Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Manta wyprodukuje pierwsze polskie telewizory LED i 3D LCD

Telewizory LED powstaną w rozmiarach 32 i 42 cale, na matrycach dostarczanych przez LG.

Manta wyprodukuje pierwsze polskie telewizory LED i 3D LCD

Firma Manta Multimedia poinformowała, że już we wrześniu tego roku w Łódzkim Parku Technologicznym, będącym głównym partnerem dla DELL w Europie ruszy produkcja pierwszych polskich telewizorów LED 3D oraz LCD 3D.

Telewizory  LED będą wykorzystywały, według zapewnień producenta, najwydajniejsze technologie podświetlania i powstaną w rozmiarach 32 i 42 cale, na matrycach dostarczanych przez LG. W TV LCD 3D (32 i 42 cale) zostanie zastosowana technologia CCFL, a do każdego odbiornika będą dołączane aż 4 zestawy pasywnych okularów. Ponadto telewizory 3D LCD będą wyposażone w technologię konwersji 2D w 3D w czasie rzeczywistym. Wszystkie TV zarówno LED jak i LCD będą miały wbudowany tuner MPEG4 do obioru telewizji cyfrowej i będą działały w trybie Full HD (1 920 x 1 080), przy kontraście dynamicznym 15 000:1

To wydarzenie bez precedensu na polskim rynku technologicznym. Manta jest pierwszą firmą, która uruchamia produkcję zaawansowanych technologicznie telewizorów w Polsce.” powiedział Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia. „Zgodnie z nową filozofią produkty z logo Manta będą odznaczały się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością i zaawansowaną technologią. Tak też będzie w przypadku naszych nowych telewizorów. Misją Manty jest również utrzymywanie cen na kieszeń każdego Polaka. Dlatego wspomniane telewizory będą się mieściły w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym 1500-3000 PLN za najdroższe 3D LCD! Od teraz każdy będzie mógł sobie pozwolić na tę drogą dotychczas technologię. Ponadto każdy TV będzie objęty 5-letnią gwarancją „zero martwych pikseli”. Oznacza to że TV będzie wymieniany w ciągu 5 lat od zakupu jeśli na matrycy pojawi się choćby jeden martwy piksel. Jestem przekonany, że ta oferta podbije serca polskich klientów.

Dodaj komentarz 15 komentarzy
Gość IP: 83.16.106.* 2011.08.05 12:57
Droga technologia bardzo się liczy, pamiętam pierwsze odtwarzacze DVD Manty totalna lipa, jeżeli produkcja telewizorów LCD będzie taka sama to dla naiwnych i głupich szczyt techniki.
Gość IP: 46.186.36.* 2011.08.05 13:29
Telewizor 37" Manty kosztuje dziś poniżej 1000 zł. Ale i tak wolę dopłacić 200zł i mieć Samsunga.
Gość IP: 82.177.194.* 2011.08.05 13:50
Jestem ciekawy czy technologię na produkcje kupili czy sami ją opracowali. Pewnie to pierwsze, dlatego nie nazwałbym tego TV "polskim".
Gość IP: 213.180.136.* 2011.08.05 14:22
Co najwyżej w Polsce te telewizory będą składane z gotowych modułów, a nie produkowane... Ale pewnie skończy się na tym, że będą u nas tylko konfekcjonowane (pakowane w pudełka)... A serwis będzie działał podobnie jak do tej pory - na zasadzie kanibalizmu :)
Gość IP: 79.188.91.* 2011.08.05 14:23
Manta niestety nie grzeszy jakością wykonania.
Mają wiele ciekawych pomysłów, są otwarci na opinie i sugestie ludzi (swego czasu pamiętam właśnie pierwsze odtwarzacze DVD Manty, które jako jedne z nielicznych czytały niemalże płyty chodnikowe, ale psuły się szybko i forum wsparcia z softem do nich, gdzie sobie można było pogadać z twórcami softu)i robią tanio rzeczy, które od innych producentów kosztują 2;3x więcej, ale odbija się to na jakości niestety.
Tak to już jest niestety, nie można mieć wszystkiego TANIO, poza tym Manta chyba nie ma produkcji w Polsce (przepraszam, jeżeli się mylę) i to raczej będą jakieś chińskie masówki z logiem Manty i obawiam się o jakość obrazu na tych tele, choć nie jestem specjalnie wymagający.
Gość IP: 77.91.57.* 2011.08.05 14:45
Jeżeli to będzie taki sam bubel jak odtwarzacze czy inne akcesoria, to ja podziękuję
Gość IP: 193.24.14.* 2011.08.05 16:05
1.wyprodukuje czy złoży?
2.dlaczego design zerżnięty z samsunga?
3.jaka będzie cena?bo patrząc na oferty rynkowe dosłownie za 100 więcej mamy znane i porządne marki a nie jakiś chłam
Jotgie
Jotgie 2011.08.05 17:21
Widzę, że co niektórzy przeczytali tylko tytuł! Jest wyraźnie napisane - "we współpracy z DELL-em"! A piszecie o Samsungu, o Chinolach. DELL raczej jest dobrą firmą. Po za tym "coś za coś" - masz kasę - kupuj Samsunga, Sony, Panasonica - nie masz kup Mantę. Swego czasu miałem DVD Manty - było to jedne z pierwszych DVD na rynku (wspólnie z Bellwodem), który czytało DivX-y z polskimi napisami.
nonline
nonline 2011.08.05 21:27
Mój manta Prince 10 lat działał :)
Szemot
Szemot 2011.08.06 00:49
Koniec świata... Manta słunie ze swoich tanich produktów i.... własciwie tyle z jej zalet i niewazne czy to odtwarzacz, głosniki, telefon czy myszka.
tomek7578
tomek7578 2011.08.06 11:43
ja mam DVD Manty i jestem zadowolony, czyta wszystkie płyty, mam też Kino Domowe Samsunga i już jest problem z czytaniem nie których płyt,
Gość IP: 62.111.178.* 2011.08.07 02:24
Czemu nie piszecie o tym że technologia okularów polaryzacyjnych obniża o połowę rozdzielczość ??!! Jak można o tak ważnej wadzie zapomniec napisac a moze specjalnie nie piszecie boć to reklama zwykła i na tym czyms nie obejrzy sie BR 3d w ful hd tylko 1920 na 1080/2 czyli 1920 na 540 ...żenada
Gość IP: 62.111.178.* 2011.08.07 02:27
Nie ma czegoś takiego jak konwersja 2d do 3d tak samo jak z nagrania mono nie da sie zrobić prawdziwego stereo tylko wkurzajaca namiastkę stereo ale dla ludu taki slogan 2d w 3d musi byc ok skoro wszyscy to montuja na sile .
Gość IP: 150.254.162.* 2011.08.11 14:53
do "Jotgie"
Jest napisane "będącym głównym partnerem dla DELL" co nie oznacza że współpracuje a raczej że produkuje dla DELL a telewizory o których mowa przypominają mi parametrami TV firmy LG. LG daje do swych TV po dwie pary okularów i wprowadziła takie TV na wiosnę...
Gość IP: 80.55.213.* 2013.10.14 22:22
http://ktc.en.alibaba.com/product/540007775-213382831/42_Inch_3D_LED_TV_42L15.html
producent LED MANTA
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 05.08.2011
Tagi producenckie: manta
ŹRÓDŁO: Manta
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7789
CENEO Kup Najtaniej
Kernau Kgh 6421 Tci B Kernau Kgh 6421 Tci B
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beats by Dr. Dre Powerbeats2  różowo-szare Beats by Dr. Dre Powerbeats2 różowo-szare
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nike Fc Barcelona Home Kit Koszulka Klubowa Niebieski (478311) Nike Fc Barcelona Home Kit Koszulka Klubowa Niebieski (478311)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips 200S4LMB/00 Philips 200S4LMB/00
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS K751LJ-TY137H ASUS K751LJ-TY137H
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu