Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Alcatel próbuje swoich sił w produkcji hybryd z Windowsem

Alcatel Plus 10 to bardzo mobilna jednostka z Windows 10.

Alcatel próbuje swoich sił w produkcji hybryd z Windowsem

Wygląda na to, że urządzenia "2 w 1" z Windowsem na pokładzie, które z netbooka potrafią zamienić się w tablet to nadal nienasycona gałąź rynku. Przynajmniej tak musi zakładać Alcatel - najnowsza firma, która rozszerzyła swoja ofertę sprzętu o całkiem zgrabną hybrydę.

 

Alcatel Plus 10 to komputer z procesorem Intel Atom Z8350 (4 rdzenie, 1,97 GHz), 2GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Do tego Plus 10 posiada również slot na karty microSD, który pozwala na zwiększenie miejsca na dane o dodatkowe 64GB (szkoda, że nie o 128GB).

 

Co zyskujemy po złączeniu go z klawiaturowym dokiem? Po pierwsze i dla niektórych na pewno najważniejsze - po połączeniu ze swoją klawiaturą, Plus 10 otrzymuje baterię o łącznej pojemności 8410 mAh, co według zapewnień producenta ma wystarczyć na 8 godzin pracy bez ładowania. Dodatkowo, w module klawiatury zamontowano modem LTE, więc jedyne co trzeba będzie zrobić, to wyposażyć się w dodatkową kartę SIM.

Wygląda na ciekawy sprzęt, ale z takimi ograniczeniami, wszystko zależeć będzie od ceny Alcatel Plus 10. Jeśli sprzęt okaże się tani, z pewnością będzie miał szanse na to, że stanie się popularny. Jeśli jednak nie wyróżni się niską ceną... cóż, bardzo szybko może zostać zapomniany. Na szczęście Alcatel akurat znany jest z tego, że produkty tej firmy mają bardzo przystępne ceny.

 

 

 

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 80.189.161.* 2016.02.21 14:11
Chupilem Chuwi Hi8 Pro - z prawie takim samym procesorem - zdziebko wolniejszym 1.84GHz

Cena £68 - 370zl?

Jak bedzie to cos ich drozsze niz 50zl to niech sobie to..... wsadza
Gość IP: 83.137.1.* 2016.02.21 14:31
ponoć sama klawiaturka może działać jako niezależny access point - ciekawe
Gość IP: 95.160.6.* 2016.02.21 14:37
"w module klawiatury zamontowano modem LTE" - czyli odpinając klawiaturę tracimy możliwość połączeń z Internetem mobilnym - mało praktyczne rozwiązanie.
Yogi97
Yogi97 2016.02.21 14:48
Jedynym realnym ograniczeniem jest modem LTE w klawiaturze - bo w klawiaturze a nie w tablecie jak to się przyjęło robić. Co za tym idzie, ową klawiaturę musimy mieć zawsze przy sobie jeśli chcemy korzystać z mobilnego Internetu w tablecie.
Reszta jest taka jak innych budżetowych tabletach czy hybrydach i raczej za "ograniczenie" tego bym nie uważał. Ale to tylko moje zdanie.
Za duży plus można by było uznać "pełnowymiarowe" gniazdo USB bo to rozwiązanie nie jest zbyt popularne w tego typu urządzeniach. Jednak jego zamontowanie w klawiaturze mocno ogranicza jego użyteczność w trybie tabletu - tutaj nadal trzeba mieć do dyspozycji "jakąś" przejściówkę z microUSB co często nie jest zbyt wygodne.
Generalnie urządzenie zapowiada się dosyć ciekawie i wszystko zależy od jego finalnej ceny.
Gość IP: 89.229.99.* 2016.02.21 20:32
Lepszy wybór dla mobilnych to Lenovo Thinkpad 8 z 4GB RAM oraz 128 GB SSD. No i ekran 1920x1200 przy 8 calach. Da się pracować nawet 8 godzin. A cena niższa, niż niejednego smartfona.
acomp
acomp 2016.02.22 17:08
Ta półka jest już zapełniona podobnymi tabletami jedynie o może pomóc to przystępna cena dla klienta końcowego
hermanx
hermanx 2016.02.22 18:37
Ale mają dobrze, mają windowsa 10. A mi sie tak zaczął psuć ten windows...szczególnie po wpisie o kampani reklamowej w której przestraszyli parę staruszek pirackimi wersjami windowsa z allegro, to już się zrypał totalnie, i co ciekawe przy próbie instalacji siódemki mam słynny komunikat " the required data was not placed into merory beacuse of an I/O error status of 0xc0000001, niewyjaśniony tajemniczy błąd, formaty dysku, upgrady biosu nic nie daja xD. A próby stworzenia bootowalnego pendriva 10tki ciągle kończą się failem po pobraniu danych :) A tak chwaliłem windowsa. I chyba ostatni chwalący dostał od wina w ryja, jeszcze troche zabraknie chwalących. No ale ubuntu działa, i dzięki bogu jest coraz lepszy ufff... sprawdziły się moje słowa że ubunciak będzie bezpieczną przystanią. -Dla wszystkich z problemem I/O error status of 0xc0000001 i podobnymi - rozwiązanie ubuntu, już jest w stanie zastąpić windowsa, są ikonki na pulpicie (wiem głupota ale niektórzy to lubią), są super sterowniki amd, ati (wiele gier w steamie full hd na apu) jest wammu z obsługą smsów w 3g w celu zalogowania się w biurze obsługi i sprawdzeniu limitu danych, faktur. Dla mających problem z odczytaniem smsów z modemu w wammu: instalujemy wammu, potem uruchamiamy poprzez terminal: sudo wammu, podajemy hasło, następnie w programie: telefon: połącz (oczywiście telefon to wszelkie modemy usb 3g)i kolejny krok: pobierz - wiadomości. Jestem w szkoku że ten windows 10 jest tak łatwy do zniszczenia, teraz już rozumiem wpisy ludzi którzy pisali że windows nie nadaje się do poważnych zastosowań, jest tak łatwy do rozwalenia że to aż dziwne, myślałem że to jakaś zaawansowana technologia...
hermanx
hermanx 2016.02.22 22:57
No i co jeszcze dodam, oszukali mnie! Banda dycydentów.
Ludzie we wsi gadają że to mogli być też poplecznicy linuxa którzy chcieli obudzić bestie z bagien, tak, wszyscy są podejrzani, taka branża. Był poradnik niedawno jak wiresharkiem sprawdzić czy sprzęt nie zhakowany, ale odłożyłem na później, tyle linijek literek trzeba analizować. Eh co za czasy, nawet sobie nie można w spokoju ponarzekać na necie.
hermanx
hermanx 2016.02.25 18:36
Musze przyznać że na ubuntu poszło mi wszystko, nawet lol i wot i to nawet dość znośnie. A jednak już zaczyna działać ten ubunciak.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 21.02.2016
Tagi producenckie: alcatel
Tagi modelu: alcatel plus 10
ŹRÓDŁO: engadget
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2615
CENEO Kup Najtaniej
Acer M3 (NX.RYKEP.001) Acer M3 (NX.RYKEP.001)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
NOKIA WH-208 (żółty) NOKIA WH-208 (żółty)
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
APPLE Adapter Magsafe Airline MB441z/A APPLE Adapter Magsafe Airline MB441z/A
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sennheiser Pc 300 G4Me Sennheiser Pc 300 G4Me
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sanyo Eneloop Glitter R6/AA 2000 mAh Sanyo Eneloop Glitter R6/AA 2000 mAh
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu