Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

WŁĄCZ SIĘ DO GRY

rozwiń
Strona główna WŁĄCZ SIĘ DO GRY News Nowa linia telewizorów SUHD już oficjalnie

Oto co Samsung przygotował dla nas na rok 2016.

Nowa linia telewizorów SUHD już oficjalnie

Podczas targów CES 2016 Samsung Electronics zaprezentował najnowszą linię telewizorów klasy SUHD z serii 2016.

Telewizory Samsung SUHD z serii 2016 zostały wyposażone w jedyny na świecie bezkadmowy, 10-bitowy wyświetlacz Quantum Dot. Jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego ostatnio w Stanach Zjednoczonych, zdecydowana większość Amerykanów ogląda telewizję z włączonym oświetleniem pokoju (86% w dzień powszedni, 85% w weekendy), a tylko niewielka liczba ankietowanych twierdzi, że ogląda telewizję w całkowitej ciemności (14% w dni powszednie i 15% w weekendy). Firma Samsung zaprojektowała swoje nowe telewizory SUHD pod kątem zapewnienia optymalnej jakości obrazu, niezależnie od warunków oświetlenia.

W tym roku wszystkie telewizory SUHD firmy Samsung zostały wyposażone w funkcję HDR (przy jasności minimum 1000 nitów), pozwalającą na podniesienie poziomu kontrastu i dynamiki barwowej. Ponadto nowa technika Ultra Black redukuje odbicia światła, dodatkowo poprawiając jakość obrazu poprzez zminimalizowanie odblasków. Technika Ultra Black jest oparta na rozwiązaniach inspirowanych przyrodą – absorpcja światła naturalnego następuje w ten sam sposób, jaki można podpatrzeć w oku ćmy (dzięki specyficznej budowie oka, ćma jest w stanie lepiej widzieć w nocy).

Cztery lata po wprowadzeniu pierwszego na świecie zakrzywionego telewizora firma Samsung zaprojektowała pierwszy zakrzywiony telewizor bezramkowy – KS9500 SUHD TV. Dzięki eliminacji ramki uwaga widza skupia się wyłącznie na tym, co najważniejsze, czyli wyświetlanych na ekranie treściach. Samsung stara się wyeliminować wszystkie zbędne elementy. Innym przykładem jest usunięcie śrub z tyłu telewizora.

Łatwiejszy dostęp do ulubionej rozrywki

Bazujące na systemie operacyjnym Tizen inteligentne telewizory Samsung z serii 2016 zapewniają użytkownikom łatwy dostęp do ulubionych treści i usług, takich jak programy telewizyjne, filmy, gry i informacje.

  • Nowy Smart Hub. Interfejs Smart Hub 2016 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom łatwego dostępu do wszystkich ulubionych treści z jednego miejsca. Telewizja na żywo, treści OTT, gry, a nawet menu, które pojawia się na ekranie głównym Smart TV umożliwiają użytkownikom uzyskanie dostępu do ulubionych programów natychmiast po włączeniu telewizora.
  • Pilot Samsung Smart Control. Nowy interfejs Smart TV eliminuje konieczność żonglowania wieloma pilotami. Samsung Smart TV automatycznie rozpoznaje typ dekodera, konsoli do gier lub systemu kina domowego, który został podłączony do telewizora. Pozwala to użytkownikom na kontrolę urządzeń zewnętrznych z poziomu pilota Smart Control bez konieczności przeprowadzenia osobnej konfiguracji.
  • Gry bez konsoli. Ponad 500 gier strumieniowanych i gier do pobrania – oto oferta gier dostępnych na telewizorach Samsung Smart TV 2016. Warto wspomnieć też o nowych propozycjach w PlayStation Now takich jak choćby Assassin’s Creed III, Batman: Arkham Origins, The LEGO Movie oraz wiele innych.
  • Usługa EXTRA. Po naciśnięciu przycisku EXTRA na pilocie Samsung Smart Control na ekranie natychmiast pojawią się informacje związane z daną pozycją. Użytkownicy mogą zobaczyć profile i statystyki zawodników w czasie imprez sportowych, informacje na temat obsady ulubionych programów telewizyjnych oraz wiele innych.
  • Smart View. Mobilna aplikacja Samsung Smart View pozwala użytkownikom udostępniać swoje ulubione treści innym członkom rodziny. Udoskonalona wersja aplikacji Smart View jest już dostępna nie tylko na Samsung Galaxy, lecz także na innych urządzeniach z systemem Android oraz iOS i na komputerach osobistych PC z systemem Windows. Popularne aplikacje i strony internetowe, w tym AccuWeather, Crackle, iHeartRadio, M-GO, Plex, Pluto.TV, UFC, Vimeo, YuppTV i wiele innych, także obsługują funkcję Smart View. Użytkownicy mogą więc wygodnie korzystać z aplikacji i serwisów, które najbardziej lubią.
  • Lepszy dostęp do treści. Strumieniowe przesyłanie filmów i programów telewizyjnych w formacie UHD od takich dostawców jak Amazon, M-GO i Netflix oraz dostęp do aplikacji takich jak YouTube są teraz łatwiejsze. W celu uzyskania dostępu do filmów w formacie UHD z HDR użytkownicy mogą również podłączyć nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray firmy Samsung przez gniazdo HDMI (2.0a).

Telewizor jako urządzenie sterujące dla całego inteligentnego domu

Wszystkie telewizory SUHD z serii 2016 obsługują technikę Internetu Rzeczy opracowaną przez firmę Samsung wraz z platformą SmartThings. Telewizor SUHD może połączyć się z ponad 200 kompatybilnymi urządzeniami SmartThings i sterować ich pracą (np. zobaczyć, kto dzwoni do drzwi, zamknąć drzwi lub wyłączyć oświetlenie w pomieszczeniu) – wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu telewizora.

Nowa funkcja zwiększa również możliwości korzystania z rozrywki. Umożliwia użytkownikom zaprogramowanie procedury, która uaktywni odpowiednie ustawienia obrazu dla filmu, a także włączy soundbar i układ dźwięku przestrzennego podczas oglądania telewizji. W celu zapewnienia pełnej obsługi połączeń z kompatybilnymi urządzeniami SmartThings wymagane jest użycie adaptera USB SmartThings Extend.

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 87.207.77.* 2016.01.07 11:59
Nędzny jest ten fotomontaż na ilustracji. Geometria obrazka nie przystaje do kształtu zdjęcia ekranu, w które ten obrazek wklejono.
Gość IP: 37.248.254.* 2016.01.07 13:19
Genialny jest ten pomysł rozpoznawania dekodera i własnej emulacji pilota. Ja muszę niestety używać aż 4 pilotów co jest nie do zniesienia.
Gość IP: 79.139.6.* 2016.01.07 17:25
Czyli kolejne urządzenie... z funkcją telewizora...
darpololk
darpololk 2016.01.07 18:59
up.. Kup uniwersalny np. Logitech
Gość IP: 86.164.115.* 2016.01.07 19:54
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.01.08 21:15
jeszcze jakby inputlag miał z max 15ms
Gość IP: 83.23.128.* 2016.01.09 12:49
"wyświetlacz Quantum Dot" poprawcie mnie jeśli się mylę ale innowacja dotyczy w zasadzie modyfikacji samego systemu podświetlenia panelu - technicznie jest to nadal "zwykły" LCD.
10-cio bitowa głębia kolorów dla UHD ? No, tyle minimalnie to by wypadało... chyba ;)
BTW Mój(mocno)stary amplituner Onkyo ma pilot z funkcją "uczenia się" - genialne w swojej prostocie i żaden "nietypowy" pilot wtedy jet niestraszny, jeżeli oczywiście go mamy...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 07.01.2016
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: samsung suhd, tizen
ŹRÓDŁO: Samsung
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7945
CENEO Kup Najtaniej
Cougar Panzer MAX (106AMK00001) Cougar Panzer MAX (106AMK00001)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP SPECTRE XT TS 15-4101EX (D8R12EA) HP SPECTRE XT TS 15-4101EX (D8R12EA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AOC I2369VM/BK AOC I2369VM/BK
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
La Chaise Longue (27-d5406) La Chaise Longue (27-d5406)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kiddieland Samochod Policyjny 42994 Kiddieland Samochod Policyjny 42994
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu