Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Libretto W100 - tablet z dwoma ekranami i wnętrzem notebooka

Rewolucyjny tablet Toshiby

Libretto W100 - tablet z dwoma ekranami i wnętrzem notebooka

Chcecie dowodów na to, że Toshiba jest nowatorska i nie boi się śmiałych rozwiązań? Proszę bardzo, oto Libretto W100 - urządzenie z dwoma ekranami dotykowymi, Windows 7 i procesorem ULV!

Toshiba nazywa Libretto W100 laptopem, dla nas wygląda zdecydowanie na tablet, a używać jej można i tak i tak. Wyposażenie tego malucha w dwa ekrany dotykowe ma służyć zwiększeniu funkcjonalności, pozwalając na wykorzystywanie Libretto zarówno jako notebooka (poziomio, w ustawieniu laptopa, z wyświetloną na dolnym ekranie pełną klawiaturą QWERTY), jak i jako tabletu (pionowo lub poziomo, z ekranami na płasko), jednak szczególnie ciekawie prezentują się możliwości mieszania jednego zastosowania z drugim. W trybie laptopowym można jednym kliknięciem schować wirtualną klawiaturę i używać dolnego ekranu jako dodatkowej przestrzeni roboczej, służącej na przykład do robienia notatek do przelgądanego na górnym wyświetlaczu dokumentu, zaś w trybie tabletu łatwo jest włączyć spejalny tryb klawiatury, wyświetlający ddzielne zestawy przycisków dla prawego i lewego kciuka, pozwalające pisać wygodnie kiedy nie możemy położyć Libretta na kolanach czy stole.

Zarówno zaletą, jak i wadą rewolucyjnie nowatorskiej Tosi jest zastosowanie architektury x86 i systemu Windows 7 - w sposób ogromny zwiększa to możliwości urządzenia, stawiając je funkcjonalnie w jednej linii z netbookami, jednak jednocześnie drastycznie zmniejsza czas pracy na bateriach, zwiększa hałas, wydzielanie ciepła, wymiary i wagę.

Procesor: Intel Pentium ULV U5400
RAM: do 2 GB DDR3
Dysk twardy:  do 62 GB SSD
Ekran: 2x 7" TFT LED, 1024x600 pikseli, dotykowe, pojemnościowe z obsługa multitouch, jasność 200 nitów

Łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 EDR, modem 3G

Złącza: USB 2.0, audio jack 3,5 mm, czytnik kart microSD
Inne: kamera internetowa VGA z mikrofonem

Wymiary i waga:

  • 202x123x25 mm/699 g (z baterią 4 komorową)
  • 202x123x33 mm/840 g (z baterią 8 komorową)

System operacyjny: Windows 7 Home Premium

Czas pracy na bateriach

  • Bateria 4 komorowa: do 3 godzin
  • Rozszerzona bateria 8 komorowa: do 5 godzin

 

Urządzenie ma być dostępne w trzecim kwartale bieżącego roku i kosztować około 799 euro (wersja bez modułu 3G) lub 899 euro (wersja z modułem 3G).

Oficjalna informacja Toshiby:

Toshiba przedstawia dwuekranowy laptop –

Libretto W100

Warszawa 21 czerwca 2010 – Toshiba zaprezentowała pierwszy na świecie dwuekranowy laptop z systemem Windows 7. Limitowana wersja tego modelu pojawi się na naszym rynku już latem.

Libretto W100 waży w zależności od baterii – od 700 do 850 gramów i dzięki temu jest jednym z najlżejszych komputerów PC. Dwuekranowy W100 posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 62GB, 2GB pamięci RAM, moduł sieci bezprzewodowej lub modem 3G, kamerę, zainstalowany system Windows 7 Home Premium i co najważniejsze dwa 7-calowe dotykowe ekrany LCD.

Właśnie te dwa dotykowe ekrany rewolucjonizują korzystanie z komputera. Dzięki nim można łatwo zarządzać danymi, rozszerzać obraz z górnego ekranu na oba tak by mieć większy widok całości. Dolny ekran może służyć jako pełnowymiarowa klawiatura. Po obróceniu urządzenia o 90 stopni W100 może być wykorzystywany jako czytnik e-booków. Użytkownik z łatwością może przeciągać palcem dokumenty czy ikony z jednego ekranu na drugi. Laptop posiada jedynie 4 przyciski. Jest tak mały i poręczny, że można go zabrać praktycznie wszędzie.

Dotykowe funkcjonalności jakie oferuje system Windows 7 to nie wszystko. Toshiba dodała kilka dodatkowych elementów, które pozwolą na łatwe zarządzanie sprzętem. Na przykład aplikacja Toshiba Life Space pozwalająca na szybsze uzyskiwanie dostępu do ulubionych funkcji.

W Polsce komputery Libretto W100 objęte będą dwuletnią gwarancją.

KONFIGURACJA

•        Intel Pentium U5400

•        System operacyjny   Windows 7 Home Premium

•        Pamięć RAM: do 2 GB DDR3

•        Dysk twardy do 62 GB SSD

•        Dwa 7-calowe ekrany dotykowe

•        WLAN, Bluetooth, EDR, Mobile Broadband

•        USB 2.0

•        Webcam

•        Aplikacja Toshiba LifeSpace

•        Toshiba Media Controller

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 213.231.192.* 2010.06.21 11:04
moim zdaniem świetny pomysł
Gość IP: 83.15.188.* 2010.06.21 11:40
Rewelacja! Na coś takiego właśnie czekałem - szczególnie jeśli chodzi o Windows 7 "na pokładzie", bo po co mi iPad, na którego nie ma większości używanych przeze mnie programów?! A nie potrzebuję zabawki tylko go przeglądania zdjęć i Internetu.
Gość IP: 89.76.96.* 2010.06.21 11:58
Pamięta ktoś jeszcze taki koncept jak Microsoft Courier? Dziwnie znajome, prawda? Ale pomysł jak najbardziej udany, czekam z niecierpliwością na testy, zwłaszcza pod względem walorów ergonomicznych, takiego rozwiązania.
Gość IP: 83.21.170.* 2010.06.21 18:47
Wg przedstawiciela handlowego Toshiby, to jest projekt koncepcyjny, który tylko w ograniczonej liczbie trafi do sprzedaży. Na wideo nie wygląda zbyt zachęcająco więc faktycznie pozostanie ciekawostką.
szaleq
szaleq 2010.06.21 19:59
Projekt podobny do Microsoft Courier... Uważam, że świetny pomysł ale takie urządzenie musiałoby być naprawdę dobrze dopracowane. Jeszcze najlepiej w skórzanej "okładce", lub drewnianej obudowie :D Czekam, aż taki sprzęt będzie powszechnie dostępny w sprzedaży.
Gość IP: 93.159.148.* 2010.06.22 00:05
Szkoda, że wielu producentów pokazuje swoje nowe urządzenia (zwłaszcza tablety) a jedynie w tym momencie dostępny jest iPad od APPLE. Wszystkie rozwiązania włącznie z tym to koncepcyjne urządzenia, które do produkcji trafia za kilka lub kilkanaście miesięcy a do naszej kochanej ojczyzny za rok lub dwa!
Gość IP: 80.55.149.* 2010.06.25 13:46
Szkoda że dopiero teraz. Dlaczego firmy chcą wycisnąć maksimum kasy ze strarych i znanych technologii zamiast iść naprzód? bo nie trzeba się wysilać. Miło że Toshiba stara się przodować.
AUTOR: konstanty młynarczyk
DODANO: 21.06.2010
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1956

Telefony

Play.pl
Cena: 1880.00
  • Dotykowy wyświetlacz 7 cali o rozdzielczości 1024x600 pikseli
  • Dwie kamery: z przodu 1,3 Mpix oraz z tyłu 5 Mpix
  • Pamięć wewnętrzna 32 GB
  • Procesor 1,5 GHz i 1 GB pamięci RAM
Cena: 319.00
  • Dotykowy wyświetlacz 3,2 cala
  • Obsługa serwisów społecznościowych
  • Wi-Fi oraz GPS
  • Aparat fotograficzny 5 Mpix

Video

nowe filmy

CENEO Kup Najtaniej
Adapter do ładowarek / zasilaczy Apple Adapter do ładowarek / zasilaczy Apple
Dostępny w 28 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GRAFSOFT BUCHALTER WINDOWS GRAFSOFT BUCHALTER WINDOWS
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CD ROM Tłumacz i słownik języka włoskiego CD ROM Tłumacz i słownik języka włoskiego
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fellowes Podstawa pod monitor LCD/TFT Plus Smart Suites Fellowes Podstawa pod monitor LCD/TFT Plus Smart Suites
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Apple TV (MC572LL/A) Apple TV (MC572LL/A)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu