od dziś 60 milionów przenośnych urządzeń nawigacyjnych firmy TomTom będzie mogło odbierać codzienne, bezpłatne zmiany map dokonywane przez społeczność TomTom Map Share. Funkcja Map Share pozwala kierowcom dostosować mapę we własnym urządzeniu oraz udostępniać zmiany innym użytkownikom Map Share na całym świecie. Funkcja Map Share poprzednio była dostępna tylko na niektórych urządzeniach TomTom.

TomTom Start
TomTom Start

Technologia Map Share umożliwia kierowcom codzienne aktualizowanie map TomTom w ich urządzeniach. Dynamiczne zmiany na drodze, na przykład nowe ograniczenia prędkości, nazwy ulic, zablokowane drogi oraz kierunki ruchu można nanosić na mapę bezpośrednio w urządzeniu. Kierowcy mogą później udostępnić te zmiany firmie TomTom i całej społeczności MapShare. Teraz wszyscy klienci TomTom mogą bezpłatnie pobierać codzienne aktualizacje map.

Drogi zmieniają się nieustannie. Z dnia na dzień trasy bywają zamykane, a ruch jest kierowany na inne drogi, co ma duży wpływ na czas podróży” — mówi Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający firmy TomTom. — „Dzięki funkcji Map Share, kierowcy mogą teraz sami aktualizować mapy. Ponadto mamy aktywną społeczność kierowców, którzy co miesiąc udostępniają firmie TomTom i sobie nawzajem około 250000 zmian. Z przyjemnością rozszerzamy tę społeczność, ponieważ im więcej osób używa funkcji MapShare, tym bardziej komfortowa staje się nawigacja dla wszystkich naszych klientów”.

Map Share umożliwia szybkie i łatwe raportowanie oraz udostępnianie najczęściej występujących modyfikacji na drogach. Długofalowe zmiany o charakterze strukturalnym, takie jak nowo otwarte drogi lub ronda, są weryfikowane przez firmę TomTom i udostępniane w kwartalnych aktualizacjach map. Firma TomTom stosuje hybrydowe podejście do tworzenia map, łącząc autorytatywne źródła, takie jak badania terenowe, dane rządowe i obrazy satelitarne, z raportami społeczności, aby jej mapy jak najdokładniej odzwierciedlały rzeczywistość.

Funkcja Map Share jest już dostępna dla wielu klientów TomTom. Od dnia 28 czerwca 2012 wszyscy użytkownicy urządzeń TomTom Start, Via i GO będą mogli codzienne otrzymywać zmiany map dokonane przez społeczność TomTom Map Share Community za pośrednictwem prostej, bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

 

 

 

Dodaj komentarz 5 komentarzy
Gość IP: 79.189.158.* 2012.06.28 17:40
Fajnie to wszystko wygląda, ale ma jedną wadę: w celu aktualizacji trzeba podłączyć do komputera. Prościej powinno być to zrobione, np. urządzenie z wbudowanym modułem wifi. Większość z nas ma przecież w domu router wifi, którego sygnał bez problemu sięga parkingu (np. u mnie ściągam sygnał z dziesiątego piętra). A nawet jeśli będzie za daleko to powinno wystarczyć przynieść urządzenie do domu, kliknąć magiczny przycisk na obudowie i urządzenie aktualizuje mapy wg wcześniej zdefiniowanych ustawień.
celtic18
celtic18 2012.06.28 20:44
a co to za problem podłączyć urządzenie do kompa ?? wifi ?? które stare tom tomy maja wifi ?? zamiast się cieszyć że udostępnili za darmo aktualizacje na wszystkie urządzenia to dalej ludzie marudzą że im kabelek przeszkadza ;/
Gość IP: 217.67.201.* 2012.06.29 07:57
SUPER nowosc.... korzystam juz z tego 4 rok....
Gość IP: 89.69.54.* 2012.11.20 10:45
a jak sciagnac na go 920 darmowy program dla ciezarowek ?
Gość IP: 37.225.228.* 2013.01.09 02:45
z jakiej strony to sciagnac
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 28.06.2012
Tagi producenckie: tomtom
ŹRÓDŁO: TomTom
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 119556
CENEO KUP NAJTANIEJ
KLIPSCH REFERENCE ONE KLIPSCH REFERENCE ONE
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Orno Audiocube (3802Euacub) Orno Audiocube (3802Euacub)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mastercook KC 7234 X Mastercook KC 7234 X
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu