Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Procesory

rozwiń
Strona główna Procesory News Samsung prezentuje procesor do monitorowania stanu zdrowia

Koreański gigant szykuje się na ekspansję na nowe rynki.

Samsung prezentuje procesor do monitorowania stanu zdrowia

Samsung Electronics zaprezentował pierwszy w branży Bio Procesor stworzony w odpowiedzi na potrzeby związane z rosnącą popularnością innowacyjnych urządzeń ubieralnych do monitorowania stanu zdrowia. Bio Procesor został już wprowadzony do produkcji masowej, a urządzenia do monitorowania stanu zdrowia, w których zostanie on wykorzystany, będą dostępne w pierwszej połowie 2016 r.

Rynek inteligentnych urządzeń do monitorowania kondycji organizmu bardzo szybko się rozwija. Rośnie też świadomość użytkowników i ich potrzeba dbania o zdrowie, dlatego coraz więcej osób poszukuje sposobów monitorowania swoich wskaźników biologicznych lub parametrów dotyczących kondycji, aby mieć stałą kontrolę nad stanem swojego zdrowia – powiedział Ben K. Hur, Vice President of marketing, System LSI business w Samsung Electronics. – Nowy Procesor Samsung, który może przetwarzać pięć różnych sygnałów biometrycznych, to najbardziej uniwersalny chip do monitorowania kondycji organizmu dostępny obecnie na rynku. Oczekujemy, że stworzy on wiele nowych możliwości w zakresie usług dotyczących zdrowia.

Dzięki zastosowaniu nie tylko analogowych układów wejściowych (Analog Front Ends, AFE), lecz także mikrokontrolera (MCU), układu scalonego zarządzającego poborem mocy (PMIC), cyfrowego procesora sygnału (DSP) i pamięci eFlash, Bio Procesor może przetwarzać mierzone biosygnały bez konieczności korzystania z elementów zewnętrznych. W porównaniu z łączną powierzchnią elementów dyskretnych Bio Procesor stanowi zaledwie około jedną czwartą ich łącznej wielkości. Dzięki temu nadaje się do zastosowania w małych urządzeniach ubieralnych, oferując też wiele możliwości w zakresie projektowania nowych rozwiązań.

Jeszcze niedawno możliwość monitorowania samego rytmu serca była niezwykle atrakcyjną funkcją. Tymczasem dziś od urządzeń ubieralnych oczekuje się zdolności pomiaru różnych parametrów związanych z kondycją organizmu. W odpowiedzi na te oczekiwania Samsung opracował Bio Procesor w taki sposób, aby połączyć pięć AFE, w tym analizę impedancji bioelektrycznej (BIA), fotopletyzmografię (PPG), elektrokardiogram (ECG) oraz pomiar temperatury skóry i reakcji skórno-galwanicznej (GSR). A wszystko to w ramach jednego rozwiązania w formie chipu, umożliwiającego odpowiednio pomiar zawartości tłuszczu i masy mięśni szkieletowych, częstości skurczów i rytmu serca, temperatury skóry i poziomu jej napięcia. Zastosowanie kombinacji tych danych wejściowych dotyczących kondycji można rozważyć dodatkowo w odniesieniu do różnych nowych przypadków użycia.

Szybszy rozwój produktów oraz lepsze zrozumienie nowego Bio Procesora Samsunga będzie możliwe dzięki udostępnieniu platform referencyjnych dla urządzeń ubieralnych, które pozwalają na przedstawienie różnych przypadków wykorzystania rozwiązania. Jego potencjał jest widoczny na przykładzie urządzeń referencyjnych o tak niewielkich rozmiarach jak opaski i nakładki na rękę, które zapewniają możliwości pomiaru różnych wskaźników związanych z kondycją organizmu.

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 91.244.185.* 2015.12.31 08:46
Mały procesorek a zastąpi wstępne wykrycie różnych przypadków. A to wszystko wpadnie do chmury i jakiś komputerek wyliczy nam kiedy już jest nasz czas.
acomp
acomp 2015.12.31 16:14
Już niedługo dzięki Samsungowi będziemy kupować ciuchy wyposażone w nowe procesory kontrolujące nasz "zdrowy" tryb życia i udzielać nam wskazówki do jego poprawy
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 30.12.2015
Tagi: procesory
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung bio procesor
ŹRÓDŁO: Samsung
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2476

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
MODECOM USB MC-UN22 (WIFI-CARD-USB-MC-UN22) MODECOM USB MC-UN22 (WIFI-CARD-USB-MC-UN22)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bose VideoWave® Bose VideoWave®
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sigma BC 1609 Sigma BC 1609
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu