Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Sprzęt RTV Telewizor Samsunga za prawie pół miliona złotych

110-calowy telewizor Ultra HD wchodzi do sprzedaży.

Telewizor Samsunga za prawie pół miliona złotych

Samsung 110S9 to propozycja dla maniaków wielkości i najbardziej wybrednych użytkowników. Za 110-calowy ekran o rozdzielczości 4K zapłacimy 150 tys.$, czyli około 451 tys. zł.

W zeszłym roku zarówno Samsung jak i jego największy rywal - LG Electronics reklamowały telewizory OLED jako przyszłość telewizji. Jednak choć zachwalono ultracienkie ekrany mogące wyświetlać bardziej przejrzysty obraz o głębszym nasyceniu kolorów na rynku nie udało się dokonać rewolucji. Technologia OLED okazała się zbyt droga w masowej produkcji.  Z tego powodu w ubiegłym tygodniu Sony i Panasonic zrezygnowały z wzajemnej współpracy przy produkcji telewizorów OLED.

Analitycy przewidują, że zapotrzebowanie na telewizory w rozdzielczości 4K będzie ciągle rosło, a ich cena spadnie szybciej niż miało to miejsce w przypadku telewizorów OLED. Szacuje się, że globalna sprzedaż telewizorów Ultra HD wzrośnie z 1,3 miliona sztuk (dane z tego roku) do 23 milionów w 2017 roku.

Prezentowany na zdjęciach model 110S9 jest już dostępny w sprzedaży w Chinach, gdzie notuje się największe zainteresowanie rozdzielczością 4K, oraz Korei Południowej, na Bliskim Wschodzie i w kilku krajach europejskich. 110-calowy telewizor ma wymiary 1,8m x 2,6m, a zatem prawie jak solidne, małżeńskie łoże. Oprócz sugerowanej ceny 150 tys.$, która większość z nas może zwalić z nóg, producent nie podał jeszcze konkretnych informacji technicznych. Poznamy je dopiero podczas targów CES 2014 w Las Vegas.

Dodaj komentarz 18 komentarzy
Gość IP: 109.224.128.* 2013.12.31 16:16
Radek z USA ma już takie dwa! Narzeka, że skrinszoty mu jakoś nie wychodzą ...
Gość IP: 89.234.199.* 2013.12.31 17:02
Nie bardzo widze zastosowanie ale pewno sie jakieś znajdzie gdzie nie da sie projektora wsadzic bo w tej cenie mozna kupic profesjonalny projektor Barco czy Cristie co prawda 2K ale jakosc onrazu zabija wiekszosc wynalazkow 4k
Gość IP: 91.198.217.* 2013.12.31 17:32
RADEK Z USA :))))))))))))))))) ZEBY MIEC TAKI LOGIN TRZEBA BYC ... Z PL :))))))))) CO DO TV to smiech turbo za 4500zł moze bym kupił ale pixel za duzy
emeryk
emeryk 2013.12.31 19:44
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
jakub_1986
jakub_1986 2013.12.31 20:23
Gość IP: 109.224.128.* 2013.12.31 16:16
Gość IP: 91.198.217.* 2013.12.31 17:32

Po co wszczynacie niepotrzebne awantury i prowokujecie?
--------------------------------------------------------
Co do tego telewizora to cena zabija.
zebur
zebur 2013.12.31 22:21
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu. Stanisław Lem
Gość IP: 67.173.80.* 2014.01.01 00:20
Gość IP: 109.224.128.* 2013.12.31 16:16
Radek z USA ma już takie dwa! Narzeka, że skrinszoty mu jakoś nie wychodzą ...



Nie dałbym złamanego centa za taki TV, mam obecnie TV LED 55" cali i szukam głupszego od siebie, by mu to sprzedać. Myślę ze powyżej 50" cali w przeciętnym domu, nie nadaje się do oglądania tak wielki ekran. No chyba ze ktoś na działce sobie postawi. Ale za godzinę wybieram się na Sylwestra, u mnie dopiero 5:17PM, w Polsce 12:17 może znajdę głupszego na sprzedaż, i powrócę do standardu 42"cali. O ile by mi pasowały to raczej te Koreanki.

Szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Polsce elektronika potaniała w tym 2014 roku do cen z USA 2x.

Radek USA.

Gość IP: 176.113.207.* 2014.01.01 09:04
A ktoś z Was widział kiedyś koreańską kobietę o wzroście około 2m?

bs_boss
nowosci2014
nowosci2014 2014.01.01 10:58
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
torli
torli 2014.01.01 11:22
Oczywistą sprawą jest, że producenci zbijają kasę na konsumentach, podobnie dzieje się w motoryzacji. 110 cali za pół miliona? ok. Ale OLEDów nie mogę wybaczyć. Są dostępne tylko w dużych tv za +20k. I niech nie mówią że nie opłaca się produkować 40-55 cali, bo skoro opłaca się w komórkach to w tv też powinno. OLEDy miały być tańsze, lepsze i bardziej energooszczędne. Gdzie więc są?
acomp
acomp 2014.01.01 14:56
Poczekam na droższe!
nowe2014
nowe2014 2014.01.01 22:01
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
toudi
toudi 2014.01.01 22:17
biorac pod uwage ze na swiecie jest obecnie 1.5mld odbiorników tv to te 23mln w 2017r raczej rynku nie zaleją :)
Gość IP: 85.237.185.* 2014.01.01 23:09
Czemu ta pani bliżej telewizora lewituje? Tam mają już technologię lewitacji?
Gość IP: 195.228.45.* 2014.01.02 14:58
451 tys.?? to chyba przesada. Już lepiej byłoby zainwestować w Panasonic WT600
ryszpaj
ryszpaj 2014.01.02 19:16
Cena jest absurdalna- ekrany 4 K o rozdzielczości 4K kosztują około 20k PLN - tak jak ktoś wymieniał tego panasa, podobnie sony i samsung
Gość IP: 89.66.88.* 2014.01.03 01:36
Ja jednak ciągle mam sentyment do Panasoników. Jednak na nic bym nie zamienil japońskich TV
Gość IP: 78.8.14.* 2014.01.04 23:35
Dzięki nie mam aktualnie drobnych, zatem nie kupuję :)
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 31.12.2013
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung 110s9
ŹRÓDŁO: NYpost.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3845
CENEO KUP NAJTANIEJ
Zelmer Odyssey 450.0P05EK Zelmer Odyssey 450.0P05EK
Dostępny w 21 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Microsoft LifeChat LX-1000 Microsoft LifeChat LX-1000
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lowepro Classified Sling 180 AW Lowepro Classified Sling 180 AW
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
APOLLO ACR-020N-AMBER APOLLO ACR-020N-AMBER
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SHARP LC-32LD135E SHARP LC-32LD135E
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CENEO KUP NAJTANIEJ
Indesit BIAA 14 DR Indesit BIAA 14 DR
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
YAMAHA HTR-3065 + Prism Audio Onyx 200 YAMAHA HTR-3065 + Prism Audio Onyx 200
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL) TOSHIBA Satellite U840-10M (PSU4SE-00K01FPL)
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens KI 42FP60 Siemens KI 42FP60
Dostępny w 54 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASUS VIVOBOOK S400 (S400CA-CA030H) ASUS VIVOBOOK S400 (S400CA-CA030H)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu