Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Telewizor Samsunga za prawie pół miliona złotych

110-calowy telewizor Ultra HD wchodzi do sprzedaży.

Telewizor Samsunga za prawie pół miliona złotych

Samsung 110S9 to propozycja dla maniaków wielkości i najbardziej wybrednych użytkowników. Za 110-calowy ekran o rozdzielczości 4K zapłacimy 150 tys.$, czyli około 451 tys. zł.

W zeszłym roku zarówno Samsung jak i jego największy rywal - LG Electronics reklamowały telewizory OLED jako przyszłość telewizji. Jednak choć zachwalono ultracienkie ekrany mogące wyświetlać bardziej przejrzysty obraz o głębszym nasyceniu kolorów na rynku nie udało się dokonać rewolucji. Technologia OLED okazała się zbyt droga w masowej produkcji.  Z tego powodu w ubiegłym tygodniu Sony i Panasonic zrezygnowały z wzajemnej współpracy przy produkcji telewizorów OLED.

Analitycy przewidują, że zapotrzebowanie na telewizory w rozdzielczości 4K będzie ciągle rosło, a ich cena spadnie szybciej niż miało to miejsce w przypadku telewizorów OLED. Szacuje się, że globalna sprzedaż telewizorów Ultra HD wzrośnie z 1,3 miliona sztuk (dane z tego roku) do 23 milionów w 2017 roku.

Prezentowany na zdjęciach model 110S9 jest już dostępny w sprzedaży w Chinach, gdzie notuje się największe zainteresowanie rozdzielczością 4K, oraz Korei Południowej, na Bliskim Wschodzie i w kilku krajach europejskich. 110-calowy telewizor ma wymiary 1,8m x 2,6m, a zatem prawie jak solidne, małżeńskie łoże. Oprócz sugerowanej ceny 150 tys.$, która większość z nas może zwalić z nóg, producent nie podał jeszcze konkretnych informacji technicznych. Poznamy je dopiero podczas targów CES 2014 w Las Vegas.

Dodaj komentarz 18 komentarzy
Gość IP: 109.224.128.* 2013.12.31 16:16
Radek z USA ma już takie dwa! Narzeka, że skrinszoty mu jakoś nie wychodzą ...
Gość IP: 89.234.199.* 2013.12.31 17:02
Nie bardzo widze zastosowanie ale pewno sie jakieś znajdzie gdzie nie da sie projektora wsadzic bo w tej cenie mozna kupic profesjonalny projektor Barco czy Cristie co prawda 2K ale jakosc onrazu zabija wiekszosc wynalazkow 4k
Gość IP: 91.198.217.* 2013.12.31 17:32
RADEK Z USA :))))))))))))))))) ZEBY MIEC TAKI LOGIN TRZEBA BYC ... Z PL :))))))))) CO DO TV to smiech turbo za 4500zł moze bym kupił ale pixel za duzy
emeryk
emeryk 2013.12.31 19:44
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
jakub_1986
jakub_1986 2013.12.31 20:23
Gość IP: 109.224.128.* 2013.12.31 16:16
Gość IP: 91.198.217.* 2013.12.31 17:32

Po co wszczynacie niepotrzebne awantury i prowokujecie?
--------------------------------------------------------
Co do tego telewizora to cena zabija.
zebur
zebur 2013.12.31 22:21
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu. Stanisław Lem
Gość IP: 67.173.80.* 2014.01.01 00:20
Gość IP: 109.224.128.* 2013.12.31 16:16
Radek z USA ma już takie dwa! Narzeka, że skrinszoty mu jakoś nie wychodzą ...



Nie dałbym złamanego centa za taki TV, mam obecnie TV LED 55" cali i szukam głupszego od siebie, by mu to sprzedać. Myślę ze powyżej 50" cali w przeciętnym domu, nie nadaje się do oglądania tak wielki ekran. No chyba ze ktoś na działce sobie postawi. Ale za godzinę wybieram się na Sylwestra, u mnie dopiero 5:17PM, w Polsce 12:17 może znajdę głupszego na sprzedaż, i powrócę do standardu 42"cali. O ile by mi pasowały to raczej te Koreanki.

Szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Polsce elektronika potaniała w tym 2014 roku do cen z USA 2x.

Radek USA.

Gość IP: 176.113.207.* 2014.01.01 09:04
A ktoś z Was widział kiedyś koreańską kobietę o wzroście około 2m?

bs_boss
nowosci2014
nowosci2014 2014.01.01 10:58
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
torli
torli 2014.01.01 11:22
Oczywistą sprawą jest, że producenci zbijają kasę na konsumentach, podobnie dzieje się w motoryzacji. 110 cali za pół miliona? ok. Ale OLEDów nie mogę wybaczyć. Są dostępne tylko w dużych tv za +20k. I niech nie mówią że nie opłaca się produkować 40-55 cali, bo skoro opłaca się w komórkach to w tv też powinno. OLEDy miały być tańsze, lepsze i bardziej energooszczędne. Gdzie więc są?
acomp
acomp 2014.01.01 14:56
Poczekam na droższe!
nowe2014
nowe2014 2014.01.01 22:01
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
toudi
toudi 2014.01.01 22:17
biorac pod uwage ze na swiecie jest obecnie 1.5mld odbiorników tv to te 23mln w 2017r raczej rynku nie zaleją :)
Gość IP: 85.237.185.* 2014.01.01 23:09
Czemu ta pani bliżej telewizora lewituje? Tam mają już technologię lewitacji?
Gość IP: 195.228.45.* 2014.01.02 14:58
451 tys.?? to chyba przesada. Już lepiej byłoby zainwestować w Panasonic WT600
ryszpaj
ryszpaj 2014.01.02 19:16
Cena jest absurdalna- ekrany 4 K o rozdzielczości 4K kosztują około 20k PLN - tak jak ktoś wymieniał tego panasa, podobnie sony i samsung
Gość IP: 89.66.88.* 2014.01.03 01:36
Ja jednak ciągle mam sentyment do Panasoników. Jednak na nic bym nie zamienil japońskich TV
Gość IP: 78.8.14.* 2014.01.04 23:35
Dzięki nie mam aktualnie drobnych, zatem nie kupuję :)
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 31.12.2013
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung 110s9
ŹRÓDŁO: NYpost.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4279
CENEO Kup Najtaniej
Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu
Dostępny w 26 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MikroTik RB411U 1xLAN Wi-Fi miniPCI USB PoE 3G SIM MikroTik RB411U 1xLAN Wi-Fi miniPCI USB PoE 3G SIM
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Scholl DRMA7742E Scholl DRMA7742E
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Orient FTD11001D0 Orient FTD11001D0
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Eminet Blat 4 gniazda (GN-10504) Eminet Blat 4 gniazda (GN-10504)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu