Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Notebooki

rozwiń
Strona główna Notebooki News Dwusystemowy, hybrydowy laptop od Huawei?

Android i Windows 10 w tym samym urządzeniu.

Dwusystemowy, hybrydowy laptop od Huawei?

Huawei nie produkuje laptopów. Ale może zacznie.

Jedna z najważniejszych chińskich firm produkujących sprzęt elektroniczny nie ma jeszcze tak rozbudowanej oferty, jak chociażby koreański Samsung czy japoński Panasonic. I nie ma w swojej ofercie laptopów, choć smartfony i tablety już tak.

Nowe pogłoski mówią jednak o tym, że Huawei zaprezentuje w tym roku swój pierwszy laptop, a na dodatek postara się to zrobić z niezłym przytupem. Po pierwsze, będzie to urządzenie hybrydowe, a więc dysponujące odłączaną klawiaturą i umożliwiającą zarówno pracę w trybie komputerowym, jak i tabletowym. Po drugie, ma to być urządzenie dwusystemowe, pozwalające na pracę pod kontrolą Androida lub Windows 10. Sercem laptopa ma być chipset produkowany przez Intela.

Ile w tej pogłosce prawdy? Cóż, na razie jest to pewnie bardziej suma różnych obserwacji, takich jak ta, że hybrydowe laptopy cieszą się ostatnio naprawdę dużym powodzeniem. Albo też takiej, że Xiaomi, czyli inny chiński producent, również planuje produkcję tego typu urządzeń, być może nawet w bardziej konserwatywnej formie. I jeszcze jedno: Huawei ma już w swojej ofercie dwusystemowy tablet Mi Pad 2, więc wyprodukowanie podobnego urządzenia, ale z dołączaną klawiaturą, nie wydaje się jakimkolwiek problemem.

Jeśli zatem dodamy A do B, zaś B do C, to powyższa pogłoska wydaje się całkiem prawdopodobna. Być może już wkrótce, na targach MWC 2016, okaże się zwyczajnie prawdziwa.

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 87.114.20.* 2016.01.19 18:57
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 94.254.227.* 2016.01.20 08:48
Wszystko fajnie tylko po co ten wirus od M$?
Lepiej niech zainstalują Linuksa
aquarius5
aquarius5 2016.01.20 08:54
Świetna wiadomość, że dzieje się na rynku i powstają nowe koncepcje, coraz częściej z Chin, które uchodziły dotąd jako kopiarki, a teraz są źródłem naprawdę ciekawych pomysłów technicznych. Ludzie, którzy co nuż trolują Microsoft, muszą być niedouczonymi gimnazjalistami, którzy w ogóle się nie orientują ile świat zawdzięcza firmie Microsoft, zwłaszcza w latach 80 i 90 ubiegłego wieku.
Gość IP: 83.31.105.* 2016.01.20 13:23
Dokładnie tak jak mówi przedmówca. Świat bez Microsoft byłby nudny i zacofany. Bo jak inaczej nazwać Linuxa jak nie zacofanie. I nie chodzi mi o jego sprawność. Zacofaniem Linuxa było jego optymalizowanie tylko pod znawców informatyki. Od niedawna zaczyna w końcu być otwarty na szerszy świat. Windows choć prymitywny i zawodny dał zwykłym ludziom normalne i zrozumiałe narzędzie. Hybrydowy laptop? Czemu tak późno?! Na świecie są oprócz informatyków też normalni ludzie i sprzęt ma być dla nich a nie odwrotnie.
Gość IP: 83.9.151.* 2016.01.20 14:07
No właśnie i Windows poza kilkoma mniej udanymi wydaniami (win95, 2000, vista, 8 i 8.1) ma kilka na prawdę świetnych (win98, xp, 7, 10). Linuks nadaje się do zabawy nie do codziennego użytkowania gdzie włączasz komputer i robisz to co chcesz zrobić bez zastanawiania się nad tym jak to działa i dlaczego.
Gość IP: 94.254.226.* 2016.01.20 14:33
aquarius5 2016.01.20 08:54

Niedouczeni?!

Jak ty wjeżdżałeś pod szafę na wrotkach to ja już serwisowałem sprzęty z tymi wirusami od M$ brałem udział w pierwszych informatyzacjach szkół jeszcze z serwerami na Windows 2000! Microsoftowi zawdzięczamy uwalenie zatrzymanie wielu projektów bijących go na głowę przez kasę wpływy i nie tylko M$ niszczył firmy które w jakikolwiek sposób mogły mu zaszkodzić. przykładem niech będzie sławetny Netscape

Zanim zaczniesz coś pisać to zapoznaj się z historią i praktykami firmy którą chwalisz...

acomp
acomp 2016.01.20 22:34
Huawei zorientował się że świat nie kończy się na tabletach i smartfonach trochę późno ale nadrobi stracony czas
Gość IP: 5.172.247.* 2016.01.21 06:58
Acomp te twoje komentarze są tak żałosne że aż drażnią!
Gość IP: 164.127.173.* 2016.01.22 02:41
Tyle, że Mi Pad 2 jest od Xiaomi a nie od Huawei.
Huawei robi MediaPad'y
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 19.01.2016
Tagi producenckie: huawei
ŹRÓDŁO: weibo.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4991
CENEO Kup Najtaniej
Forever  MP-300 Teleskopowy monopod z uchwytem zielony Forever MP-300 Teleskopowy monopod z uchwytem zielony
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pantum M6500NW Pantum M6500NW
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GoodRAM SO-DIMM DDR3 4GB 1066MHz Non-ECC CL7 (GR1066S364L7/4G) GoodRAM SO-DIMM DDR3 4GB 1066MHz Non-ECC CL7 (GR1066S364L7/4G)
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PINGI PINGI i-Dry XL PINGI PINGI i-Dry XL
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG PAS TRANSMISYJNY DO CLP-770ND 50K. (CLT-P609/SEE) SAMSUNG PAS TRANSMISYJNY DO CLP-770ND 50K. (CLT-P609/SEE)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu