Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Procesory

rozwiń
Strona główna Procesory News Samsung prezentuje procesor do monitorowania stanu zdrowia

Koreański gigant szykuje się na ekspansję na nowe rynki.

Samsung prezentuje procesor do monitorowania stanu zdrowia

Samsung Electronics zaprezentował pierwszy w branży Bio Procesor stworzony w odpowiedzi na potrzeby związane z rosnącą popularnością innowacyjnych urządzeń ubieralnych do monitorowania stanu zdrowia. Bio Procesor został już wprowadzony do produkcji masowej, a urządzenia do monitorowania stanu zdrowia, w których zostanie on wykorzystany, będą dostępne w pierwszej połowie 2016 r.

Rynek inteligentnych urządzeń do monitorowania kondycji organizmu bardzo szybko się rozwija. Rośnie też świadomość użytkowników i ich potrzeba dbania o zdrowie, dlatego coraz więcej osób poszukuje sposobów monitorowania swoich wskaźników biologicznych lub parametrów dotyczących kondycji, aby mieć stałą kontrolę nad stanem swojego zdrowia – powiedział Ben K. Hur, Vice President of marketing, System LSI business w Samsung Electronics. – Nowy Procesor Samsung, który może przetwarzać pięć różnych sygnałów biometrycznych, to najbardziej uniwersalny chip do monitorowania kondycji organizmu dostępny obecnie na rynku. Oczekujemy, że stworzy on wiele nowych możliwości w zakresie usług dotyczących zdrowia.

Dzięki zastosowaniu nie tylko analogowych układów wejściowych (Analog Front Ends, AFE), lecz także mikrokontrolera (MCU), układu scalonego zarządzającego poborem mocy (PMIC), cyfrowego procesora sygnału (DSP) i pamięci eFlash, Bio Procesor może przetwarzać mierzone biosygnały bez konieczności korzystania z elementów zewnętrznych. W porównaniu z łączną powierzchnią elementów dyskretnych Bio Procesor stanowi zaledwie około jedną czwartą ich łącznej wielkości. Dzięki temu nadaje się do zastosowania w małych urządzeniach ubieralnych, oferując też wiele możliwości w zakresie projektowania nowych rozwiązań.

Jeszcze niedawno możliwość monitorowania samego rytmu serca była niezwykle atrakcyjną funkcją. Tymczasem dziś od urządzeń ubieralnych oczekuje się zdolności pomiaru różnych parametrów związanych z kondycją organizmu. W odpowiedzi na te oczekiwania Samsung opracował Bio Procesor w taki sposób, aby połączyć pięć AFE, w tym analizę impedancji bioelektrycznej (BIA), fotopletyzmografię (PPG), elektrokardiogram (ECG) oraz pomiar temperatury skóry i reakcji skórno-galwanicznej (GSR). A wszystko to w ramach jednego rozwiązania w formie chipu, umożliwiającego odpowiednio pomiar zawartości tłuszczu i masy mięśni szkieletowych, częstości skurczów i rytmu serca, temperatury skóry i poziomu jej napięcia. Zastosowanie kombinacji tych danych wejściowych dotyczących kondycji można rozważyć dodatkowo w odniesieniu do różnych nowych przypadków użycia.

Szybszy rozwój produktów oraz lepsze zrozumienie nowego Bio Procesora Samsunga będzie możliwe dzięki udostępnieniu platform referencyjnych dla urządzeń ubieralnych, które pozwalają na przedstawienie różnych przypadków wykorzystania rozwiązania. Jego potencjał jest widoczny na przykładzie urządzeń referencyjnych o tak niewielkich rozmiarach jak opaski i nakładki na rękę, które zapewniają możliwości pomiaru różnych wskaźników związanych z kondycją organizmu.

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 91.244.185.* 2015.12.31 08:46
Mały procesorek a zastąpi wstępne wykrycie różnych przypadków. A to wszystko wpadnie do chmury i jakiś komputerek wyliczy nam kiedy już jest nasz czas.
acomp
acomp 2015.12.31 16:14
Już niedługo dzięki Samsungowi będziemy kupować ciuchy wyposażone w nowe procesory kontrolujące nasz "zdrowy" tryb życia i udzielać nam wskazówki do jego poprawy
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 30.12.2015
Tagi: procesory
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung bio procesor
ŹRÓDŁO: Samsung
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2383
CENEO Kup Najtaniej
Lenovo Z710 (59-407653) Lenovo Z710 (59-407653)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP 3y 4h 24x7 DL38x(p) ProCare Service (U2z50E) HP 3y 4h 24x7 DL38x(p) ProCare Service (U2z50E)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP Compaq 8710p SODIMM DDR2 667MHz PC2-5300S (EM996AA) HP Compaq 8710p SODIMM DDR2 667MHz PC2-5300S (EM996AA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Eminence EEM2510C Eminence EEM2510C
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rockford Fosgate Punch P1652-S Rockford Fosgate Punch P1652-S
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu