Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt RTV Manta wyprodukuje pierwsze polskie telewizory LED i 3D LCD

Telewizory LED powstaną w rozmiarach 32 i 42 cale, na matrycach dostarczanych przez LG.

Manta wyprodukuje pierwsze polskie telewizory LED i 3D LCD

Firma Manta Multimedia poinformowała, że już we wrześniu tego roku w Łódzkim Parku Technologicznym, będącym głównym partnerem dla DELL w Europie ruszy produkcja pierwszych polskich telewizorów LED 3D oraz LCD 3D.

Telewizory  LED będą wykorzystywały, według zapewnień producenta, najwydajniejsze technologie podświetlania i powstaną w rozmiarach 32 i 42 cale, na matrycach dostarczanych przez LG. W TV LCD 3D (32 i 42 cale) zostanie zastosowana technologia CCFL, a do każdego odbiornika będą dołączane aż 4 zestawy pasywnych okularów. Ponadto telewizory 3D LCD będą wyposażone w technologię konwersji 2D w 3D w czasie rzeczywistym. Wszystkie TV zarówno LED jak i LCD będą miały wbudowany tuner MPEG4 do obioru telewizji cyfrowej i będą działały w trybie Full HD (1 920 x 1 080), przy kontraście dynamicznym 15 000:1

To wydarzenie bez precedensu na polskim rynku technologicznym. Manta jest pierwszą firmą, która uruchamia produkcję zaawansowanych technologicznie telewizorów w Polsce.” powiedział Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia. „Zgodnie z nową filozofią produkty z logo Manta będą odznaczały się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością i zaawansowaną technologią. Tak też będzie w przypadku naszych nowych telewizorów. Misją Manty jest również utrzymywanie cen na kieszeń każdego Polaka. Dlatego wspomniane telewizory będą się mieściły w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym 1500-3000 PLN za najdroższe 3D LCD! Od teraz każdy będzie mógł sobie pozwolić na tę drogą dotychczas technologię. Ponadto każdy TV będzie objęty 5-letnią gwarancją „zero martwych pikseli”. Oznacza to że TV będzie wymieniany w ciągu 5 lat od zakupu jeśli na matrycy pojawi się choćby jeden martwy piksel. Jestem przekonany, że ta oferta podbije serca polskich klientów.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 83.16.106.* 2011.08.05 12:57
Droga technologia bardzo się liczy, pamiętam pierwsze odtwarzacze DVD Manty totalna lipa, jeżeli produkcja telewizorów LCD będzie taka sama to dla naiwnych i głupich szczyt techniki.
Gość IP: 46.186.36.* 2011.08.05 13:29
Telewizor 37" Manty kosztuje dziś poniżej 1000 zł. Ale i tak wolę dopłacić 200zł i mieć Samsunga.
Gość IP: 82.177.194.* 2011.08.05 13:50
Jestem ciekawy czy technologię na produkcje kupili czy sami ją opracowali. Pewnie to pierwsze, dlatego nie nazwałbym tego TV "polskim".
Gość IP: 213.180.136.* 2011.08.05 14:22
Co najwyżej w Polsce te telewizory będą składane z gotowych modułów, a nie produkowane... Ale pewnie skończy się na tym, że będą u nas tylko konfekcjonowane (pakowane w pudełka)... A serwis będzie działał podobnie jak do tej pory - na zasadzie kanibalizmu :)
Gość IP: 79.188.91.* 2011.08.05 14:23
Manta niestety nie grzeszy jakością wykonania.
Mają wiele ciekawych pomysłów, są otwarci na opinie i sugestie ludzi (swego czasu pamiętam właśnie pierwsze odtwarzacze DVD Manty, które jako jedne z nielicznych czytały niemalże płyty chodnikowe, ale psuły się szybko i forum wsparcia z softem do nich, gdzie sobie można było pogadać z twórcami softu)i robią tanio rzeczy, które od innych producentów kosztują 2;3x więcej, ale odbija się to na jakości niestety.
Tak to już jest niestety, nie można mieć wszystkiego TANIO, poza tym Manta chyba nie ma produkcji w Polsce (przepraszam, jeżeli się mylę) i to raczej będą jakieś chińskie masówki z logiem Manty i obawiam się o jakość obrazu na tych tele, choć nie jestem specjalnie wymagający.
Gość IP: 77.91.57.* 2011.08.05 14:45
Jeżeli to będzie taki sam bubel jak odtwarzacze czy inne akcesoria, to ja podziękuję
Gość IP: 193.24.14.* 2011.08.05 16:05
1.wyprodukuje czy złoży?
2.dlaczego design zerżnięty z samsunga?
3.jaka będzie cena?bo patrząc na oferty rynkowe dosłownie za 100 więcej mamy znane i porządne marki a nie jakiś chłam
Jotgie
Jotgie 2011.08.05 17:21
Widzę, że co niektórzy przeczytali tylko tytuł! Jest wyraźnie napisane - "we współpracy z DELL-em"! A piszecie o Samsungu, o Chinolach. DELL raczej jest dobrą firmą. Po za tym "coś za coś" - masz kasę - kupuj Samsunga, Sony, Panasonica - nie masz kup Mantę. Swego czasu miałem DVD Manty - było to jedne z pierwszych DVD na rynku (wspólnie z Bellwodem), który czytało DivX-y z polskimi napisami.
nonline
nonline 2011.08.05 21:27
Mój manta Prince 10 lat działał :)
Szemot
Szemot 2011.08.06 00:49
Koniec świata... Manta słunie ze swoich tanich produktów i.... własciwie tyle z jej zalet i niewazne czy to odtwarzacz, głosniki, telefon czy myszka.
tomek7578
tomek7578 2011.08.06 11:43
ja mam DVD Manty i jestem zadowolony, czyta wszystkie płyty, mam też Kino Domowe Samsunga i już jest problem z czytaniem nie których płyt,
Gość IP: 62.111.178.* 2011.08.07 02:24
Czemu nie piszecie o tym że technologia okularów polaryzacyjnych obniża o połowę rozdzielczość ??!! Jak można o tak ważnej wadzie zapomniec napisac a moze specjalnie nie piszecie boć to reklama zwykła i na tym czyms nie obejrzy sie BR 3d w ful hd tylko 1920 na 1080/2 czyli 1920 na 540 ...żenada
Gość IP: 62.111.178.* 2011.08.07 02:27
Nie ma czegoś takiego jak konwersja 2d do 3d tak samo jak z nagrania mono nie da sie zrobić prawdziwego stereo tylko wkurzajaca namiastkę stereo ale dla ludu taki slogan 2d w 3d musi byc ok skoro wszyscy to montuja na sile .
Gość IP: 150.254.162.* 2011.08.11 14:53
do "Jotgie"
Jest napisane "będącym głównym partnerem dla DELL" co nie oznacza że współpracuje a raczej że produkuje dla DELL a telewizory o których mowa przypominają mi parametrami TV firmy LG. LG daje do swych TV po dwie pary okularów i wprowadziła takie TV na wiosnę...
Gość IP: 80.55.213.* 2013.10.14 22:22
http://ktc.en.alibaba.com/product/540007775-213382831/42_Inch_3D_LED_TV_42L15.html
producent LED MANTA
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 05.08.2011
Tagi producenckie: manta
ŹRÓDŁO: Manta
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6403
CENEO KUP NAJTANIEJ
Sony Circular Polarising Filter VF-74CP (VF-74CP) Sony Circular Polarising Filter VF-74CP (VF-74CP)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Denon DBT-1713UD + AVR-X1000 + Eltax Monaco 5.0 (czarny) Denon DBT-1713UD + AVR-X1000 + Eltax Monaco 5.0 (czarny)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Iiyama ProLite XB2380HS (XB2380HS-B1) Iiyama ProLite XB2380HS (XB2380HS-B1)
Dostępny w 45 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rio Beauty 60 Second Neck Toner Rio Beauty 60 Second Neck Toner
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GRUNDIG Lenaro 32 LXW 82-7732 DVB-T GRUNDIG Lenaro 32 LXW 82-7732 DVB-T
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CENEO KUP NAJTANIEJ
Sony Circular Polarising Filter VF-74CP (VF-74CP) Sony Circular Polarising Filter VF-74CP (VF-74CP)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Denon DBT-1713UD + AVR-X1000 + Eltax Monaco 5.0 (czarny) Denon DBT-1713UD + AVR-X1000 + Eltax Monaco 5.0 (czarny)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Iiyama ProLite XB2380HS (XB2380HS-B1) Iiyama ProLite XB2380HS (XB2380HS-B1)
Dostępny w 45 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rio Beauty 60 Second Neck Toner Rio Beauty 60 Second Neck Toner
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GRUNDIG Lenaro 32 LXW 82-7732 DVB-T GRUNDIG Lenaro 32 LXW 82-7732 DVB-T
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu